Skocz do zawartości

Zamknięto bardzo ciekawy tematk, który mnie zainteresował!


Witek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z forumowiczów zapytał:

 

Witam noworocznie!

Nieuchronnie i wielkimi krokami zbliza się duży przegląd (105tys) mojego wolnossącego Forka'2006. Dwóch kolegów użytkujących mazdę i nissana namawia mnie na przegląd w Niemczech. Podobno wcale nie drożej, a za to nikt na materiałach eksploatacyjnych nie kantuje i nie naciąga. Wiele się nasłuchałem o oleju wymienionym tylko w 1/2 lub 2/3, o niewymienionych a ujętych na fakturze filtrach itp.

Macie jakieś doświadczenia z serwisami niemieckimi, np w Berlinie czy Frankfurcie nad Odrą?

 

Dostał na to niegrzeczną odpowiedź:

 

W związku z obowiązującym regulaminem a dokładniej punktem:

 

 

III. Przymusowy urlop od Forum przysługuje m.in. za:

 

B) promowanie działalności konkurencyjnej wobec gospodarza Forum (SIP),

 

 

temat zamykam.

 

 

Czy to jest oficjalne stanowisko? Bo to oznacza, że Emil Frey AG stanowi konkurencję dla Emil Frey SA. Czy Emil Frey AG o tym wie? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie powiem temat wzbudził zainteresowanie naszej "loży szyderców" :lol:

Aż się zalogowalem :mrgreen:

 

Pozwól Witku, że Ci odpowiem, bo Chojny mógł juz spocząć na nockę (chyba powinien się nazywać Czujny). ZTCW w RFN nie ma Emila. Jest ktoś inny, więc wątek słusznie ukrócony. Chyba, że autor udałby się na przegląd do Szwajcarii. Wtedy wątek zamknięty byłby niesłusznie :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimus, tak? Czy to oznacza, iż ten http://www.emilfrey.de/import/ jest niezwiązany z Emil Fray SA, tym który jest w Polsce?

 

I widzisz, dlatego wolę poznać oficjalne stanowisko, wprawdzie pan Chojny niewątpliwie reprezentuje tutaj SIP, a swoje stanowisko nie dostał za ładne oczy, ale wolę się upewnić. Lepiej zapytać się niż żyć w błędzie, czy sobie urządzać edycja moderatora bez zbadania tematu jak robią to niektórzy niewychowani, w niektórych zakątkach internetu.

 

Mam czas mogę, spokojnie poczekać do rana. Mam tylko gorącą nadzieję, że dostanę wyczerpującą odpowiedź, a mój skromny głos nie zostanie zignorowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa Emil Frey AG

 

Szwajcarska grupa Emil Frey A.G. działa już od 1924 roku. Została założona przez 26- letniego mechanika- entuzjastę motorów i sportów rajdowych, który postanowił stać się niezależnym zawodowo i łącząc swoje zamiłowanie z pracą zawodową stworzył własną firmę - warsztat naprawczy dla motorów i samochodów.

 

W 2004 roku grupa Emil Frey świętowała 80-lecie swojego istnienia. Obecnie należy do niej 9 firm importujących 10 światowych marek samochodów takich jak:

 

* Daihatsu

* Aston Martin

* Jaguar

* Kia Motors

* Land Rover

* Mitsubishi Motors

* Subaru

* Suzuki

* Toyota

* Lexus

 

sprzedawanych na rynkach: szwajcarskim, niemieckim, węgierskim, czeskim i polskim.

 

 

Ważne miejsce pracowników w firmie Emil Frey ma już swoja tradycję. Ze swoją fachową wiedzą, pomysłowością i zaangażowaniem przyczyniali się oni zawsze znacząco do rozwoju firmy. Dlatego tak ważną sprawą dla grupy Emil Frey AG jest tworzenie optymalnych założeń dotyczących przyjaznego środowiska pracowniczego i postępowych warunków zatrudnienia. Poprzez regularne szkolenia i doszkalania firma stara się wyzwolić potencjał pracowników i ukierunkować go na konkretny cel. Równocześnie duża wartość przykładana jest do zawodowego wspierania młodego pokolenia pracowników, których firma szkoli rokrocznie ponad stu.

 

W Polsce koncern Emil Frey A.G. obecny jest od 1999 roku wraz z powstaniem w Krakowie spółki Subaru Import Polska- oficjalnego i wyłącznego importera samochodów Subaru na terenie Polski.

 

Firma Emil Frey Polska S.A. powstała w 1999 r. jako dealer samochodów marki Subaru z siedziba w Krakowie przy ul. J. Conrada 45.

 

 

Jakość z przekonania od 1924 roku

 

Grupa Emil Frey posiada ponad 80 lat doświadczenia w branży motoryzacyjnej. Swojemu Credo:

 

* Sprzedajemy produkty najwyższej jakości w przystępnych cenach

* Świadczymy fachową pracę w przystępnych cenach

* Obsługujemy wszystkich klientów szybko i skrupulatnie

 

firma została wierna do dnia dzisiejszego.

 

Powyższe wyznaczniki jakości sformułował Emil Frey- założyciel firmy w 1935 roku w liście do swoich klientów. Wbiły się one w filozofię firmy i przyczyniły do tego, że grupa Emil Frey może cieszyć się teraz dużą renomą i zaufaniem wśród swoich klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grupa Emil Frey może cieszyć się teraz dużą renomą i zaufaniem wśród swoich klientów

...ale nas ma prawo interesować tylko polski oddział, bo jak chce się jechać do nich do ASO SUBARU w Niemczech, to wątek jest zamykany! Nie gra mi to z renomą i zaufaniem.

 

Znowu nie rozumiem filozofii ekonomi, stosowanej przez SIP (podobnie jak rzekomego "nielubienia" amerykańców). Gdyby chodziło o niemieckiego druciarza, to spoko.

 

Ale chodzi o ASO, może takie wątki nie powinny być zamykane tylko dawać do myślenia, że może standardy w polskich ASO są nie-bardzo, skoro pojawiają się takie głosy i takie wątpliwości.

 

Wszelkie info o konkurencji, nawet ASO tyle że z innego kraju, należy zniszczyć w zarodku. Miast podnosić standardy, zamykanie ust. Czymś mi to zalatuje... wolę nie wspominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może standardy w polskich ASO są nie-bardzo, skoro pojawiają się takie głosy i takie wątpliwości.

 

Wszelkie info o konkurencji, nawet ASO tyle że z innego kraju, należy zniszczyć w zarodku. Miast podnosić standardy, zamykanie ust. Czymś mi to zalatuje... wolę nie wspominać.

No no. Chyba prosisz się o pasek lub może bana. Chwalmy to co nam dano (sprzedano za grubą kasę) i się radujmy w tym Nowym Roku a malkontentom mówmy apage satanas. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz ktos będzie odpowiadał to może uwzgledni dlaczego na "zachodzie" tańsze są :

- samochody

- mieszkania

- dostęp do internetu

- opłaty za telefony

- opłaty "mieszkaniowe" - woda, prąd, gaz.

Jak to jest możliwe, że w ustroju, gdzie o cenach powinien decydować rynek, Polaka o średniej pensji wynoszącej gdzieś 1/3 pensji "zachodnich" europejczyków stać na zapłacenie za w/w rzeczy więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...