Skocz do zawartości

Wykończenie domku jednorodzinnego


blackdogwwl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mój merbau (z DLH zresztą też, Przemqu :mrgreen: :wink: ) przeżywa właśnie 3ci sezon grzewczy, minimalnie się raz latem złódkował w zeszłym roku, ale nikt oprócz mnie tego nie widział :wink: .

Lato było nieciekawe w zeszłym roku, zimno było i padało w Gdańsku ciągle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="Przemeq

widzę że masz SOLID. Ja też korzystam jeszcze z ich usług i bardzo z tej współpracy jestem nie zadowolony

 

A to czemu?

 

Długo by opowiadać, ale zawsze coś jest z nimi nie tak. Począwszy od instalacji systemu przez panów "instalatorów" i zniszczeniu nowych okien, a skończywszy na notorycznej niemożności dodzwonienia się do nich. Generalnie średnio raz na dwa miesiące jest z nimi jakiś zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sezonie grzewczym to się rozlezie, po lecie porobią się fale.

 

A to nie wiedziałem, bo mi nie zrobiło się ani to, ani to :mrgreen:.

 

minimalnie się raz latem złódkował w zeszłym roku

 

Phi... Gdyby poleżał, to by tak nie było :mrgreen:.

 

Długo by opowiadać, ale zawsze coś jest z nimi nie tak. Począwszy od instalacji systemu przez panów "instalatorów" i zniszczeniu nowych okien, a skończywszy na notorycznej niemożności dodzwonienia się do nich.

 

Jest jakaś REALNA alternatywa? Pytam, bo być może będę stał przed koniecznością skorzystania z takich usług...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szubaru napisał/a:

sam montaż to nie jest drogi teraz 6 lat temu było inaczej.na 160m2 to w 2tys się powinieneś zmieścić.

jak masz stan surowy montujesz całą instalację a sam odkurzacz możesz kiedykolwiek później.

 

Muszę ten odkurzacz przedyskutować

Tu nie ma co dyskutować tylko zakładać. Rewelacyjna sprawa :cool: . Możesz teraz tylko połozyć instalację (koszt rurek i kilku gniazd max 400-500 zł), a jednostkę centralną dokupisz później :wink:

 

Odnośnie instalacji RTV to pamietaj też o położeniu odpowiedniej ilości przewodów do dekoderów. Teraz może o tym nie myślisz, ale kiedyś będziesz chciał podłączyć dekoder z nagrywarką do anteny sat i jeden przewód może Ci nie wystarczyć. Ja położyłem 3 do salonu i 3 do sypialni i mam teraz wolny tylko 1 :roll:

Aha masę rzeczy zamawiałem przez inetnet (armatura, wanny, umywalki itp. itd. różnice w cenach do kilkudziesięciu procent od tych w "normalnych" sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, To zależy gdzie. W niektorych okolicach można wybierać w innych nie np. u moich rodziców na Boernerowie operuje i Solid i Juwentus i coś jeszcze ale w małych miejscowościach podwarszawskich już bywa różnie. Ja szykuje się z budowa w Brwinowie i cała okolica jest opanowana przez Solid i nie ma alternatywy z kolei u teściów w Ząbkach tylko juwentus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szubaru napisał/a:

sam montaż to nie jest drogi teraz 6 lat temu było inaczej.na 160m2 to w 2tys się powinieneś zmieścić.

jak masz stan surowy montujesz całą instalację a sam odkurzacz możesz kiedykolwiek później.

 

Muszę ten odkurzacz przedyskutować

Tu nie ma co dyskutować tylko zakładać. Rewelacyjna sprawa :cool: . Możesz teraz tylko połozyć instalację (koszt rurek i kilku gniazd max 400-500 zł), a jednostkę centralną dokupisz później :wink:

 

Odnośnie instalacji RTV to pamietaj też o położeniu odpowiedniej ilości przewodów do dekoderów. Teraz może o tym nie myślisz, ale kiedyś będziesz chciał podłączyć dekoder z nagrywarką do anteny sat i jeden przewód może Ci nie wystarczyć. Ja położyłem 3 do salonu i 3 do sypialni i mam teraz wolny tylko 1 :roll:

Aha masę rzeczy zamawiałem przez inetnet (armatura, wanny, umywalki itp. itd. różnice w cenach do kilkudziesięciu procent od tych w "normalnych" sklepach.

