Skocz do zawartości

Legacy a 17-stki :)


demol

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dość proste .... ma ktos doswiadczenie z uzywaniem 17" felg w legacy ? Jakie dobrac optymalne ET ... jaki rozmiar opon. Jaki jest komfort uzytkowania itp. Ma ktoś w ogóle 17 zamontowane w tym modelu? Glownie chodzi mi o model z 96 roku. sedan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JotEn ma u siebie 17 ('92). wyglada to przepieknie,

auto oprocz tego jest obnizone... mmmmmiod.

ale po krakowie nie chcialbym opon 214/45/17.

jezdze czasem na takich w gt i przyjemnoscia bym

tego nie nazwal :(. u siebie mam 205/55/16 i to jest

chyba nienajgorszy kompromis. wyglada calkiem calkiem

prowadzi sie przyjemnie, no i opony maja znosna cene.

nie ma tylko tego szalonego usmiechu codziennie rano

jak wchodze do garazu :wink: .

 

pozdr,

abt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Outbacku są 215/55/17 i (jak dotąd) OK, ale Outback jest wyżej zawieszony. W normalnym Legacy, największe co będziesz mógł założyć, to pewnie 45 albo nawet 40 - a to na polskich drogach masakra. Żeby nie prostować lub wymieniać felg trzy razy do roku, musisz pompować około 3 barów, ale wtedy najpierw skontroluj zęby u dentysty, żeby ci plomby nie powypadały w czasie jazdy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17'stki.doswiadczenie..hmm Demol temat dosc prowokacyjny :mrgreen:

 

hmm ... legacy +ciemne szyby + 17stka :) to mogloby być niezłe połączenie :lol:

 

wracając do felg to wlasnie balansuję pomiedzy 16 a 17 cali ... wiem ze przy 16 taniej i wiekszy komfort ale auto nie wyglada tak jak na 17 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Abt :mrgreen:

 

na naszych drogach jest strasznie niewygodnie, auto się tłucze i się wydaje ze sie zaraz rozpadnie ale to wszystko to kwestia przyzwyczajenia. Gdzie nie ma nowego asfaltu jeździ się wolniej i ostrożniej a jak jest dobra nawierzchnia to ile się da:)

Opony mam 215/40 są może trochę przesadzone, lepiej może 225/45 ale pewnie niewielka różnica.

Żeby było widać koła warto obniżyć auto.....

 

Najważniejsze jednak że trzyma się niewiarygodnie drogi - to jest podstawowa zaleta obnizenia i sportowych opon - dlatego WARTO!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demol: Ja bym nawet się nie zastanawiał....dobierz tylko ET.

Ja mam w Clio 215 40/16. Fakt, że stracił na dynamice i spalanie wzrosło ale jakiego mam banana gdy rano się patrzę na auto

-----> :D , o takiego. Jeżdzę ostrożniej, pompuję więcej powietrza (za dużo też nie dobrze) i jest git. A dziur w mieście nauczyłem się na pamięć :lol: także nic mi nie grozi.

Co do ceny opon to dałem 150zł/szt - GoodYear F1. Używane ale wyglądają jak nówki.

Za parę dni będę miał cyfrę także z chęcią wkleję fotke.

 

 

 

"Jak Masz Hajs To Się Wylansuj Jeszcze Raz, Poczujesz To, Poczuj To, Baunsuj..."

O&B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim GT jezdze na 215/45/17 i niestety albo felgi sa zle dobrane, alebo opony za szerokie bo trze. W kazdym badz razie chcialbym sie pozbyc tych felg i zalozyc 16". A faktem jest ze wyglada na tych lackach niesamowicie. @ strona na 215 strasznie czuc koleiny, skoro na zimowkach 205/50/16 wogole nie byly odczowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacky: Nie napisałeś gdzie trą Twoje opony. Jeśli przednie opony trą o wewnętrzne osłony nadkoli to rzeczywiście masz koła (opony) za duże. Jeśli trą od zewn. cześci o blachy nadkoli a nie trą o metalowe części zawieszenie to problem tkwi tylko w ET.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Wrzucam zdj. moich felg jak obiecałem.

Co do Twojego postu odnośnie felg to 950 najbardziej mi podchodzą ale i tak jakośnie pasują. Zbyt nowoczesny design do tego auta (bez obrazy).

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...