Skocz do zawartości

EZ30R (3.0R) - uszczelnienia silnika


pedro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnio zauważyłem wyciek z silnika. Olej cieknie sobie bo przedniej ścianie bloku silnika, bliżej lewej strony (stojąc frontem do samochodu). Która w waszej ocenie uszczelka puściła i jakie mogą być orientacyjne koszta naprawy? Przegląd za 2 tygodnie... pewnie zaboli.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej rozpełza się pod wpływem pędu powietrza, wetylatorów i innych dziwnych zawirowań, dlatego ciężko jest zdiagnozować wyciek, do tego wirtualnie....zacznij od dokładnego umycia myjką ciśnieniową całego motoru i wtedy zacznij obserwować gdzie zaczyna się pocić, będziesz bliżej celu...a co do kosztów, powie Ci dopiero mechanik który ustali dokładnie gdzie cieknie....teraz to pytanie brzmi mniejwięcej: auto sie zepsuło, ile będzie kosztowała naprawa....? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem.. Liczyłem raczej na odpowiedź w stylu: od strony wału jest uszczelka x, której wymiana kosztuje yyy. Ale masz rację - detali dowiem się zapewne dopiero w ASO. Jedno jest w 99% pewne, nie cieknie z okolic zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to ci coś przybliży: u mnie jest lekki wyciek z tylnego dyfra i na spodzie silnika, w miejscu wału (uszczelka) też wisi kropla. Pan mechanik (nie w ASO) wycenił robotę na jakieś 700zł.... bo "trochę tam coś trzeba bardziej rozebrać i potem złożyć.." No, niestety trzeba się nastawić na konkretniejszy wydatek.. Subaru to nie Lanos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...