Skocz do zawartości

Legacy 09MY RA HID - silnik buja samochodem


domin12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawno stałem się posiadaczem legacy z diselkiem, zauważyłem dziwne zachowanie silnika po zagrzaniu do optymalnej temperatury, na biegu jałowym od czasu do czasu silnik zabuja całą budą, czy to jest normalne zjawisko w silnikach typu boxer ? wydawało by się ze takie coś nie powinno mieć miejsca, dlatego prośbo a wyjaśnienie, ewentualnie o wskazówki co z tym fantem zrobić, samochód nowy, przebieg 1000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik układa się; czy też jak inni nazywają kalibruje.

 

Tak ma być w tym modelu. Nawet chyba w instrukcji obsługi o tym wspominają. Ja mam 64tys km przebiegu i teraz już sporadycznie silnik tak reaguje np. po wymianie oleju na przeglądzie.

Nie ma się czym martwić :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kalibruje się. Gdybyś poszukał, to byś znalazł zalecenie (nie chce mi się teraz szukać linka), w każdym bądź razie raz na (poprawcie mnie) 2-3 tysiące km auto się będzie kalibrować, żeby spełnić normę Euro5. Proces kalibracji musi zostać ukończony, bo inaczej auto przy każdej nadarzającej się okazji (czyli właśnie na jałowym, bez gazu, czyli np. w korku) będzie proces rozpoczynać od nowa. Tak więc jak czujesz, że Ci buja, zostaw auto na chodzie przez kilka minut, powyłączaj radia, klimy, itp i nie dotykaj pedałów. Jak się skalibruje, to masz spokój na kolejne kilka tysięcy km (w moim przypadku- jakieś 2-3 tygodnie ;p).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...