Skocz do zawartości

Fajny film wczoraj widziałem, a momenty były?


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

wchodze do domu, zona jakis film oglada...... patrze, mrowki czy jakis inne robaczki "atakuja" sciane.......

Potem sobie sam od poczatku popatrzylem....... co za mania na te zywe trupy? totalny bezsens...

.... i jeszcze to ze niby Zydzi wiedzieli co zrobic za wczasu..... jedno co mi sie podobalo - wpuscili muzulmanow (przynajmniej tak to wygladalo) araby narobili halasu... no i kompletny kotlet.

 

Widzialem,

http://www.imdb.com/title/tt0102015/

narazie raz, mowie narazie raz bo to trzeba albo powoli albo ......

Swietna rzecz, wiele zmienia, wiele wyjasnia.

Polecam

 

dobra, skusze sie. To dokument o powstawaniu "Czas Apokalipsy"

 

7175402.3.jpg

 

 

 

Po poleceniu Elmo obejrzę.

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, "Młyn i Krzyż",

 

Nie jest to film,a w zasadzie obraz,który można by polecić lub nie.Co mnie zafascynowało i dlaczego sięgnąłem po to z półki(kiedy jeszcze działała u nas wypożyczalnia)?

Otóż jestem wielbicielem malarstwa Brueglów a w szczególności Starszego tzw.Chłopskiego.Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem jego dzieła w Wiedniu kopara opadła mi do ziemi.Poczułem się przeniesiony żywcem w czasie do XVIw.Jego obrazy są nieprawdopodobnie realistyczne,przedstawiają sceny z życia chłopów,zabawy,zwyczaje i bardzo skomplikowane stos. społeczne szczególnie z okresie hiszpańskiej inkwizycji kiedy Niderlandami rządzili Habsburgowie.Autor bardzo często posługuje się alegorią nawiązując do sytuacji religijno politycznej.

Nie czuję się na siłach ,żeby coś więcej pisać o jego malarstwie,bo jestem za cienki,wiem jednak,że pozostawiło we mnie gigantyczne wrażenie.

 

Teraz Film.

"Młyn i Krzyż" to rozebrany na części obraz "droga krzyżowa" który miałem szczęście oglądać w Wiedniu.Jest to jakby jeden dzień z życia młodego mężczyzny,a sceny filmu to m.in. "żywe obrazy" zestawione z aktorów.

Film dokładnie tak jak obrazy Bruegla przenoszą widza w tamte czasy,stroje,charakteryzacja są nieprawdopodobnie wierne.Film ,jak dobrze pamiętam odbywa się zupełnie bez dialogów,ale w niektórych scenach bywa nieprawdopodobnie wymowny a czasem wyjątkowo brutalny i bezwzględny,jak to w tamtym czasie było.

 

Ciężko polecać lub nie ten film,bo jeśli nie przepada się za malarstwem Bruegla albo nie za bardzo się interesuje historią,to ten film będzie odebrany jako wyjątkowo nudny.

 

Jeśli natomiast mój opis Was choć trochę zaintrygował to spróbujcie to zobaczyć,chociażby pierwsze pół godziny :biglol:

 

I żeby było wiadomo o czy mówimy:

 

800px-Pieter_Bruegel_d._%C3%84._007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@, widziałeś Unthinkable ? Jest kilka ciekawych momentów, więc polecam ;)

 

Obejrzałem właśnie z Twojego polecenia Elmo

 

UNTHINKABLE.jpg

 

 

Już sporo czasu minęło gdy oglądałem "Ofiarowanie" o wątku zbliżonym - groził wybuch atomowy nie z przyczyn terrorystycznych jednak.

 

Tamten obraz Tarkowskiego uważam za jeden z najlepszych dramatów psychologicznych w historii kina.

 

 

Natomiast Unthinkable 2010 mnie sie również podobał. Dynamiczny, dobra gra Jacksona, minusem duża dawka okrucieństwa w filmie

 

Akt terrorysty który podstawił bomby oraz bezradność władz FBI i wojska w związku zaistniałą sytuacją.

 

Trzyma w napięciu do ostatniej chwili.

