Skocz do zawartości

smt6 do WRX 02 - za i przeciw


ALEX

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Ponownie przymierzam się do montażu takiej zabawki w WRX. Czekam na opinie. Jestem po rozmowach z fachowcem (uznanym przez wielu na tym forum :) tzn. Mateusz B. z GT Service), który stwierdził,że świnka doskonale się sprawdza w Imprezie,a negatywne opinie użytkowników wynikały ze złego strojenia auta przez osoby nie mające większego pojęcia o tuningu. Czekam a opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niby taki Chip tunning za 2000-3000 tys. czy coś więcej

 

Karambol-jak masz nową myśl to lepiej edytuj stary post, a nie dokładasz tak 1 po 2

fakt można sobie nabić statystyki :twisted: ale jak ktoś cię obiedzie (tak jak mnie nie dawno) to trochę głupio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie jest to chip tuning (zmiana programu w pamieci kompa auta) a dodatkowe urzadzenie, ktore sie wpina w kable kompa i ono zmienia wartosci sygnalow wplywajacych i wyplywajacych z kompa. Samo to urzadzenie mozna programowac na rozne sposoby ale seryjny komp zostaje nietkniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie jest to chip tuning (zmiana programu w pamieci kompa auta) a dodatkowe urzadzenie, ktore sie wpina w kable kompa i ono zmienia wartosci sygnalow wplywajacych i wyplywajacych z kompa. Samo to urzadzenie mozna programowac na rozne sposoby ale seryjny komp zostaje nietkniety.

Dokładnie tak KUBA!

Informacja dla reszty forumowiczów:

KUBA ma naprawdę dużą wiedzę o SUBARU - tylko szkoda,że jest za oceanem,bo musiałby wypić ze mna nie jedno piwo. Kuba,jeszcze raz dzięki za Twoje rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX - to ma prawo działac, jak Mateusz mówi że będzie działało to najprawdopodobniej będzie. Ja do swinek nie mam jakoś zaufania jednak :-/

No właśnie Kubuś!!!Ten brak zaufania...czym jest podyktowany!mateusza znam od lat i powiedział mi,że jak się nie spodoba,to nie płacę.....Ty wiesz,że Gość ma naprawdę pojęcie i praktykę :!:

Tym razem Kubuś=Azrael :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX ja też znam Mateusza, nie od lat ale zaufałem mu w składaniu mojego silnika.

 

Brak zaufania wynika po prostu przez druciarskość samej koncepcji,mimo że w praktyce może to działa to sama idea wydaje mi się trochę chroa, uszukiwanie seryjnego kompa, podmienianie sygnałów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX ja też znam Mateusza, nie od lat ale zaufałem mu w składaniu mojego silnika.

 

Brak zaufania wynika po prostu przez druciarskość samej koncepcji,mimo że w praktyce może to działa to sama idea wydaje mi się trochę chroa, uszukiwanie seryjnego kompa, podmienianie sygnałów....

Dzisaj byłem u Niego i powiedział mi,że to będzie najlepszym rozwiązaniem dla mnie. Jeżdzę z bezpiecznikiem od ABS :),ale zrobi mi dwie mapy: przeźroczystą (seria) i taką dla mnie (jak juz napisałem znamy się od lat...:) ) ale i tak wolę ABS....na drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swinkach sie nie znam, i nie mam pojecia jakie mozliwosci ma SMT6, ale glowny problem z tego typu rozwiazaniem jest to ze brak jest adaptacji do zmiennych warunkow atmosferycznych. Podobno trzeba robic oddzielne mapy na zime i lato. Czasami bywaja tez problemy na wolnych obrotach itp. ECU jest na tyle zaawansowany, ze nawet ze zmienionym programem potrafi sie w jakims stopnu dostosowac do panujacych warunkow otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozdrów go przy okazji. Cóż, słyszałem o przeróżnych tajemniczych problemach ze świnkami ale się po prostu na tym nie znam. Jakoś niemam do tegeo zaufania a w dziedzinie tuningowej któa mnie ienteresuje funkcjonują tylko remapy i stand-alone.

Napewno pozdrowię!!!Widziałem dzisiaj w jego Monstrum Garage Coswortha z nr WN ..... W pierwszej chwili pomyslalem,że to Twój,ale miał duży spojler i białe OZ'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...