Skocz do zawartości

Dostawa Legacy SPE - lipiec // pytanie nieaktualne


ukiman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

drobne pytanie organizacyjne do szanownej Dyrekcji.

Czekam na odbiór Legacy SPE ("kratkowanego"). Dostawa ma nastapić w lipcu, ale dealer bardzo nieprecyzyjnie określił jej termin. Biorąc pod uwagę fakt, że zwyczajnie i po prostu nie mogę się juz doczekać :) oraz to, że w przyszłym tygodniu będziemy mieli do czynienia z połową miesiąca ... chciałbym zapytać - być może są już jakieś informacje na ten temat? Przypuszczam, że transporty są widoczne delikatnie wcześniej... (?)

 

Rozumiem, że jednego dnia nie przyjeżdza nagle kilkadziesiąt samochodów, tylko jest to realizowane partiami, więc w odpowiedzi być może pomoże informacja, że samochód został zamówiony u dealera w Bielsko-Białej dokładnie miesiąc temu.

 

Dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na alarm montowany u tego dealera- albo nie potrafią montować albo dają dziadostwo, jeszcze do tego nie doszedłem ale jest kiepski.

 

O k... co sie dzieje? Anomalia alarmowe? Czy możesz napisać coś więcej? Co przetestować przy odbiorze, jak rozpoznać "fuszere"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O k... co sie dzieje? Anomalia alarmowe? Czy możesz napisać coś więcej?

 

Witamy na Forum.

 

Temat był sporo wałkowany. Chciałem Ci ułatwić życie na początek 8) i podać link, ale temat pojawiał się w wielu wątkach i w zasadzie sensownie byłoby je wszystkie przejrzeć. Proponuję wobec tego użyć funkcji "szukaj", wpisać w pole wyszukiwania słowa "alarm" i wybrać opcję "przeszukuj tylko tytuły" (czy jakoś tak).

 

Także... będziesz musiał sobie poradzić sam, a przy okazji nabierzesz dobrego nawyku używania funkcji "szukaj" przed zadaniem pytania, na które już kiedyś padła odpowiedź na Forum :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THNX! To nawet działa :)

Dziękuję za powitanie.

 

...natomiast gdyby user Michał Bajorek zechciał podzielić się swoimi spostrzeżeniami (jeśli takowe są godne opisania) - skoro "zna" tego dealera - byłbym mimo wszystko niezmiernie wdzięczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na alarm montowany u tego dealera- albo nie potrafią montować albo dają dziadostwo, jeszcze do tego nie doszedłem ale jest kiepski.

 

O k... co sie dzieje? Anomalia alarmowe? Czy możesz napisać coś więcej? Co przetestować przy odbiorze, jak rozpoznać "fuszere"?

 

Czasem rozpoznać fuszerkę jest dość łatwo, bo na przykład SPE staje na środku skrzyżowania, albo silnik pracuje po wyjęciu kluczyka ze stacyjki:)

Takie przygody mieli moi przyjaciele. Nie trzeba się jednak martwić na zapas. Po pięciu wizytach w serwisie i zastępczym samochodzie na tydzień udało się opanować nerwową sytuacje.

Chociaż słyszałem, że niektórym pracownikom stacji serwisowej nadal trzęsą się recę i budzą się spoceni w nocy po tym jak główny użytkownik SPE, czyli żona przyjaciela w końcu straciła cierpliwość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, w moim Spe był problem tylko z alarmem, reszta jest bardzo Ok. Odbierałem auto w kwietniu w Waro, przez miesiąc alarm był ok, potem czasem się sam włączał(gdy nocą pod domem zaczął wyć to się lekko zdenerwowałem), kilka razy otworzył mi drzwi ale zaczął zaraz wyć i nie szło tego wyłączyć. Zastosowałem więc mały tajemniczy kluczyk i wyłączyłem to ustrojstwo w cholere. No i jak ręką odjął. Na razie to olewam ale zaraz jadę zmienić olej na 5tys przebiegu to niech w nim trochę podłubią bo to pewnie tylko kwestia regulacji(wynika z innych postów i tematów-szukaj). Dla odmiany w Foresterze, którego nabyłem w Krakowie(Sip) z alarmem nigdy nie było żadnego problemu. Nie znam się na alarmach i nie cenię zbytnio tego sposobu zabezpieczenia (całkiem odwrotnie niż PZU) więc nie wiem jak się ustrzec przed taką fuszerką- myśle.że mała wizyta w serwisie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie jak można odwalić fuszerkę przy alarmie.