Właśnie dziś trochę jeździłem tu na swoim terenie i szukałem parkietów i podłód. Wrzucę wieczorkiem co dziś wynalazłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blackdogwwl zaproponowałbym Ci kompleksową dekoracje okien* do całego domu, ale chyba masz za daleko do mnie :wink:

 

*żaluzje, rolety, plisy, karnisze, zasłony, firany, itd itd, wszystko

No właśnie kawalątek jest :neutral:

Od czego w sumie są kurierzy :mrgreen:

Ale wiesz te rzeczy to już chyba na sam koniec będą :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blackdogwwl jak wyslesz zdjecia, dokładne wymiary, to moge Ci juz conieco zaproponować, nie wiem, np. rolety dachowe?

Ciezko powiedziec co by Ci bylo potrzebne :wink:

Ok dobra pomierzę wszystko i dam znać co do okien itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blackdogwwl ja właśnie kończę proces urządzania nowego lokum (mieszkanie więc ciut mniej pracy niż z domem) i z własnego doświadczenia odpuściłem sobie wszelkie Bartyckie czy też inne hurtownie (co najwyżej traktując ich jako miejsce do wybrania interesującej oferty).

Nawet przy dużych zamówieniach w necie znajdziesz taniej (ja przynajmniej nie trafiłem na stacjonarny sklep który chciałby zjechać z marży do poziomu sklepów netowych mając na uwadze wielkość zamówienia).

Wszelkie krany, ceramikę łazienkową, zlew, brodzik/wannę, itp. kupowałem ze sklepów internetowych i było dużo taniej niż w stacjonarnych.

 

Do tego stopnia, że część glazury/terakoty też brałem przez net bo uwzględniając koszty przesyłki (bardzo duża waga) i tak było parę stów do przodu.

 

Podobnie jest z AGD - tak samo sklepy netowe mają zdecydowanie lepsze ceny niż stacjonarne.

 

Dodatkowo to co mnie mocno zdziwiło jest duża różnica pomiędzy e-sklepami. Zrobiłem sobie listę potrzebnych rzeczy i powysyłałem do kilkunastu sklepów z prośbą o podanie cen uwzględniających wielkość zamówienia (łącznie na kilkadziesiąt tysi więc było o co powalczyć).

Znakomita większość sklepów odpisała mi, że mają najlepsze ceny i nic nie opuszczą (a nie było to prawdą bo na niektóre firmy faktycznie mieli najlepsze ceny ale na inne to znajdowali się pod koniec stawki cenowej), niektóre sklepy zaoferowały 2-3% rabat.

Skończyło się na tym, że kupowałem w różnych sklepach bo nawet doliczając dodatkowe koszty transportu to się bardziej opłacało (jedyne co to kosztuje to masę zarwanych nocek na siedzeniu na ceneo.pl, skapiec.pl, itp. i porównywanie co/gdzie/za ile).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo to co mnie mocno zdziwiło jest duża różnica pomiędzy e-sklepami.
Dokładnie tak jest, trzeba trochę czasu i można znaleźć niezłe ceny. Osobiście dużo kupiłem u tego allegrowicza: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1460126 Oferta na alledrogo to tylko część tego co mogą załatwić. Bardzo dobry kontakt i jak miałem problem i chciałem coś reklamować to też mi pomogli. Ja wykańczałem dom i swój portfel 2-3 lata temu to wtedy np. mieli bardzo dobre ceny na systemy podtynkowe Hansa, Hansgrohe oraz Ravaka i Novelini.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: chyba ze masz 70% rabat bo inaczej nikt nie bedzie czekal 20 lat na zwrot inwestycji
Akurat tu się mocno mylisz . To pompy ciepła nigdy się nie zwrócą , a solar po kilku patach .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyszukałam sobie atrakcyjne ceny w sklepach internetowych i poszłam z ofertą do sklepu, gdzie wynegocjowałam wszystko w takich cenach jak chciałam i dodatkowo sprowadzenie dla mnie części rzeczy, których tam nie prowadzono, jak kafle na przykład...

 

:wink:

 

 

Generalnie powodzenia życzę i cierpliwości :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyszukałam sobie atrakcyjne ceny w sklepach internetowych i poszłam z ofertą do sklepu, gdzie wynegocjowałam wszystko w takich cenach jak chciałam i dodatkowo sprowadzenie dla mnie części rzeczy, których tam nie prowadzono, jak kafle na przykład...

