Skocz do zawartości

Hałasująca sprężarka klimatyzacji, prosze o pomoc


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

tuż przed przeglądem na 90k zaczęła mi nieco szumieć sprężarka klimatyzacji. Dokładnie zaczęło się po tym jak ostro grzałem i silnik dosyć często kręcił się na 6k rpm.

 

Od tego momentu po puszczeniu pedału gazu i zwolnieniu silnika do 2k rpm czasem było słychać szum sprężarki, po wyłączeniu klimy od razu ustawało, lub jak komp sam uznał, że trzeba ją wyłączyć to też problem mijał.

 

Teraz jest tak, że jak rano włączam auto, i po chwili wyjeżdżam z garage, to nagle słuchać metaliczny dźwięk jakby coś pracowało, bez smarowania itd, po chwili dźwięk ustaje i jest ok.

 

nie jest to odkurzacz, bo on włącza się później, to jest sprężarka klimy,

 

NA przeglądzie problem zgłosiłem jako chyba szumiące łożysko, ale nie zdiagnozowano problemu. Teraz sam sobie poprzykładałem kijek i faktycznie nigdzie nie słychać problemu łożyska ale jak się przy aucie stoi to sprężarka dziwnie hałasuje, a w szczególności dobrze to słychać przy 2k rpm. Sama klima działa poprawnie, chłodzi dobrze, żadnych problemów.

 

co to może być?

 

Nagrałem 2 filmy, dźwięki może nie są dokładnie takie ja się słyszy w rzeczywistości, ale słychać niestandardowe dźwięki.

 

Czy ktoś się już z czymś takim zderzył? Czeka mnie zakup sprężarki?? Koś wie ile kosztuje?

 

nie pracuje

http://www.youtube.com/watch?v=-viiqPtAvL8

 

pracuje - tutaj w rzeczywistości słychac coś ala pisk, brzeczenie

http://www.youtube.com/watch?v=l6DcPyhkASE

 

zastanawiam się czy może mieć na to wpływ np bara czynnika. Nie wiem czy to jest sprawdzane na przeglądzie, ale chyba nie.

 

Jutro nagram film porządna kamerą a nie komórką więc podejrzewam, że będzie dobrze słychać ten dziwny dźwięk.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mmie ten szum,

 

nie było tego wcześniej atytaj nie specjalnie to słychac,

 

dzwoniłem do aso i dostałem w mordę - na przeglądzie tego nie sprawdzają bo nie jest na liście i dostałem info, że może nie ma oleju? albo czynnika, albo umiera. Kurde, jadę do fachowców od tych spraw i zobaczymy co powiedzą. Na rozmowę tel uznali ślizgające się sprzęgło, skoro działa i niby jest ok.

 

pozdro, dam znać co i jak oraz wkleję lepszej jakości film z dźwiękiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest tak, że jak rano włączam auto, i po chwili wyjeżdżam z garage, to nagle słuchać metaliczny dźwięk jakby coś pracowało, bez smarowania itd, po chwili dźwięk ustaje i jest ok.

Miałem podobnie u siebie w GT-ku - po włączeniu się sprężarki przez chwilę hałasowała metalicznym dźwiękiem. Po uzupełnieniu czynnika chłodzącego i oleju w układzie problem zniknął. Wizyta u speca nie była droga.

 

Nie wiem czy u Ciebie jest to samo, z filmików nie bardzo da się usłyszeć to "szumienie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem i olej uzupełniony, czynnik ok. Ale problem leży gdzie indziej.

Po to człowiek jeździ na przeglądy aby aso to sprawdzało. U mnie były 2 jednostki oleju na 25 wymaganych. Po uzupełnieniu sytuacja jest nieco lepsza ale nie ustąpił problem w 100% więc chyba sprężarka dostała po tyłku. Za miesiąc mam się wstawić na sprawdzeni. Już szukam używki, bo jest lepij ale i tak czasem świszczy/szumi.

 

Przegląd miąłem 1500 km temu. W aso mi powiedzieli, że klima nie jest elementem std przeglądu. No to mnie trafiło równo.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno rocznie zużywa się około 20% w zależności od obciążenia

 

należy klimę doładować co najmniej co dwa lata. To jest czynnik plus olej w fazie lotnej. Naprawdę jestem wkurzony na ASO. Po co ja do nich

przyjeżdżałem? pewnie czeka mnie wydatek 2-3k. Uważam, że powinien być obowiązek sprawdzania ilości oleju podczas przeglądu. To jest chwila roboty.

 

Ostrzegam innych. Sprawdzać olej w układzie. Ja ją bankowo przytarłem jak grzałem pod 6krpm bo od tego momentu zaczęła "brzęczeć".

 

Pojeździłem trochę dzisiaj i jest lepiej, ale to nie jest to samo co przedtem. Może wróci do normy. Powiedzieli mi, że moja aż tak źle nie brzmi. i mam zjawić się za m-c bo tyle aż może to trwać. olej dodany do układu musi się wymieszać z gazem a trochę to trwa. W razie czego będę szukał używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...