Skocz do zawartości

parowanie w Justy


lola

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam w swoim Justy problem z bardzo szybkim parowaniem szyb, z którym nie radzi sobie ani nawiew ani uchylenie okna. Sytuacja jest w zasadzie przegrana, gdy do auta w czasie deszczu wsiądą dwie osoby. W innych samochodach, którymi jeździłem nie było takiego problemu, np. w Citroenie Saxo problem znikał gdy nawiew działał na 2 z 4 prędkości. Obieg powietrza w Justy jest otwarty. Czy ten typ tak ma? Jeśli nie, to co może być przyczyną?

 

 

Pozdrawiam,

Ł.O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jako poprzedni właściciel, że też miałem trochę problemu z nadmiernym parowaniem szyb.

Nawiew oczywiście ustawiony musi być wyłącznie na szyby i wentylator na poziom 3. Trzeba też pokombinować z ustawieniem temperatury.

 

Ogólnie to ten typ tak ma. Proponuje po prostu gąbeczkę do szyby ;). I zakazać siedzącym osobą oddychać (żart ;) )

 

PS: Troche odbiegając od tematu to jak tam się Justynka sprawuje?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jako poprzedni właściciel, że też miałem trochę problemu z nadmiernym parowaniem szyb.

Nawiew oczywiście ustawiony musi być wyłącznie na szyby i wentylator na poziom 3. Trzeba też pokombinować z ustawieniem temperatury.

 

Ogólnie to ten typ tak ma. Proponuje po prostu gąbeczkę do szyby ;). I zakazać siedzącym osobą oddychać (żart ;) )

Dzięki za odpowiedź. Rzeczywiście 3 poziom wentylatora daje zadowalające efekty jeśli chodzi o przednią szybę, nie pomaga jednak na szyby boczne tylne. No i wtedy trudno normalnie radia słuchać.

Popytam chyba jeszcze na forum swifta, bo mimo wszystko takie zachowanie nie wydaje mi się normalne.

 

PS: Troche odbiegając od tematu to jak tam się Justynka sprawuje?

Poza tym parowaniem, odpadniętą korbką od szyby i wyższym spalaniem niż planowałem (ponad 7l) jestem zadowolony - zbiera się lepiej niż Saxo, pięć drzwi to jednak duża wygoda, jak trzeba dzieci do fotelików zapakować, wspomaganie, obrotomierz i centralny zamek to miłe umilacze życia :). Czekam na zimę z przekonaniem, że wtedy najpełniej pokaże swoje zalety :)

 

Widzę w profilu, że udało się nabyć następcę Justynki - jakie wrażenia :)?

 

 

Pozdrawiam,

Ł.O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia doskonałe. Już wiem skąd bierze się choroba która nazywa się Subaru ;). I przyznam że w imprezie też mam problem z parującymi szybami szczególnie bocznymi. Ja również oczekuję na zimę bo w tedy Subaru sprawia największą frajdę ;).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej byłej Justy parowały także szyby... na forum Swifta wyczytałem że ten typ tak ma... jesienią poprostu zawsze nadmuch dawałem na maxa i tylko na szyby... coś tam było wówczas widać...

szyba tylna zawsze była zaparowana czasami wręcz ciekła po niej woda tyle się jej tam skraplało...

zapewne gdybym miał klimatyzację było by lepiej, ale moja Justyna nie miała tego dobrodziejstwa...

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...