Skocz do zawartości

za małe opony


mlodybb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem i ni wiem czym on jest spowodowany. Otóż na przodzie miałem założone oponki 175/65/14 a zalecane są opony minimum 180/70 i wczoraj przy skręcie pękła mi opona gdyż zahaczyła o śrubę gdzieś koło gałki kierowniczej czy może to być spowodowane tym że opony były za małe ?[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gałki kierowniczej

:shock:

Koncowki drazka?

 

Moim zdaniem nie bylo to tym spowodowane. Przy duzo za malych oponach moglbys haczyc podwoziem o krawezniki, nie osiagac predkosci maksymalnej, moze ABS by zle pracowal. Twoje opony sa tylko troche mniejsze (acz wiecej niz 'zalecane' 2 czy 3%), a do tego to wieksze kolo ma szanse o cos w aucie zahaczyc/obetrzec, a nie za male.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlodybb, żeby zahaczyć o śrubę to coś musi być pokombinowane bo w serii to niemożliwe jest i na pewno nie z powodu nieco mniejszej opony. Felgi masz w seryjnym rozmiarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta gałka - tfu - końcówka drążka jest w stałej odległości od koła . Coś Ci się pomyliło . Może jest w Twoim aucie zamontowane coś czego nie powinno być w takim miejscu ? Może uszkodziłeś z innego powodu ? To niemożliwe uszkodzić oponę o końcówkę drążka kierowniczego . Oprócz końcówki , to tam nie ma takich śrub seryjnych i wystających .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz coś zwalone w aucie tak jak mówią powyżej. umów się z mechanikiem na podnośnik, żeby oglądnąć od spodu. Geometria zawieszenia? coś żle przymocowane?

 

To niemożliwe uszkodzić oponę o końcówkę drążka kierowniczego

Jest możliwe. Niektóre auta maja końcówki wygięte, lub wyprofilowane , żeby mijać felgę. Jak założysz odwrotnie stronami, to przy max skręcie końcówka idzie po feldze, albo oponie. Ale nie wiem jak w tym akurat aucie.

 

Jedyna rada => przegląd auta na podnośniku, ew. kanale i szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...