Jump to content

problem z hamulcami

EVAN
 Share

Recommended Posts

Mam taki mały problem. Mam tarcze Taroxa i klocki EBC. Ale po krótkiej jeździe z lewą nogą na hamulcu , pedał staję się twardy i mało skuteczny. Czy to może być wina płynu hamulcowego?

Nie wiem jaki jest i ile nie był wymieniany. Ale myślałem , że skuteczność hamowania na Taroxie i EBC będzie lepsza. :evil:

OK dzięki za info- tak myślałem.

[ Dodano: Sob Lis 28, 2009 6:59 pm ]

EVAN, klocki EBC to nie jest akurat jakaś super-hiper mieszanka.

Tez tak słyszałem dlatego następne będą chyba ferrodo?Chyba , że macie jakieś inne propozycję. Tylko chodzi mi o klocki do użytku codziennego- tak żeby nie trzeba było ich grzać przez 2km żeby zaczęły hamować :grin:

to nie wina klockow ani plynu, to normalne zjawisko.

serwo (wspomaganie hamulca) jest "napedzane" podcisnieniem z kolektora, ktorego pod obciazeniem nie ma bo panuje nadcisnienie, innymi slowy gdy turbo laduje podcisnienia nie bedzie wiec i serwo nie zadziala

No to teraz pozostaje kwestia wyjaśnienia czy hamulec robi się twardy w trakcie czy po hamowaniu lewą nogą. U mnie na padaczkowych klockach po kilku ostrzejszych przyhamowaniach pedał był twardy przy normalnym hamowaniu, a skuteczność była...przerażająca.

Kilka razy hamowałem i przy kolejenj próbie pedał stał siś twardy i skuteczność hamowania mocno spadła. Po krótkiej chwili wszystko wróciło do normy. Czyli faktycznie może to być chwilowy brak wspomagania :roll:

• 9 months later...