 

No to trafiłaś na wyjątkowo rozsądną osobę ze sklepu bo ja próbowałem coś takiego zrobić i usłyszałem, że do poziomu marży sklepu netowego nie zejdą (a był to sklep "po znajomości")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy ciepła są dla nawiedzonych ekologów . Gdyby ktoś chciał sobie założyć pompy do domu 250 m2 , to koszty od 50tyś do 75 tyś . Zapotrzebowanie energii do pracy pompy to ok 4 KW . Nie można ogrzewać pompami grzejników , bo z pompy dostaje się ciepło o temp ok 35-40 stopni . Podniesienie temp. powoduje spadek wydajności i staje się nieopłacalne . Z takiej temperatury opłaci się grzać podłogę , bo przy ogrzewaniu podłogowym wystarcza .

Solar na rozproszone światło daje radę nagrzać wodę przez 300 dni w roku . Potrzeba większy zbiornik i jeśli w rodzinie jest 4 osoby , to może zwrócić się po8 latach .

Drogim na starcie jest paliwo pelets , bo piec jest kosztowny , ale kilogram opału można kupić za 45 gr . Najtańsze w inwestycji jest elektryczne , ale przy cenach naszej energii ........... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyszukałam sobie atrakcyjne ceny w sklepach internetowych i poszłam z ofertą do sklepu, gdzie wynegocjowałam wszystko w takich cenach jak chciałam i dodatkowo sprowadzenie dla mnie części rzeczy, których tam nie prowadzono, jak kafle na przykład...

 

No to trafiłaś na wyjątkowo rozsądną osobę ze sklepu bo ja próbowałem coś takiego zrobić i usłyszałem, że do poziomu marży sklepu netowego nie zejdą (a był to sklep "po znajomości")

 

Skończyło się to tak, że to był chyba ostatni tego typu biznes dla tego sprzedawcy, bo musialam zareklamować deskę (przysłaki kremową zamiast białej), a facet po raz pierwszy zamawiał Duravit i ... ostatni, współpraca się nie ułożyła pomyślnie (reklamowana deska poszła na ekspozycję w końcu), z kaflami też wyszło nie najlepiej, ale ja byłam zadowolona :wink: :mrgreen: .

I wnieśli mi to wszystko do mieszkania :razz: :cool: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście znam ludzi, którzy korzystają z pomp ciepła przy podłogówce i bardzo sobie chwalą. Ze znajomymi porównujemy rachunki za prąd (moje tylko za światło i kuchenkę - ja mam niestety piec olejowy) i wygląda to bardzo zachęcająco. Kosztów dokładnie nie pamiętam, ale nie licząc instalacji ogrzewania podłogowego to 3 lata temu kolega płacił chyba coś około 30 tys. Oczywiście jak jest gaz przy działce to nie ma co dyskutować, ale jak się mieszka na odludziu to już warto się zastanowić.

Jeśli chodzi o solary to temat ciekawy, jak robiłem remont domu to się na tym zastanawiałem tylko nie wiem jak by wyglądało połączenie z istniejącą już instalacją CO i CWU :???: Poza tym podobno jakąś część kolektorów trzeba wymieniać co 10 lat, ale tutaj nie chcę powtarzać niesprawdzonych informacji, technika idzie do przodu może teraz to wygląda zupełnie inaczej jak kilka lat temu. Moja żona jest bardzo za solarami no i mamy dobre warunki do założenia więc może kiedyś :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od ilości osób zamieszkujących i powierzchni domu . Nie można też opierać się na stereotypach , które dotyczą starych urządzeń . Technika ostatnio bardzo mocno poszła do przodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem - Soldi/Juventus => Pruszków i Wołomin :twisted:.

 

Ze słyszenia wiem, że Juventus to totalne dno. Generalnie każda z firm ma jakieś wady, jednak Juventus ma ich podobno bardzo dużo.

U nas w Socho jest dosyć duży wybór jeżeli chodzi o monitoring.

Paru znajomych, np beben, korzysta z usług firmy ARGUS i sobie chwalą, ale nie wiem czy oni działają w Wawie.

 

[ Dodano: Czw Lis 05, 2009 8:38 pm ]

Ja wyszukałam sobie atrakcyjne ceny w sklepach internetowych i poszłam z ofertą do sklepu, gdzie wynegocjowałam wszystko w takich cenach jak chciałam i dodatkowo sprowadzenie dla mnie części rzeczy, których tam nie prowadzono, jak kafle na przykład...

 

:wink:

 

 

Generalnie powodzenia życzę i cierpliwości :mrgreen:

 

Święte słowa. Najważniejsza jest cierpliwość :mrgreen:

 

Bez tego ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...