Skocz do zawartości

[OT] Najmocniejsze USDM STI( 719.5whp & 709.3ft-lbs )


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

aflinta, testy w boju potwierdziły, że Apache jest beznadziejnym śmigłowcem (Jugosławia, Irak 2). Jedyny wyjątek, czasami udaje mu się zabłysnąć nad pustynią. Korea udowodniła, że MIGi są dużo lepsze od ichnich eFóe. Wietnam udowodnił, że M16 jest beznadziejny.

 

Ameryka nie walczyła z godnym siebie przeciwnikiem. To tak jak byś sprawdzał czy jesteś gotów do Olimpiady ścigając się ze swoim są siadem zakochanym w piwie...

 

Zresztą Wietnam Jugosławia i Irak 2 dobitnie udowodniły, że wojska Amerykańskie wcale nie są takie super...

 

Albo słynne wyrzutnie Patriot, jak pięknie się w Izraelu ośmieszały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wietnam udowodnił, że M16 jest beznadziejny.

Zresztą Wietnam Jugosławia i Irak 2 dobitnie udowodniły, że wojska Amerykańskie wcale nie są takie super...

O Wietnamie i M16 chętnie z tobą podyskutuję, więc prosiłbym o kilka faktów na których oparłeś swoją opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalach przede wszystkim jest latwo dostepny... Rosja nadal rzadzi sie prawami z przed 20 lat...

 

Zapytali kiedys Kalasznikowa jakie medium informacyjne uwaza za najlepsze: telewizja, radio, prasa, internet??? ... spodziewajac sie czegos na pograniczy internetu i telewizji uzyskali odpowiedz: Prasa... W radio ryby nie zawiniesz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

landm, zawodny, wymagający w obsłudze w przeciwieństwie do np. Kałacha.

Rzeczowość i obiektywizm Twoich argumentów rzuciły mnie na kolana twarzą do ziemi i nie pozwalają wstać. :shock: Po co ja głupi odświeżałem sobie wiadomości dotyczące poszczególnych modeli i dokładnych dat ich wprowadzenia w poszczególnych jednostkach walczących w Wietnamie, przecież wszystko jasne :idea: Kałasznikow nawet bez naboi i tak jest lepszy, bo... tak mówi Witek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek.

 

 

1. Może trochę grzeczniej.

2. Musze Ci publicznie zakomunkować że skutecznie wk..... bardzo wielu formowiczów od dłuższego czasu.

3. Jeżeli się coś twierdzi to warto umieć to uzasadnić, pomaga w przekonywaniu innych do swojego zdania i pomaga innym sie liczyc z Twoim zdaniem.

4. Wyrzuć trochę na luz bo jakoś starsznie drażliwy jesteś.

 

 

To są na razie przyjacielskie uwagi, ale mogą się zamienić w działania charakterystyczne dla moderatora.

 

Aha zupełnie osobiście, ja też coraz bardziej się solidaryzuję z wkurzonymi forumowiczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie byłbym wstanie jej napisać, jedyną historię jaką byłbym wstanie napisać to historię mojego dzisiejszego dania, a to tylko dlatego, że późno wstałem, przez co dzień był dla mnie krótszy. Przecież przyznałem się, że na niczym się nie znam więc tym bardziej historii M16 Ci nie napiszę... To są fakty nie musisz nic podejrzewać.

 

P.S. Wiesz co to są wyzwiska ? Jak Cię proszę, żebyś się odczepił to nie znaczy, że nazywam Cię "czepem" więc w czym problem ?

Tak jakoś dziwne mam wrażenie, że postawiłeś sobie za cel od wczoraj, żęby mnie zgnoić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O M-16 bym nie dyskutował, to akurat była 'prowizorka', tutaj dla poparcia moich słów:

http://www.greendevils.pl/technika_wojs ... 6/m16.html

 

Ale mnie zastanawia:

 

testy w boju potwierdziły, że Apache jest beznadziejnym śmigłowcem (Jugosławia, Irak 2). Jedyny wyjątek, czasami udaje mu się zabłysnąć nad pustynią. Korea udowodniła, że MIGi są dużo lepsze od ichnich eFóe.

