Skocz do zawartości

Wskaznik uniwersalny home made


Quaki

Rekomendowane odpowiedzi

Wskaznik wykonany przezemnie z mozlwioscia podlaczenie roznych dzienych czujnikow (lacznie z tym wspomnainym wtym temacie http://forum.streetriders.pl/viewtopic.php?t=3373 mozna ich podlaczyc do 8 szt)

20091016094.th.jpg 20091016096.th.jpg 20091016098.th.jpg 20091016100.th.jpg

Na pierwszym zdjeciu jest wytrawiona plytka z mikroprcesorem (i piec zlotych zeby pokazac skale ;) ), drugie zdjecie to plytka polaczona z wyswietlaczem 8x2 tzrecie podobnie ztylko inny kat, czwarte zdjecie przedstawia calosc zamknieta w zegarku (kiedys byl to zegarek boost autogauge seria mechaniczna seria Smoke)

Teraz troszke techniki jako ze LCD jest to 2x8 znakow wymyslime ze cztery pierwsze znaki pierwszej i drugiej linijki beda to temp EGT pomiedzy nimi przerwa i mozlwiosc wyswietlenia trzech innych znakow ( na przyklad cisnienia boost i temp oleju )

wygladac to bedzie mnie wiecej tak

0980 1,34

0950 098

Oczywiscie to nie musza byc akurat te wartosci i nie musza byc te pomiary moze byc temp wody cisneinie oleju AFR itp itd mozna bedzie nawet wykonac kilka roznych zmienianych odczytow dzieki temu mozna bedzie sledzic rozne wartosci (uklad chce wyposazyc w alarmy i pamiec najwyzeszj zarejstrowanej wartosci dzieki czemu nie bedzie zreba sie gapic w ekranik podczas jazdy tylko w razie alarmu popatrzec co jest nie tak

uklad ma mozlwisc podlaczenia do 8 czujnikw analogowych (jest plan zeby wyposazyc go takze w uklad pozwalacjacy wykonac siec tego typu urzadzen co pozwalalo by na podlaczenie 32 mikroprocesowrow ) a do kazdego z nich minimum 8 czujnikow analogowych (i teoretcznie dowolna ilosc czujnikow cyfrowych na przyklad czjnikow temp podlaczanych przez 1 wire )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

emotorsport na pewno sie odezwe na razie musze calosc oprogramowac dlatego tez przedstawiam swoje pomysly na roznych forach czasmi ludzei maja bardzo fajne pomysly na to jak mozna wykorzystac i w co wyposazyc takie gadzety bo juz sie z tym spotkali w jakichs drogich sprzetach takze jak ktos ma jakies sugestie to prosze o podzielenie sie nimi :)

junasz niestety w zegarek 51mm wiekszy nie wejdzie (ja faktycznie mam zamiar zrobic cos w rodzaju centrum dowodzenia roznymi modulami na dotykowym wyswietlaczu o rozdzielczosci 240x128 punktow taki juz mam lub na mniejszym 128x64)

jak dla mnie ta wielkosc jest wystarczajaca gdyz filozofia jest wg mnie taka ze nie masz obserwowac zegarwo non stop ten zegar ma cie poinformoawc kiedy jest cos nie tak i gdzie jest nie tak pozatym wyswietlacz ma ci umozwliwic ustawienie wartosci dla ktoych wystapia alarmy

2009-11-06

I znowu lekko do przodu program juz dziala jak na razie zostal zrobiony tak

20091105112.th.jpg

Od lewej na gorze i na dole dwa razy EGT z termopary (pokazuje oczywiscie temp. w pokoju )

prawa gora to cisnienie powietrza w dolocie (moze pokazywac od -1bara podcsienienia do 1,5 bara nadcsienienia (czyli 1,5 bara boostu) prawy dol to temp oleju (lub czegokolwiek innego gdzie wlozymy czujnik temp (zakres od -55 do 125st C) w teorji pozstaje jeszcze miejsce na 6 pomiarow EGT i praktycznie dowolna liczbe pomiarow temperatury z zakresu -55-125stC

Teraz jeszcze kwestia ustawiania wartosci przy ktorch bedzie sie walczal alarm doszedlem do wniosku ze zmian bedzie sie kokonywalo z pilota (mozna uzyc takiej miniaturki)

20091105113.th.jpg

Ale bedzie tez mozna uzyc dowolnego pilota uniwersalnego

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam ze tak dlugo to trwa ale mam ostatnio strzasznie duzo pracy i nie bardzo mam czas na to :(

ScorpioGemini sprawy wygladaja tak dopieszczam oprogramowanie i zastanawiam sie czy pozostac przy tym ze urzadzenie ma w sobie wskaznik boost czy tez wskaznik boost przeniesc do elektronicznego boost kontrollera (bedzie robiony jako nastepny) a jako ze jest to boost kontroller to na pewno bedzie msial byc wyposazonyw taki wskaznik :)

 

ares protypowe plytki robie sam (jak na razie zamowilem plytki do shiftlighta i jak do tej pory do mnie nie przyszly a ju za nie zaplacilem i obawiam sie ze bede musial zamowic jeszcze raz bo cos mnie doszly sluchy ze firma w ktorej zamowilem jest juz w upadlosc :mad: i pewnie pieniedzy nie odzyskam) co do programowania to prostsze programy pisze w bascomie (o ile mieszcza sie w zakresie 4kb kodu wynikowego bo tyle mozna zrobic z wersji darmowej ) ajak sie nie mieszcza pisze w C

Niedźwiedź do wersji komercyjnej jeszcze troche czasu uplynie i nie wiem jak bedzie wygladala tak do konca

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...