Skocz do zawartości

dane techniczne - jak to naprawdę jest w STI 07 US spec


DJK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jako świeży posiadacz STI US spec `07 - bezskutecznie poszukuję specyfikacji technicznych.

Przejrzałem już całą instrukcję obsługi, godziny spędzone na necie w poszukiwaniu danych technicznych, poddaję się.

Owszem, jest sporo informacji na temat EU spec, przyspieszenia, v-max itp itd ale do US to chyba jakaś tajemnica.

 

Jeśli ktoś z forumowiczów byłby uprzejmy podać realne dane STI US spec `07 pod kątem przyspieszenia od 0-100, v-max czy też choćby mocy (wprawdzie wszędzie jest 300KM ale gdzieś znalazłem 293KM dla rocznika 2007)

 

Będę bardzo zobowiązany - w szczególności interesuje mnie czy jest jakaś różnica w przyspieszeniu pomiędzy wersją EU a US z tego rocznika.

 

Bardzo dziękuję

i z góry bardzo przepraszam jeśli temat był już gdzieś poruszany.

 

Pozdrawiam

DJK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2006 pomiędzy US spec a EU spec nie było żadnych różnic technicznych. Jedynie kosmetyka.

 

Nie do końca, nie do końca... :twisted: ( :arrow: wtryski side-feed vs. top-feed w 2006)

 

Ale jeśli chodzi o kwestie poruszane przez DJK tj. przyspieszenie, Vmax, moc, to różnicy praktycznie nie ma, choć oczywiście piszą wszędzie, że US ma 300 koni, EU 280 koni - należy jednak pamiętać, że to są inne konie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...no właśnie te 300KM vs 280KM w spec EU.

W dowodzie rejestracyjnym mam wpisane 215 kW co by dało w przeliczeniu 293KM, może faktycznie cóś tam jest na korzyść US spec.

 

ale żeby żadnych broszur, informacji, totalnym zaskoczeniem jest instrukcja obsługi amerykańska, 50 stron o zapinaniu pasów i mocowaniu fotelika dziecięcego ale tak nieistotne :evil: w przypadku tych samochodów dane jak v-max czy przyspieszenie zostały pominięte :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215 kW co by dało w przeliczeniu 293KM, może faktycznie cóś tam jest na korzyść US spec

 

Nie liczyłbym na to, choć faktycznie ja mam wpisane 206 Kw w swoim EU-spec.

 

dane jak v-max czy przyspieszenie zostały pominięte

 

Co do V-max i tak jest ogranicznik do 250 km/h :twisted:, a przyspieszenie jest to samo - więcej tu zależy od konkretnej sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka pożytecznych przeliczników

 

metryczny koń mechaniczny (KM, PS, CV)

koń parowy (HP, BHP)KM (PS, CV)

 

1 KM = 75 kGm/s = 735,498 W = 1PS (niemiecki) = 1CV (francuski).

Anglosaski koń mechaniczny (horse power, HP, BHP) równy jest 550 funtów razy stopa na sekundę = 745,699 W = 1,0139 KM.

 

1kW = 1,3596216 KM (metrycznie).DIN

1kW =1.341 HP (SAE)

1kW =1.379 BHP

1 KM=0,7355 kW.

1 KM=0,9863 HP

1 HP=1,0139 KM

 

 

teraz każdy może przeliczyć swoje HP i KM, spec US ma w roczniku `07 podane 293 HP, czyli wychodziłoby z powyższego wyliczenia 297 KM...

ehh...

jadę na hamownię za 1,5 tyg, wkleję wynik :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodziłoby z powyższego wyliczenia 297 KM...

 

Dokładnie tak. Pytanie tylko, po co cała ta matematyka, jak w necie automatycznych konwerterów miar jest... cała miara :mrgreen:.

 

http://zxz-rally.110mb.com/art/wartosci/converter.htm

 

Podejrzewam, że powodem, dla którego w US nie podają oficjalnie przyspieszenia i V-max jest to, że jak by komuś na hamowni wyszedł 1HP mniej, to by puścił SoA z torbami :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Co do V-max i tak jest ogranicznik do 250 km/h :twisted:, a przyspieszenie jest to samo - więcej tu zależy od konkretnej sztuki.

US spece maja ogranicznik na ok 240km/h przynajmniej tak bylo w moim nowym STI07 us, poza tym mial tragiczna reakcje na gaz (strasznie ospaly) do konca niewiadomo czemu, moc w serii 293 amerykanskie konie, teraz mam STI06 us ktory ma miec seryjnie 305 amerykanskich koni :twisted: i jest przepasc na korzysc rocznika 06 8)

Jesli chodzi o przyspieszenie 0-100 czy 0-160 to wszystko zalezy od kierowcy i sposobu wystartowania bo roznice pomiedzy us czy eu i 06 vs 07 sa minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...