Skocz do zawartości

Srodek do czyszczenia przepustnic


grzywaczewski

Rekomendowane odpowiedzi

Drosselklape jak sama nazwa wskazuje - to przepustnica...sądzę, że dalej, poza nią nic się specjalnie nie wyczyści....a przepustnicę można wyczyścić zdecydowanie taniej - beznzyna ekstrakcyjna albo Bremsenreiniger... :grin: płacić 5 dych za to, że to niby specjalny środek.....moim zdaniem zbędna rozpusta... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Maniaków.. :wink:

http://www.endwrench.com/oepropdf/chemicals.pdf

SOA868V9170 Subaru Throttle Plate Cleaner 4 oz. w US od SOA - ok. 4usd ta butelka, do tego koszty przesyłki oczywiście ale jeśli ktoś bardzo chce to przecież wszystko można.. Ja miałem - wyczyściłem i jest cool.

BTW: ile w ASO może ten specyfik kosztować jeśli w ogóle dostępny :idea: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem cos takiego
  • DROSSELKLAPEN REINIGER PRO-LINE
http://alejahandlowa.pl/tr/produkt/dros ... 90232.html

Ktos z Was to uzywal?

Da rade tym wyczysciec przepustnice? ...

Mam pytanie - jak najlepiej w ogóle ją wyczyścić? Ja robiłem to przez gniazdo silnika krokowego. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DROSSELKLAPEN

 

Tylko pamiętaj, że jeśli droselklapa będzie tandetnie zablindowana po tym czyszczeniu i będzie ryksztosować, to nie pozostanie Ci nic innego, niż roztrajbowanie ferszlusu. Pamiętaj też o kajli na uberlaufie - bo jeśli trychter jest zrobiony na szoner, nie zaś krajcowany, to bez holajzy w żaden sposób nie uda się zakryptować lochbajtla w celu udychtowania pufra i

dania mu szprajcy przez lochowanie tendra.

 

 

 

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dzisiaj zobaczyłem przepustnicę oraz jej gardziel to teraz będę myć przy każdej wymianie oleju.Z demontażem trwało to może godzinę a efekt zdumiewający :shock: Czysciwo do przepustnicy Subaru okazało się za delikatne , nitro okazał się nalepszy. Teraz kolej na kolektor ssący wraz z przepustnicami i do tego czyszczenie ultradżwiękowe wtryskiwaczy. Będzie demontaż kolektora ,doĸładne czyszczenie.Chyba tak będzie lepiej niż karmienie silnika tymi osadami z kolektora po użyciu preparatów rozpuszczających osady,pewnie też dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysciwo do przepustnicy Subaru okazało się za delikatne , nitro okazał się nalepszy.

nooooo, Kolego, to tam był niezły klocek.. :mrgreen: u mnie wystarczyło w zupełności. :wink:

 

Teraz kolej na kolektor ssący wraz z przepustnicami i do tego czyszczenie ultradżwiękowe wtryskiwaczy. Będzie demontaż kolektora ,doĸładne czyszczenie.Chyba tak będzie lepiej niż karmienie silnika tymi osadami z kolektora po użyciu preparatów rozpuszczających osady,pewnie też dokładniej.

fakt, ale ile roboty... zamiast: psik, psik i gaz do dechy :mrgreen:

 

Z demontażem trwało to może godzinę a efekt zdumiewający

tzn, co - poza oślepiającym blaskiem :idea: :?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...