Skocz do zawartości

Suszarka - jakie są warunki żeby mogli wykonać pomiar?


maciek-info

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie. Oberwało mi się ostatnio, CB nie pomogło, ale mam wątpliwości co do pomiaru.

1. Prędkość została zmierzona na zakręcie. Stali za zakrętem.

2. Radiowóz oznakowany z suszarką stał na prywatnej posesji, między dwoma ogrodzeniami (jedyne które nie miało ogrodzenia od przodu) Policjant dosłownie wybiegł na drogę, co świadczy o odległości na jaką był zanurzony w posesji. (miał szczęście że hamulce w dobrym stanie) Ja, ani żaden z pasażerów nie widzieliśmy ich dopóki nie znalazł się na drodze z lizakiem.

Są przepisy które to regulują?

Mandat przyjęty, bo zasłużony, spieszyło mi się i poszli trochę na rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandat przyjęty

no to dupa ;)

 

w homo radaru powinno być napisane o max kącie wykonania pomiaru. Skoro piszesz, że byłeś na zakręcie, trzeba było panów poprosić o homo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem kiedyś o to na forum, a potem wypróbowałem i nie zatrzymałem się jak wybiegł w ostatniej chwili.

Zanim wsiedli do samochodu to już w domu kawkę piłem :mrgreen:

...od tamtej pory telepią mnie za wydech, gaśnicę, trójkąt, itp :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem dostać 400 zamiast 200 więc o homo się nie upominałem, a poza tym czasu nie miałem. Z fizycznego punktu widzenia to z punktu A do B na zakręcie przemieszczam się szybciej, niż zmierzyli mi w linii prostej od A do B. (jeżeli tak działa suszarka)

 

z tego co uczyli mnie na uczelni, suszarki starego typu dzialaja prawidlowo jezeli strzela do ciebie stojac idealnie na wprost lub pod malym katem z boku, te nowe laserowe chyba moga mierzyc z wiekszego kata ale napewno nie jest on dowolny i nie pokaza prawidlowo jesli stoja np 10m od drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakrętem była długa prosta to tam sobie pomykałem dosyć ładnie(dobrze że tam nie stali), w zakręcie postanowiłem zwolnić, oni stali zaraz za nim. Nie patrzyłem na licznik, ale suszarka pokazała 94/50. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieją konkretne przepisy, żeby w przyszłości mieć podkładkę. Z policją było to moje pierwsze spotkanie. Pierwszą kontrolę miałem w lipcu 2009 za wyprzedzanie na ciągłej - straż graniczna stała z lornetką - oni jednak nie mają takich ambicji jak drogówka i darowali, drugą w lutym br tak za darmo, byłem pewien że za to samo bo chwile wcześniej wyprzedzałem, a w górach co rusz jest ciągła, też straż graniczna - sprawdzili dokumenty, obejrzeli samochód i w drogę. We wszystkich 3 przypadkach zabrakło życzliwych na CB - Bóg im zapłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmlody, Pierwszy post, ostatnia linijka, zobacz co napisałem. Tylko jedna rzecz mnie denerwuje, że muszę płacić mandaty żeby dojechać w przyzwoitym czasie i na dodatek ponoszę odpowiedzialność za to że nie ma u nas dróg. Niejeden już robił próbę ile zajęłoby przejechanie trasy z miasta do miasta zgodnie z przepisami. A policja i straż miejska znalazła sobie świetnie źródło do statystyk i nabijania kasy, tylko nie zajmą się tym co naprawdę potrzebne i poprawiłoby bezpieczeństwo. Przykład: Lublin, ul. Skłodowskiej, obok filharmonii stoi od 2 albo 3 dni mercedes z 3 wybitymi szybami i drzwiami otwartymi na ulicę. Jesteś z Lublina więc powiedz mi ile razy dziennie przejeżdża tamtędy straż żeby pozakładać blokady?

 

[ Dodano: Sro Mar 24, 2010 8:23 pm ]

Chce znać przepis dla zasady, żeby utrudnić im życie, jak oni to robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsza to naprawdę dziwny kraj. Dzisiaj w firmie dostaliśmy od straży miejskiej fotkę z sierpnia ukazującą pojazd kierowany przez ducha :) (nawet na powiększeniu widać było wszystko tylko nie twarz kierującego-równie dobrze mogła to być jego d**a) dlaczego zatem ktokolwiek ma płacić 400 za niewskazanie skoro materiał dowodowy po prostu na to nie pozwalał? w normalnych warunkach wypadało by wysłać SM na szczaw i sąd z definicji powinien oddalić sprawę bo przeciw komu miała by ona być? ale nie w naszym zakichanym państwie prawa i sprawiedliwości...

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsza to naprawdę dziwny kraj. Dzisiaj w firmie dostaliśmy od straży miejskiej fotkę z sierpnia ukazującą pojazd kierowany przez ducha :) (nawet na powiększeniu widać było wszystko tylko nie twarz kierującego-równie dobrze mogła to być jego d**a) dlaczego zatem ktokolwiek ma płacić 400 za niewskazanie skoro materiał dowodowy po prostu na to nie pozwalał? w normalnych warunkach wypadało by wysłać SM na szczaw i sąd z definicji powinien oddalić sprawę bo przeciw komu miała by ona być? ale nie w naszym zakichanym państwie prawa i sprawiedliwości...

PZDR!

 

To spójrz na to -> Artykuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...