 

Bo to jest raczej typowo filmowa wiedza. Po drugie - co przyjmujesz za udowodnienie 'co jest lepsze?'. Bo chyba nie rezultaty bitew/wojen... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Może trochę grzeczniej.

To co ktoś sobie wstawi w miejsce kropek nie jest zależne. Interpretacja jest dowolna i zależy od czytającego. Zresztą czy ten zwrot kogoś obraża ? Czy będąc na forum nazwałem kogoś głupim po za sobą ? Obraziłem kogoś ? Jeśli tak to proszę o poinformowanie mnie gdzie i kiedy.

2. Musze Ci publicznie zakomunkować że skutecznie wk..... bardzo wielu formowiczów od dłuższego czasu.

Aha zupełnie osobiście, ja też coraz bardziej się solidaryzuję z wkurzonymi forumowiczami.

Jakaś koalicja powstaje za moimi plecami... Chciałbym, żeby zarzuty w moim kierunku były jasne, czytelne i poparte dowodami. Jeśli ktoś ma do mnie pretensje, żal, nie podobam mu się, coś źle robię to niech mi to po prostu powie. Tak będzie najprościej i najskuteczniej.

3. Jeżeli się coś twierdzi to warto umieć to uzasadnić, pomaga w przekonywaniu innych do swojego zdania i pomaga innym sie liczyc z Twoim zdaniem.

Nikt się nie musi zgadzać z moim zdaniem. Pisałem, że nie jestem w żadnej dziedzinie ekspertem. Co do M16 to akurat nie umiem podać konkretnych faktów, zetknąłem się kilkakrotnie z informacjami, że w Wietnamie, żołnierze narzekali na ten karabin, że były jakieś machlojki z przetargiem itp. Sprawa mnie nie interesowała, więc nie zagłębiałem się w to. Od wczoraj mam wrażenie, że jestem przepytywany, w szczególności przez pana landm. bardzo bym chciał, żeby on teraz coś poopowiadał, bo naprawdę lubię słuchać różnych historii, natomiast sam nie przepadam za opowiadaniem.

4. Wyrzuć trochę na luz bo jakoś starsznie drażliwy jesteś.
Kiedy wrzucam na luz wtedy mam duże problemy ze zrozumieniem się z forumowiczami. Jak widać narazie mam duże problemy z wypracowaniem "złotego środka". Stram się, ale nie jest mi łatwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owoc666, w czasie tzw. "Zapomnianej Wojny" czyli konfliktu koreańskiego Mig 15 był uważany za samolot lepszy w tzw. dogfight od F86 Sabre - głównego amerykańskiego myśliwca do walk powietrze-powietrze. Jednak piloci amerykańscy byli dużo lepiej wyszkoleni...

 

W Jugosławii Apache miały duże problemy w walce w górzystym, zalesionym terenie z wrogami wyposażonymi w ręczne wyrzutnie rakiet. O ile podczas pierwszego konfliktu Irackiego te śmigłowce zdominowały pole bitwy tak, że zastanawiano się nad sensownością rozwijania broni pancernej, to podczas drugiego były z nimi same problemy. Muszę powiedzieć, że dla mnie jest to najładniejszy śmigłowiec i bardzo lubię na niego patrzyć, jak mawiają różne są zboczenia. Dla przykładu Afgańcy, ludzie hardzi, butni i strasznie waleczni mówili: "my się nie boimy Rosjan, my się boimy rosyjskich śmigłowców". Trzeba jednak przyznać, że w pósniejszej fazie konfliktu dzięki CIA i dostawą Singerów poradzili sobie z tym problemem.

