Skocz do zawartości

Olsztyńskie spotkania


emotorsport

Rekomendowane odpowiedzi

panowie cieszę się że się wszystkim podobało się :D jest duże prawdopodobieństwo że w następnym GP o zwycięstwie w challange będzie decydować kto pierwszy do mety dojedzie :) z szachownicą na linii METY itp ... 20 okrążeń a 21 zjazdowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Krzych, po raz kolejny apeluję o rezygnację z doważania.

Wczoraj cała walka o pierwszą trójkę w każdym z biegów odbywała się pomiędzy dwoma/trzema kartami. Bez doważania, lekki zawodnik, nawet słabszym kartem powalczy z tymi mocnymi. Mówiąc lekki wcale nie mam na myśli tylko siebie. Nawet wagowi "średniacy" jak choćby Wełniacz bez balastu 10kg bez problemu słabym kartem robiłby niskie 26, tak jak to miało miejsce wielokrotnie na czwartkowych treningach.

Walka byłaby bardziej wyrównana IMO.

 

Lub od razu pomyślmy nad całorocznym cyklem na jasnych zasadach bez zmian przed każdą kolejną imprezą.

 

@@Krzych, mój pomysł o którym mówiłem wczoraj.

 

Panowie. Ja mam taki pomysł.

Jest koniec roku - jedźmy najbliższe GP na zasadach jakie tu ustalimy, a które i tak kogoś będą krzywdzić. Natomiast mam propozycję na rok przyszły.

 

Zróbmy coś na kształt WTTC.

Robimy powiedzmy 10 rund w ciągu roku.

Każda runda składa się z 4 sesji:

1 - treningu

2 - quali (z losowaniem kartów)

3 - wyścig 1 (bez doważania + losowanie kartów)

4 - wyścig 2 (doważanie wg miejsca + TE SAME KARTY CO W WYŚCIGU NR1)

 

Pierwszych trzech zawodników z wyścigu pierwszego dostaje doważenie (wartość do ustalenia) do wyścigu nr 2 : 1 miejsce - 15 kg

2 miejsce - 10 kg

3 miejsce - 5 kg.

Punktacja do ustalenia ale np:

1 - 25 pkt

2 - 18

3 -15

4 - 12

5 - 10

6 - 8

7 - 6

8 - 4

9 - 2

10 - 1

Czyli w jednej rundzie można zdobyć max 50 pkt. Na koniec sezonu mamy rozdane tytuły. Przy 30 liczonych sesjach może się tyle wydarzyć na torze, że fakt czy ktoś waży 40 czy 140 kg nie będzie miał większego znaczenia.

Edytowane przez pablonas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie 3 GP i za każdym razem inne rozwiązanie :)

Myślę, że można będzie wybrać jedno z nich i zastosować w przyszłym roku coś na bazie rally sprintów, to co Paweł kiedyś podrzucił :P

 

ooooo popatrz jak trafiłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na kształt WTCC mi pasuje :) tylko mało kto da radę wszystkie rundy pojechać ... myślę, że 6/10 powinno być punktowanych albo coś w ten deseń. Paweł to co w czwartek zamiana fur ? :mrgreen: Nawet matka mi powiedziała, że w końcu jeżdżę równo i spokojnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że 6/10 powinno być punktowanych albo coś w ten deseń

Może nie tyle 6 punktowanych co 6 NAJLEPSZYCH wyników jest liczonych do klasyfikacji na koniec sezonu.

Paweł to co w czwartek zamiana fur ? :mrgreen: Nawet matka mi powiedziała, że w końcu jeżdżę równo i spokojnie :mrgreen:

No widzisz jak fajnie. A może zostawimy Wam Matizka na stałe skoro Mamie się tak spodobał? :twisted:

 

A z czwartkiem - może, może :)

Edytowane przez pablonas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...