Skocz do zawartości

Czy ta opona jeszcze sie nadaje?


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Zlapalem kapcia (musialo zejsc powietrze na postoju, jak zaczalem jechac to juz byl pelny flak), przejechalem na tej oponie mniej niz 100m z predkoscia maks 40km/h. Po chwili zorientowalem sie, ze cos nie tak, ale musialem skrzyzowanie opuscic i zatrzymac sie w zatoczce bus. Bylem dzis u wulkanizatora i powiedzial opona do wyrzucenia. Szkoda mi troche bo to nowki opony i bede musial wymienic od razu 2szt. Czy po zdjeciach z komorki jestescie w stanie potwierdzic opinie, ze opona na szmelc?

 

20100525088.th.jpg

20100525086.th.jpg

20100525085.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, trudno sie mowi, dawniej jakos opony byly bardziej wytrzymale, dziwne, ze ta juz smietnik po mniej niz 100m.

 

Mam drugi problem, moje opony to bridgestone ER300 z 2009 roku 205/55/16 91V, jak patrze po sklepach to mam inny bieznik od wszystkich. Jako jedyny mam na srodku opony dodatkowe naciecie (na zdjeciu lewa opona z zaznaczonym na czerwono nacieciem), gdzie inne ER300 tego nie maja. Szukam i szukam i nigdzie ER300 nie widze z tym dodatkowym rowkiem, ktos wie o co chodzi? Rozumiem, ze jak bym kupil jedna opone to musze wlasnie z tym nacieciem kupic?

 

21670276.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korton, nie wiem o jakich oponach mowisz, ale jazda bez powietrza na niskoprofilowych oponach zawsze konczy sie ich wywaleniem.

 

CO do Twoich ER300 - to wyglada bardziej jak technologiczna szczelina, obecnie zastapiona bialym pasem - widoczym na zdjeciu prawym dolnym, ktora zniknie po lekkim starciu bieznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, trudno sie mowi, dawniej jakos opony byly bardziej wytrzymale, dziwne, ze ta juz smietnik po mniej niz 100m.

 

Mam drugi problem, moje opony to bridgestone ER300 z 2009 roku 205/55/16 91V, jak patrze po sklepach to mam inny bieznik od wszystkich. Jako jedyny mam na srodku opony dodatkowe naciecie (na zdjeciu lewa opona z zaznaczonym na czerwono nacieciem), gdzie inne ER300 tego nie maja. Szukam i szukam i nigdzie ER300 nie widze z tym dodatkowym rowkiem, ktos wie o co chodzi? Rozumiem, ze jak bym kupil jedna opone to musze wlasnie z tym nacieciem kupic?

 

21670276.jpg

Bo te nowe z 2010 to Turanza ecopia, a Twoje z poprzedniego to Turanza - niestety nie dostępna w produkcji. Mimo że to bardzo podobne opony to na jednej osi nie mogą być zamontowane razem. Mogę się wywiedzieć czy ktoś ma gdzieś jeszcze takie bez ecopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzilo, czyli nie moge er300 bez srodkowego rowka dolozyc, czyli czeka mnie wymiana 2szt opon :(

Jak chcesz to mogę sie dowiedzieć o mozliwość załatwienia takiej z 2009 roku bez ecopia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzilo, czyli nie moge er300 bez srodkowego rowka dolozyc, czyli czeka mnie wymiana 2szt opon :(

Jak chcesz to mogę sie dowiedzieć o mozliwość załatwienia takiej z 2009 roku bez ecopia

 

Bardzo prosze, daj znac ile to moze potrwac, bo narazie auto na zapasowce jezdzi i nie wiem czy szukac juz jakis 2szt innych oponek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...