 

Co rozumiesz, przez "wiedzę filmową" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba pochlastam. Jakieś koalicje, fronty wspólne i indywidualne - no wojna na trzy fajerki. A ja tu trafiłem tylko dlatego, że chciałem się czegoś dowiedzieć o jak najbardziej cywilnym pojeździe pt. Subaru...

 

Zważywszy na przebieg niniejszego wątku, chciałbym się zapytać Szanownego Koleżeństwa, czy są jakieś plany zmontowania karabinów maszynowych w kierunkowskazach modeli '06 Subaru i czy to będzie M-16 czy AK-47?

 

Bonda kiedyś widziałem - on tak miał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owoc666, w czasie tzw. "Zapomnianej Wojny" czyli konfliktu koreańskiego Mig 15 był uważany za samolot lepszy w tzw. dogfight od F86 Sabre - głównego amerykańskiego myśliwca do walk powietrze-powietrze. Jednak piloci amerykańscy byli dużo lepiej wyszkoleni...

 

Dowody, linki?

 

W Jugosławii Apache miały duże problemy w walce w górzystym, zalesionym terenie z wrogami wyposażonymi w ręczne wyrzutnie rakiet.

 

Czy uważasz, że inny helikopter nie napotkałby takich problemów?

 

Wiedza filmowa, to oparta na filmach fabularnych, tam głównie Apache pojawiają się nad pustyniami ;).

 

Zapoznaj się z tym tekstem, jak mi się wydaje, dość rzeczowym.

 

http://www.czasopismawlop.mil.pl/wiraze ... 4/apac.htm

 

Podczas operacji „Iracka wolność” śmigłowce te (dane Boeinga) wykazały się 95-proc. sprawnością bojową. Mimo to miały bardzo złą prasę w USA, ponieważ armia amerykańska nie nagłaśniała ich zalet i możliwości, ani tym bardziej sukcesów, jakie dzięki nim osiągnięto. Natomiast strona iracka unieruchomienie lub zniszczenie amerykańskiego śmigłowca ogłaszała jako swój spektakularny sukces wojenny. Używając czołgów jako przynęty, Irakijczycy przygotowywali zasadzki i ostrzeliwali Apache z ręcznych granatników, moździerzy i innej broni strzeleckiej. W ten sposób w marcu 2003 roku podczas uderzenia śmigłowców Apache w pobliżu Karbali, Irakijczykom udało się zwabić w zasadzkę i uszkodzić 31 tych maszyn. Dwóch pilotów amerykańskich schwytano, a nowoczesny śmigłowiec (później zbombardowany przez amerykański myśliwiec) wpadł w ręce Irakijczyków, został sfilmowany, a zdjęcia obiegły cały świat. Było to największe i najgłośniejsze zwycięstwo irackie w trakcie II wojny w Zatoce.

 

95% sprawność bojowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na przebieg niniejszego wątku, chciałbym się zapytać Szanownego Koleżeństwa, czy są jakieś plany zmontowania karabinów maszynowych w kierunkowskazach modeli '06 Subaru i czy to będzie M-16 czy AK-47?

 

Coraz bardziej na barbarzyńcę wychodzisz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla was nastepujace propozycje:

 

1. umowcie sie na torze (chociazby kartingowym) i pokazcie, ktory lepszy...

2. zalozcie po planecie na Ogame.pl i j/w

3. zalozcie po personie na TheCrims.com i j/w

itd...

 

