Skocz do zawartości

chłodnica forester


padre218

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam forka s-turbo 1999 rok, vin: JF1SF5LD3XG048098 z klima

padla mi chlodnica a dokladnie w jej plastikowy elemencie u gory prosze o podpowiedz która z tych chłodnic w linku nadawała by sie:

http://allegro.pl/search.php?string=sub ... =1&order=p

pozdrawiam

ps.chodzi o nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje numery części wg. katalogu Subaru:

45111FC300 - chłoddnica silnika kpl.,

73210FC030 - chłodnica klimy kpl. (bo nie napisałeś, o jaką chodzi).

Podzwoń, niech sprzedawcy sprawdzą numery i kłopot z grzywki.

:wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując zamiennik nie zawsze będziesz mógł podeprzeć się numerami katalogowymi. Do turbiniowego silnika musi być chłodnica bez korka wlewowego na górze, a patrząc z miejsca kierowcy masz mieć po prawej na górze jedną rurę do podłączenia węża gumowego, a drugą po lewej na dole. Mała rurka odpowietrzająca po prawej na górze. Żeby Ci ktos nie sprzedał chłodnicy od ssaka, ta ma na górze wlot do nalewania wody z korkiem. Jeżeli masz automata, musisz mieć jeszcze dwie rurki do podłączenia chłodzenia skrzyni biegów, a jak manuala to nie. I zwróć uwagę na grubość rdzenia, liche podróby są cienkie, wchodzi w nie mniej płynu, i może nie starczyć chłodzenia w lecie przy dużym obciązeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat. U mnie Forek 2001 2.0T.

Warto bawić się w zamienniki chłodnicy, czy lepiej oryginał? Dzisiaj mi pękł element na który nakłada się rurkę i również chłodnica do wymiany. :mad:

Jeżeli mam wydać 400-500zł na zamiennik, który ma kulawo chłodzić serce samochodu, to nie będę się zastanawiał i zainwestuję w oryginał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat. U mnie Forek 2001 2.0T.

Warto bawić się w zamienniki chłodnicy, czy lepiej oryginał? Dzisiaj mi pękł element na który nakłada się rurkę i również chłodnica do wymiany. :mad:

Jeżeli mam wydać 400-500zł na zamiennik, który ma kulawo chłodzić serce samochodu, to nie będę się zastanawiał i zainwestuję w oryginał.

 

Pozdrawiam

 

Wiadomo, że oryginał z ASO jest najlepszy, aczkolwiek jakość ma swoją cenę. W zależności od stanu kasy możesz kupić oryginał, ale dobry zamiennik nie jest dużo gorszy, i na pewno nie będzie problemów z chłodzeniem jak go zamontujesz, chyba że kupisz chińskie g z najniższej póły.....z tego się nie strzela, ma oddawać ciepło i nie szczać....i tyle.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...