Skocz do zawartości

Tempomat w OBK


romek_l

Rekomendowane odpowiedzi

Zamarzył mi się.

A właściwie, to od początku chciałem go mieć, ale tak się złożyło, że inne względy przeważyły i kupiłem wersję bez tego ustrojstwa. Poza tym mam wszystko, co jest mi potrzebne więc został tylko ten jeden dżinks.

 

Czy jest w ogóle szansa na zainstalowanie tempomatu poza fabryką? Czy to jest bardzo skomplikowane i kosztowne?

 

A może ktoś zakładał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się , że trzeba zmienić wyłącznik i regulację tempomatu w kolumnie kierownicy . Potem trzeba wymienić sterownik silnika . Potem trzeba to zrobić w ASO . Jeśli zdecydujesz się na nowe części w ASO i robotę w ASO , to oceniam na jakieś 8 tyś . Nie wiem co jeszcze trzeba zamontować , ale szkoda zachodu . Jazda w polskich zatłoczonych warunkach nie daje szans na korzystanie z takiej techniki . Jeśli poruszasz się na zachodnich autostradach , to zrozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda w polskich zatłoczonych warunkach nie daje szans na korzystanie z takiej techniki . Jeśli poruszasz się na zachodnich autostradach , to zrozumiem ?

 

Mam tempomat i moja obserwacja jest taka, że na zwykłych drogach nie ma szans, chyba, że trzymasz się w tunelu za TIRem. Poza tym tempomat u mnie zwiększa spalanie paliwa, być może dlatego, że ja częściej hamuje silnikiem i nie zawsze zależy mi na tym aby utrzymywać prędkość na autostradzie.

 

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się spodziewałem, choć tak po cichutku liczyłem, że np. emotorsport napisze: Bułka z masłem! Wala się u mnie w garażu jakiś "tempomat" od OBK. Wpadnij kiedyś to za XXX peelenów zamontujemy :mrgreen:

 

Dzięki chłopaki! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się spodziewałem, choć tak po cichutku liczyłem, że np. emotorsport napisze: Bułka z masłem! Wala się u mnie w garażu jakiś "tempomat" od OBK. Wpadnij kiedyś to za XXX peelenów zamontujemy :mrgreen:

 

Dzięki chłopaki! :grin:

 

Jasne, że bułka z masłem. :grin: walało się u mnie w garażu kilka niepotrzebnych tempomatów, wyrzuconych z każdego mojego auta po kolei, razem z ABSem i innymi niepotrzebnymi obciążnikami...., i po ich pozamiataniu pojechały grzecznie na śmietnik.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamarzył mi się.

A właściwie, to od początku chciałem go mieć, ale tak się złożyło, że inne względy przeważyły i kupiłem wersję bez tego ustrojstwa. Poza tym mam wszystko, co jest mi potrzebne więc został tylko ten jeden dżinks.

 

Czy jest w ogóle szansa na zainstalowanie tempomatu poza fabryką? Czy to jest bardzo skomplikowane i kosztowne?

 

A może ktoś zakładał?

 

tzn co masz ?

bo przy dzialaniu tempomatu bierze udzial kilka podzespolow: czujniki jak luzu, sprzegla (manual), hamulca, predkosci, ECU (nawet w parametrach mozan znalesc kila zmiennych od tempomatu), kabelki + dzwiegienka. Ja troche ze swoim walczylem, bo nei chcial dzialac, ale jak go juz naprawilem to moze przez rok uzylem dwa razy :mrgreen: . Ta dzwigienke tez wymienialem razem z kierownica, ale chyba poszla na smietnik ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamarzył mi się. A właściwie, to od początku chciałem go mieć

 

Mam tempomat i moja obserwacja jest taka, że na zwykłych drogach nie ma szans
wyrzuconych z każdego mojego auta po kolei
ale jak go juz naprawilem to moze przez rok uzylem dwa razy
Ja mam tempomat i go nie używam.

Ot i sprawiedliwość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...