Osobiscie polecam opcje nr. 1 - jeszcze lepiej jak bedzie to tor samochodowy... i tak Michal przyjedzie i pozamiata ale :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga Sprostowanie. Piszę te słowa szczerze i poważnie. Podczas tego wątku zachowywałem się nieodpowiedzialnie i głupio. Pisanie, że się nic nie wie, a później przytaczanie szeregu informacji/faktów jest delikatnie mówiąc debilne. Coś jednak wiem. Moja wiedza często jest ogólnikowa, i trochę powierzchowna. Jednak opieram ją na faktach, z którymi zapoznałem się jakiś czas temu dzięki różnym magazynom mi. Raport, Technika Wojskowa i Lotnictwo Wojskowe. Czasami były to różne programy i filmy dokumentalne widziane na różnych popularnych kanałach telewizyjnych. Niektóre ze swoich wypowiedzi opierałem na wnioskach wyciągniętych z posiadanych prze ze mnie faktów. Ciężko jest mi podawać linki itp, bo jak już wspominałem wiedzę nie posiadam z Internetu, a skończyłem ją przyswajać jakieś 2 lata temu ( z wyjątkami oczywiście). Przyznaję, że trochę mnie LandM zdenerwował, ponieważ poczułem się jak bym miał zdawać jakieś testy z różnych gałęzi wiedzy, o których (tak to odebrałem) dużo wiedzieć, a nie wiedziałem. Moje pisanie, że "nie wiem nic" i zbyt agresywne riposty, wynikały z dziecinnej frustracji, spowodowanej wymaganiem ode mnie bez przerwy odpowiedzi itp. Przyznaję się wina leży po mojej stronie. Wszystkich urażonych przepraszam. Szczególnie LandM, a który poczuł na własnej skórze moje dziecinne rozdrażnienie. Przepraszam wszystkich urażonych i zniesmaczonych, za swoje nieodpowiednie zachowanie.

 

Mam nadzieję, że Ten post jest w miarę przemyślany, spokojny, wyważony i że nie dostanę po nim odpowiedzi typu, "przystopuj", "uspokój" "przeginasz".

Muszę przyznać, że teraz zatraciłem poczucie tego kiedy "przeginam" i bardzo proszę was w tej sprawie o pomoc. Dowiedziałem się, że jestem nieznośny dla wielu forumowiczów, denerwuję ich i obrażam. Wszystko to robię nieświadomie w co niektórym może być trudno uwierzyć. Serdecznie proszę wszystkich o pomoc w tej sprawie (sugestie, wyjaśnienia) na PW, nie w jakimś temacie bo jeszcze coś trafi Moderatora :wink:

 

OGS tor wyścigowy byłby złym rozwiązaniem (pewnie wszyscy na tym forum jeżdżą lepiej ode mnie :wink: ). Myślę, że mógłby wyjść bardzo miły wieczór gdybyśmy się razem spotkali w jakiejś miłej knajpie przy piwie/coli i porozmawiali o technice wojskowej. Osobiście proponuję takie rozwiązanie, choć problemem jest realizacja :(

 

Przy okazji, bardzo chciałbym podziękować Owocowi za udowodnienie moich bardzo powierzchownych wypowiedzi na temat M16 ( chciałem wtedy, żeby trochę LandM poopowiadał, bo naprawdę lubię słuchać o takich sprawach.).

 

 

owoc666, masz rację co do AH64 Apache. W Jugosławii walczył, w nieprzyjaznym dla siebie środowisku, do którego nie jest przystosowany, góry osłabiające jego moc, niewidzialny, mały wróg w postaci pojedynczych osób z wyrzutniami. Domeną tego śmigłowca ( gdzie się naprawdę świetnie sprawdza) jest walka na otwartych przestrzeniach z siłami pancernymi wroga. Czyli Irak, w żądnym wypadku Jugosławia. W "Iraku2" z tego co mi wiadomo, to główne problemy tych śmigłowców (kilka wypadków podczas ćwiczeń i testów itp. co zakończyło się wstrzymaniem lotów) wynika nie tom, że śmigłowiec jest zły, słaby, a skandalicznym transportem tych maszyn z USA do Iraku i okolic. Osobiście uważam ten śmigłowiec za piękny, a dzięki swojej awionice jest prawdopodobnie jednym z naj, jeśli nie najlepszym śmigłowcem świata, co udowadnia kiedy się go właściwie zastosuje.

 

P.S. Tam na prawdę zostawiłem od (...) nie myśląc o żądnej konkretnej końcówce. Niepotrzebnie podgrzałem atmosferę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...