Skocz do zawartości

Regulacja luzów zaworowych - silnik 101kW


okeyten

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panie i Panowie,

silnik wolnosący 2.0 - 101 kW, MY'2005, wkrótce stuknie 100kkm, i czeka mnie rozrząd czy wraz z nim robić regulację luzów ?

Generalnie jest gdzieś zapisane co ile km robi się regulację ?

 

Dużo zachodu przy tym silniku ? muss go wyciągać ?

 

Proszę o wszelkie wskazówki.

Z góry dzięki.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik niestety trzeba wyjąć do regulacji luzów... a rozrząd to chyba przy 105?

Nie jestem pewien ale chyba co 80 albo właśnie co 100 tys wypadałoby taką regulację przeprowadzic- proszę o poprawki w razie co ;)

a jak na lpg sie jeździ to co 40 tys!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem przy 106 i podobno nie wyglądał na zużyty ;) ale też ciśnienie miałem bo wiedziałem że już przeholowałem z terminem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, Panie i Panowie,

silnik wolnosący 2.0 - 101 kW, MY'2005, wkrótce stuknie 100kkm, i czeka mnie rozrząd czy wraz z nim robić regulację luzów ?

Generalnie jest gdzieś zapisane co ile km robi się regulację ?

 

Dużo zachodu przy tym silniku ? muss go wyciągać ?

 

Proszę o wszelkie wskazówki.

Z góry dzięki.

 

Pozdr.

Witam Kolegę.

Mój Legacy 2.0 MY 2004, rozrząd przy 105 oraz regulacja luzów. Przy tym przebiegu, jak stwierdził mechanik, zawory wydechowe były podparte. Po regulacji luzów inny samochód. Polecam i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc ostatnio w zaprzyjaźnionym warsztacie słyszałem, że jak dysponuje się odpowiednimi narzędziami, to można regulację przeprowadzić bez podnoszenia silnika, jest ciasno - ale da się.

mi chlopaki z najlepszego niezaleznego warsztatu w lublinie robili regulacje luzow razem z wymiana rozrzadu. Silnika nie wyciagali ale z tego co pamietam to zawory 4tego cylindra nie sa najatwiejsze do regulacji jak silnik w aucie siedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie temat regulacji zaworów bo mam przejechane 160 tyś i nie wiem czy ktoś niż go kupiłem to robił . Zadzwoniłem do serwisu Subaru w swoim rejonie i powiedzieli mi że jak nie wywala błędu to lepiej tego nie ruszać.Dodam że na podstawie numeru WIN nie umieją stwierdzić jaki tam jest silnik i jaka regulacja !!!

Jak płytkowa to 1800 zł

Jak szklanki to 5-6 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie temat regulacji zaworów bo mam przejechane 160 tyś i nie wiem czy ktoś niż go kupiłem to robił

 

...ano temat ciekawy ale jawi się dość tajemniczo :roll: , karta przeglądów serwisowych /przynajmniej dla mojego modelu/ naszych rodzimych ASO nie przewiduje do 120kkm regulacji luzów, nieco więcej można znaleźć w US spec gdzie przy 105kmil /a więc około 168kkm/ regulacja taka jest przewidziana.

Równie tajemniczo przedstawiaja się ceny usługi owej regulacji /bardzo duże rozbieżności cenowe/ oraz sposób jej przeprowadzenia w zależności od rodzaju silnika.

Troszkę brakuje mi takiego kompedium wiedzy: rodzaj silnika, rodzaj regulacji /szklanki, płytki / , demontaż silnika /tak-nie /, objawy konieczności regulacji itp... Może ktoś dałby radę zrobić takie małe ABC regulacji luzów :lol: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie się zapytać waszego mechaniora który robił regulację zaworów jaki luz mają mieć poszczególne zawory ?? I czy czasem regulacja zaworów nie zniweluje lekkiego bujania silnika.. bo przyznam troche mnie denerwuje to bujanie i doczytalem na forum ze regulacja zaworów może pomóc. forek wolnyssak. 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...