Skocz do zawartości

Przekladnia kierownicza


cypis

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio szukalem co mi puka z przodu po wizycie pod autem stwierdzilem ze jest luz miedzyzębny na listwie kierowniczej.

Listwa jest sucha brak wycieków.

Czy w forku 99r da sie w jakims stopniu skorygować luz na przekladni bo z tego co widzialem jest kolo wejscia z kolumny kierowniczej na listwe (gdzie mam luza:)) sroba z kontra.

Czy to juz jest smierc prekładni i nie ma mozliwosci regulacji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e no ja pan techniczny przekładnia jak przekładnia, stopniowo dokrecac i sprawdzać i odpowiednio dokontrować .

Ale dzieki za pomoc przedzownie do aso w mikołowie i zobacze ile za dokrecenie śróbki zakrzycza :twisted:

 

[ Dodano: Pon Sty 18, 2010 1:13 pm ]

dobra u szczypka w mikolowie do 50zl, jak na aso to bardzo rozsadnie wiec nie chce mi sie nawet na kanał wcodzic i bawic jutro jade :))))

Dzieki temat mozna zamknąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz, czy "pokręcenie śrubką" załatwiło sprawę. Bo obawiam się, że - szczególnie przy większym luzie - może to nie wystarczyć ...

Oddałem właśnie Forka (XT2003, 150 kkm) do Dukiewicza z tym samym problemem. Wymontowali przekładnię i zawieźli do regeneracji. Jak wróci (i jak dostanę rachunek :evil: ) - opowiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjechalem na podnośnik panowie poszarpali oblukali wszystko i jednoznacznie stwierdzili ze nie ma ani grama luzu na przekładni i mieli racje (ja sprawdzalem na szybko na kanalae)

Cos stuka puka dalej i jak sie porusza krzyzakiem tam jest luz jakby kolumna kierownicza była luzna,,,,,,

Wg programu kolumna sama w sobie jest łorzyskowana i trzeba by sprawdzic czy nie poluzowala sie na śrubach gdzies.

Jedno co to powoli koncza sie gałki ale to nie to, reszta to proflex nowy i tam nigdzie luzów nie ma a cos wali :evil::evil:

 

PS Serdeczne podziękowania dla ASO Mikołów Auto test gdzyż przyjeli odrazu i za sprawdzenie nic nie zapłacilem :grin: :grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...