Jump to content

Demontaż i naprawa lusterka zewnętrznego


Tomasz_555
 Share

Recommended Posts

Sprawa dotyczy Forester 2005, ale przypuszczam, że w innych modelach rozwiązania są podobne stąd dział Ogólne.

 

Krótko co się stało: ktoś udupił mi lustro na parkingu. Przyłożył Newtona od góry i ułamał zaczepy, lustro zawisło na kablu. Uchwyty pokleiłem i póki co się trzymają. Ale nie działa mi elektryka - ustawianie i ogrzewanie, tylko w tym jednym lusterku, drugie działa.

 

Demontaż: chciałem zdjąć całe lustro i rozebrać je na spokojnie w domu ale nie wiem gdzie mogę je odłączyć ?? Kabel z lustra wchodzi bezpośrednio pod tapicerkę, której zdejmowanie mi się nie widzi. Czy zatem wewnątrz obudowy lustra jest jakaś złączka ? Dodatkowe informacje o trudnościach w rozbieraniu mile widziane :)

 

Co ew. mogło ulec uszkodzeniu ?? Jakieś szanse, że interwencja elektryka i jakieś lutowanie pomoże ??

 

Nowe lustro jest drogie, używki w ładnym stanie ciężko dostać, a generalnie mechanicznych uszkodzeń nie ma. Jedyne, które były udało mi się kosztem poxipolu naprawić. Stąd ten temat.

Link to comment
Share on other sites

niestety musisz zdjąć tapicerkę drzwiową, jedyna wtyczka jest kilka cm poniżej linii szyby, i nawet, jakbyś ją jakimś cudem wyjął bez uszkodzenia, to na pewno nie zamontujesz z powrotem, a zdjęcie tapicerki nie jest wcale takie trudne, i chyba lepiej ja zdjąć i uratować lusterko, niż kupować na aledrogo od angola, które niespecjalnie pasuje.... :smile:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

emotorsport, dzięki za info. Jak zabrać się za tapicerkę drzwi ?? Bo szczerze to oglądałem drzwi i nie bardzo wiem jak się za to zabrać :mrgreen: Przy klamce są siakieś śruby i tyle z "rekonesansu" :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nie bardzo pamiętam twój model, ale chyba trzeba wyjąć z tego uchwytu za który zamykasz drzwi: najpierw zaślepkę pod którą jest schowana śruba mocująca (w pionie) i jak to odkręcisz, delikatnie zsuń ramkę klameczki do otwierania, reszta to już tylko kołki wchodzące w otwory w drzwiach, tapicerke zacznij zdejmować od dołu drzwi, bo góra jest zahaczona od góry na specjalnych uchwytach i na samym końcu demontażu trzeba lekko podnieść do góry tapicerkę

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

emotorsport, zapomniałem napisać, że już dłuuuugi czas temu ogarnąłem temat bez żadnych problemów. Oczywiście spinki na początku w ogóle nie chciały puścić, a potem nagle wszystkie poszły swobodnie. Okazało się, że kostka od lusterka się wypięła i na dodatek ukruszył się zatrzask. Spiąłem kostkę, zakleiłem mocną taśmą, poskładałem drzwi do kupy i działa. :) Wprawdzie wciąż mam problem z samą obudową lustra (klej nie chce trzymać) ale o tym w innym wątku. :mrgreen:

 

Niestety pomuka dać się nie da :(

 

-- Wt, 21 września 2010, 23:52 --

 

Jednak da się dać pomuki i przez przypadek masz też pomuka za posta o treści "powodzenia" :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Być może wykop wszechczasów, ale przed chwilą skorzystałem z instrukcji. Niezidentyfikowane bydlę urwało w Forysiu lusterko kierowcy, na szczęście lusterko całe, urwane tylko mocowania, pozostaje jedynie posklejać. Podziękowania dla Tomasz_555 i chybajużniezaglądającegotutaj emotorsport.

Link to comment
Share on other sites

Cieszę sie, że temat przydatny. :) Jeszcze potem poprawiłem połamane mocowania. Wyjąłem te nietrzymające się już wałeczki z gwintem, zalałem to żywicą epoksydową i później lustro zamocowałem wkręcając w żywicę blachowkręty z "szerokim" gwintem. Auta już nie mam, ale zdaje się, że do dziś działa bez zarzutu. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...