Skocz do zawartości

Ceny Subaru a rozwiązania techniczne.


Konus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Od pewnego czasu jestem zainteresowany zakupem auta. Po obliczeniu moich funduszy wyszło że mogę pomyśleć o Subaru Imprezie rocznik 98 i 99 albo o Foresterze 99 i 00.

Dlaczego akurat Subaru:

1. Napęd 4x4

2. mocne silniki (impreza i forester turbo)

3. zamiłowanie do sportu w którym subaru wiedzie prym.

 

I tu pojawiają się moje pytania:

1.Czym techniczne różnią się modele Subaru Impreza GT Turbo 98 i 99?

2.I dlaczego jest tak znaczna różnica w cenach tych dwóch modeli?

3.W jaki sposób najłatwiej kupić Subaru? ( w Polsce jest raczej mało tych aut ).

4.Czy auta , które są na Państwa stronie są w jakikolwiek sposób przez Państwa rekomendowane?

 

Dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Import indywidualny przy aktualnie obowiązujących cłach i podatkach (akcyza !) niestety nie ma finansowo sensu.

Impreza 99 miała zmiany tak optyczne, jak i techniczne. O ile pamiętam - ale liczę tu bardzo na pomoc znawców tematu, jako że nasza firma sprowadzała Subaru właśnie od rocznika 99 - nastapił wzrost mocy do 218 KM , zmina hamulców i - jak zwykle - modyfikacje zawieszenia etc.

Róznice cenowe są w znacznej mierze implikowane przeszłością samochodów - od 99 są juz dostepne auta oficjalnie importowane, które osiagają wyższe wartości odsprzedaży.

Generalnie zalecamy sprawdzenie stanu technicznego w jednej z autoryzowanych stacji.

Na naszej stronie są samochody oferowane przez SIP i naszych dealerów -tutaj oczywiście wiemy, co oferujemy. Są także ogłoszenia prywatne, za które nie przejmujemy odpowiedzialności. Sądząc po ilości zapytań dot zakupu samochodów używanych, że postaramy się zintensyfikować tę formę działalności. Ponadto rozważam uzupełnienie Forum o działy "sprzedam", "kupię".

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam - ale liczę tu bardzo na pomoc znawców tematu, jako że nasza firma sprowadzała Subaru właśnie od rocznika 99 - nastapił wzrost mocy do 218 KM , zmina hamulców i - jak zwykle - modyfikacje zawieszenia etc.

pzdr.

 

Oj Dyrekcjo -> dwója, siadaj :lol:

 

Najważniejsze zmiany to (w kolejności ważności):

1. Trzymacz na kubeczki

2. Regulacja góra/dół fotela kierowcy

3. Wyższy spojler tylni

4. Inny kolor kierownicy

5. Zmieniony przedni zderzak

6. Zmienione reflektory i światła przeciwmgielne

7. Czterotłoczkowe zaciski hamulców z przodu

8. Wentylowane tarcze hamulcowe z tyłu

9. Twardsze zawieszenie (sprężyny)

10. Nowa głowica silnika, troszke inny kształt tłoków

11. Nowa elektronika - wprowadzona w lipcu 98

12. Wyższa moc silnika, przy tym samym momencie: z 211 do 218HP -> tez od lipca '98

 

Czyli troszkę zależy, z którego miesiąca jest twój 98, który chcesz porównywać. To tak w skrócie :lol:

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Shodan: Dziekuję za pomoc merytoryczną :)

Co do siadania, to standardowa odpowiedź brzmi : "dziękuję, już siedziałem".

Bez nieporozumień - nie mam zwyczaju stać przed komputerem.

Niezależnie jednak od zawartości merytorycznej pozwalam sobie zauważyć, że moje informacje były jak najbardziej na temat i do tego poprawne. mam nadzieję że w tej sytuacji zasłużyłem przynajmniej na dostateczny - choc z wieku szkolnego wyrosłem zapewne znacznie wczesniej niz szanowny respondent.

Ponadto, w czasie gdy ja chodziłem do szkoły oceny negatywne zbierało się też za tak zwane wypowiedzi nie na temat - no chyba że zainstalowanie uchwytu na napoje uznamy za poważną zmianę techniczną :P

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto, w czasie gdy ja chodziłem do szkoły oceny negatywne zbierało się też za tak zwane wypowiedzi nie na temat - no chyba że zainstalowanie uchwytu na napoje uznamy za poważną zmianę techniczną :P

 

Po premierze Porsche 996 Turbo jeden z jego twórców powiedział w wywiadzie że zmianą z któej najbardziej sa dumni w stosunku do 993 jest zainstalowanie uchwytu na napoje w wylocie klimatyzacji. Jeżeli Porsche jest z tego dumne to Subaru tez może być ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shodan: Dziekuję za pomoc merytoryczną :)

Bardzo proszę :D

 

Co do siadania, to standardowa odpowiedź brzmi : "dziękuję, już siedziałem".

Nie wnikamy w szczegóły 8)

 

Ponadto, w czasie gdy ja chodziłem do szkoły oceny negatywne zbierało się też za tak zwane wypowiedzi nie na temat - no chyba że zainstalowanie uchwytu na napoje uznamy za poważną zmianę techniczną :P

Powiem więcej. FHI poszło dużo dalej jeśli chodzi o rozwój technologiczny Imprezy i po licznych badaniach laboratoryjnych i milionach jenów wydanych na R&D postanowiło zainstalować oświetlenie schowka w modelach WRX i STI, tym samym odbierając alfistom ostateczny argument dominacji cuore sportivo :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Rozumiem. Po prostu inaczej interpretujemy pojęcie zmian technicznych.

W tej sytuacji musze ze wstydem przyznać, że niewystarczająco podkreśliłem technologiczną rewolucję dokonaną w nowym Foresterze: uchwyt na napoje po lekkim nacisnięciu wysuwa się sam ! :oops:

A mysmy podkreślali tak banalne rzeczy jak większą sztywność karoserii, zmniejszone zużycie paliwa czy poprawione zawieszenie . :wink:

 

 

pzdr.

 

PS: moja znajomość systemu planowania produktu w firmach japońskich pozwala na uspokojenie szanownych Forumowiczów - do wprowadzenia oświetlenia schowka nie są potrzebne milionowe nakłady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym CO, czy my mamy dwie lewe rece? Od czego zestaw : maly elektryk. dwa druciki, zaroweczka z latarki, uchwycik na zarówkie, i bateria ukryta w popielniczce. Dla bardziej rozwinietych technicznie, mozna kabelki z akumulatora podciagnac, chyba.

Jak se taksowkarze moga ciagnac druty po aucie, to MY nie damy rady? No ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...