 

Film dobry

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast Unthinkable 2010 mnie sie również podobał. Dynamiczny, dobra gra Jacksona, minusem duża dawka okrucieństwa w filmie Akt terrorysty który podstawił bomby oraz bezradność władz FBI i wojska w związku zaistniałą sytuacją. Trzyma w napięciu do ostatniej chwili. Film dobry

Uff... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@BartZ,na pewno wiesz to,że po Mozarcie nie ma żadnych rękopisów na "brudno",DOSŁOWNIE WSZYSTKO KOMPONOWAŁ NA CZYSTO!!! 0recourse.gif

Sure B)

 

Zostając w konwencji polecam "Kopia mistrza" ;)

 

widziałem ten film,z tego co pamiętam to fajnie się oglądało,ale jakoś nie pozostawił wiele wspomnień

 

ciekawy jestem ,czy widzieliście ten obraz,tym razem określenia obraz jest jak najbardziej adekwatne :)

 

7498701.3.jpg

 

mnie się tam podobał. tresciowo to słabiutko ale warto obejrzec dla samej formy

 

tylko dziś nie wiadomo w której klasie I ? II ? III ? no i czy podstawowej czy liceum ?

 

dobrze powiedziane

 

Natomiast Unthinkable 2010 mnie sie również podobał. Dynamiczny, dobra gra Jacksona, minusem duża dawka okrucieństwa w filmie Akt terrorysty który podstawił bomby oraz bezradność władz FBI i wojska w związku zaistniałą sytuacją. Trzyma w napięciu do ostatniej chwili. Film dobry

 

również polecam. do minusów moge dodac zwroty akcji które po jakims czasie stają sie smieszne

Edytowane przez doom21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze staroci to jest ciekawostka.

 

La%252520Mosca%252520-%252520The%252520Fly%252520-%2525201958%252520-%25252013.jpg

Widziałem to kiedyś, dawno dawno temu. Przypadkiem zresztą ;)

 

ja to dziś obejrzałem, ale pierdoły :yahoo::biglol: :biglol: :biglol:

 

Bedę tera muchy oglądał i wypatrywał białe głowy :yahoo:

 

Przypomniał mnie sie w związku z człowiek - "coś"

 

7059751.3.jpg

 

"Człowiek słoń" to groza, świetna rola Hopkinsa

 

Ciężkie kino, muzyka potęguje klimat!

 

 

Obejrzałem Elysium. Nie jest źle, przeżyłem to.

 

Nawet tego nie przypominaj. :evil:

 

Natomiast Unthinkable 2010 mnie sie również podobał. Dynamiczny, dobra gra Jacksona, minusem duża dawka okrucieństwa w filmie Akt terrorysty który podstawił bomby oraz bezradność władz FBI i wojska w związku zaistniałą sytuacją. Trzyma w napięciu do ostatniej chwili. Film dobry

Uff... :P

 

 

Gdyby nie duża dawka okrucieństwa, film świetny B)

 

Ofiarowanie Tarkowskiego to jednak kunszt reżyserski.

 

pol_pl_ANDRIEJ-TARKOWSKI-OFIAROWANIE-SACRIFICE-Blu-ray-DVD-7944_1.jpg

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrath of The Titans 2012 słaba produkcja, nic sie kupy nie trzyma.

 

Ratują efekty specjalne, po dwóch godzinach filmu nie wiem o co tam chodziło :biglol:

 

Zdecydowanie poprzednik "Starcie tytanów" z 2010r. lepiej zrealizowany. :yahoo:

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z "przerażeniem" obejrzałem "Klip". Dziwnie się to ogląda, bo mam córkę w podobnym wieku :o , całe szczęście realia Serbskie diametralnie inne niż u nas.

W każdym bądź razie polecam, film mocny, przejmujący i dobry, szczególnie aktorsko. Doczytałem, że główna bohaterka grając tą rolę miała niespełna 15 lat. :unsure::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW

Udowodniono, że nie ma absolutnie żadnego prawa fizyki, które zabraniało by podróży w czasie, innymi słowy podróże w czasie są możliwe, natomiast miecze świetlne już nie bardzo :P;)

Mogłem się jednak mylić... ;)

 

http://www.rp.pl/artykul/55385,1052016-Naukowcy-zrobili-miecz-swietlny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...