Montaż, przy zachowaniu kilku podstawowych zasad jest banalny.

Osobiście zamontowałem wiele alarmów, do tego nie pracując w ASO, czyli nie mając pod ręką schematów elektrycznych i jak dotąd wszystko funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, w moim Spe był problem tylko z alarmem, reszta jest bardzo Ok. Odbierałem auto w kwietniu w Waro, przez miesiąc alarm był ok, potem czasem się sam włączał(gdy nocą pod domem zaczął wyć to się lekko zdenerwowałem), kilka razy otworzył mi drzwi ale zaczął zaraz wyć i nie szło tego wyłączyć. Zastosowałem więc mały tajemniczy kluczyk i wyłączyłem to ustrojstwo w cholere. No i jak ręką odjął. Na razie to olewam ale zaraz jadę zmienić olej na 5tys przebiegu to niech w nim trochę podłubią bo to pewnie tylko kwestia regulacji(wynika z innych postów i tematów-szukaj). Dla odmiany w Foresterze, którego nabyłem w Krakowie(Sip) z alarmem nigdy nie było żadnego problemu. Nie znam się na alarmach i nie cenię zbytnio tego sposobu zabezpieczenia (całkiem odwrotnie niż PZU) więc nie wiem jak się ustrzec przed taką fuszerką- myśle.że mała wizyta w serwisie pomoże.

 

Dziękuję. Przypilnuję.

Czekam jeszcze na odpowiedź w kwestii clue tego wątku, jeśli na tak postawione pytanie można udzielić jakiejś odpowiedzi - kiedy przyjeżdzają Legacy :)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie musisz sie uzbroic w cierpliwosc, bo Dyrekcja za granicami jest :) Poza tym, sadzac bo zmniejszonej frekwencji, ogolnie ma malo czasu.

 

Ja bym w zwiazku z powyzszym radzil zadzwonic do SIP, w dziale sprzedazy, jesli sie da odpowiedziec na takie pytanie, to Ci odpowiedza (tym bardziej, ze to wlasciwie raczej pytanie do nich, niz do Padre, patrz: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=101911 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie musisz sie uzbroic w cierpliwosc, bo Dyrekcja za granicami jest :) Poza tym, sadzac bo zmniejszonej frekwencji, ogolnie ma malo czasu.

Ja bym w zwiazku z powyzszym radzil zadzwonic do SIP, w dziale sprzedazy, jesli sie da odpowiedziec na takie pytanie, to Ci odpowiedza (tym bardziej, ze to wlasciwie raczej pytanie do nich, niz do Padre, patrz: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=101911 )

 

Dziękuję - święta racja. Dyrekcja niewiele ma tutaj faktycznie do powiedzenia - sprawy ważniejsze. Oznaczyłem pytanie jako nieaktualne ...a na auto jeszcze poczekam :? niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie boisz się, że ustawa wejdzie :? ? My mieliśmy stracha kupując auto pod koniec maja.

 

To że ustawa "wejdzie" to już chyba nie ulega wątpliwości ... Byleby faktura była wstawiona do 21 sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ustawa "wejdzie" to już chyba nie ulega wątpliwości ... Byleby faktura była wstawiona do 21 sierpnia.

Aha, to pół biedy... Jak my kupowaliśmy to była nawet mowa, że jeszcze w maju ustawa zacznie obowiązywać...

