Jump to content

Legacy 09MY RA HID - silnik buja samochodem


Recommended Posts

Witam, od niedawno stałem się posiadaczem legacy z diselkiem, zauważyłem dziwne zachowanie silnika po zagrzaniu do optymalnej temperatury, na biegu jałowym od czasu do czasu silnik zabuja całą budą, czy to jest normalne zjawisko w silnikach typu boxer ? wydawało by się ze takie coś nie powinno mieć miejsca, dlatego prośbo a wyjaśnienie, ewentualnie o wskazówki co z tym fantem zrobić, samochód nowy, przebieg 1000 km

Link to comment
Share on other sites

Silnik układa się; czy też jak inni nazywają kalibruje.

 

Tak ma być w tym modelu. Nawet chyba w instrukcji obsługi o tym wspominają. Ja mam 64tys km przebiegu i teraz już sporadycznie silnik tak reaguje np. po wymianie oleju na przeglądzie.

Nie ma się czym martwić :smile:

Link to comment
Share on other sites

nie stresuj się :wink:

daj mu się skalibrować to dłużej pojeździsz bez bujania (wyłącz światła, klimę, radio, chwilę poczekaj, starczy na długo :razz: )

Link to comment
Share on other sites

Tak, kalibruje się. Gdybyś poszukał, to byś znalazł zalecenie (nie chce mi się teraz szukać linka), w każdym bądź razie raz na (poprawcie mnie) 2-3 tysiące km auto się będzie kalibrować, żeby spełnić normę Euro5. Proces kalibracji musi zostać ukończony, bo inaczej auto przy każdej nadarzającej się okazji (czyli właśnie na jałowym, bez gazu, czyli np. w korku) będzie proces rozpoczynać od nowa. Tak więc jak czujesz, że Ci buja, zostaw auto na chodzie przez kilka minut, powyłączaj radia, klimy, itp i nie dotykaj pedałów. Jak się skalibruje, to masz spokój na kolejne kilka tysięcy km (w moim przypadku- jakieś 2-3 tygodnie ;p).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...