 

Z leasingiem to wygląda inaczej - w tej sytuacji jest już - jak to sie mówi "after the birds" (po ptokach :)) - termin zgłaszania umów leasingowych umożliwiających odliczenie VAT, bezpowrotnie minął.

 

Zresztą, to się tyczy również rozliczania paliwa. 21 sierpnia zatankuj na maxa - bo to będzie Twoje ostatnie rozliczenie 22% z faktury za paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Zresztą, to się tyczy również rozliczania paliwa. 21 sierpnia zatankuj na maxa - bo to będzie Twoje ostatnie rozliczenie 22% z faktury za paliwo.

 

Na ten numer rejestracyjny hehe, z obliczeń statystycznych wynika,że auta "odkratkowane" zaczynają spalać dużo mniej paliwa- to się nazywa ekologia fiskalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Zresztą, to się tyczy również rozliczania paliwa. 21 sierpnia zatankuj na maxa - bo to będzie Twoje ostatnie rozliczenie 22% z faktury za paliwo.

Na ten numer rejestracyjny hehe, z obliczeń statystycznych wynika,że auta "odkratkowane" zaczynają spalać dużo mniej paliwa- to się nazywa ekologia fiskalna.

 

Zauważyłem, że na niektórych stacjach, przy wypisywaniu faktury VAT, pracownicy "seryjnie" spoglądają w kierunku auta w celu sprawdzenia, czy podawany numer rejestracyjny zgadza się z tym, który ma być wpisany ... ciekaw jestem czy odmówiliby wydrukowania faktury, gdyby te numery się nie zgadzały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Zresztą, to się tyczy również rozliczania paliwa. 21 sierpnia zatankuj na maxa - bo to będzie Twoje ostatnie rozliczenie 22% z faktury za paliwo.

Na ten numer rejestracyjny hehe, z obliczeń statystycznych wynika,że auta "odkratkowane" zaczynają spalać dużo mniej paliwa- to się nazywa ekologia fiskalna.

 

Zauważyłem, że na niektórych stacjach, przy wypisywaniu faktury VAT, pracownicy "seryjnie" spoglądają w kierunku auta w celu sprawdzenia, czy podawany numer rejestracyjny zgadza się z tym, który ma być wpisany ... ciekaw jestem czy odmówiliby wydrukowania faktury, gdyby te numery się nie zgadzały...

Swietny żart :mrgreen: sugerujesz, że są w zmowie z Fiskusem, za parę lat niektórzy złoczyńcy staną przed Sejmową Komisją do Spraw Orlenu i Roman G. na każdego będzie miał haka w postaci nagrań z telewizji przemysłowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Zresztą, to się tyczy również rozliczania paliwa. 21 sierpnia zatankuj na maxa - bo to będzie Twoje ostatnie rozliczenie 22% z faktury za paliwo.

Na ten numer rejestracyjny hehe, z obliczeń statystycznych wynika,że auta "odkratkowane" zaczynają spalać dużo mniej paliwa- to się nazywa ekologia fiskalna.

Zauważyłem, że na niektórych stacjach, przy wypisywaniu faktury VAT, pracownicy "seryjnie" spoglądają w kierunku auta w celu sprawdzenia, czy podawany numer rejestracyjny zgadza się z tym, który ma być wpisany ... ciekaw jestem czy odmówiliby wydrukowania faktury, gdyby te numery się nie zgadzały...

Swietny żart :mrgreen: sugerujesz, że są w zmowie z Fiskusem, za parę lat niektórzy złoczyńcy staną przed Sejmową Komisją do Spraw Orlenu i Roman G. na każdego będzie miał haka w postaci nagrań z telewizji przemysłowej.

 

Można sprawdzić. Seryjne zachowanie pracowników stacji BP po zjeździe z A4, jadąc w kierunku Częstochowy - zaraz przed zjazdem do Sosnowca.

Nie wiem na czym to polega, ale w moim przypadku tak jest zawsze. Może wyglądam podejrzanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...