Skocz do zawartości

Legacy my96 kilka pytań o elektrykę..


b_ass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie drodzy Subarowicze!

 

Mam problem z moję Legacą kombi GL rok 1996. Kupiłem ją baaardzo okazyjnie z nową instalacją gazową, niestety jest małe ale...

Nie świeci tylne lewe światło pozycyjne _ żarówka jest dobra, po prostu nie ma prądu w gnieździe. stop świeci.

Nie działa tylna wycieraczka - pompa spryskiwacza działa i pompuje.

Nie działa centralny zamek. silniki są sprawne bo jak wyciągnę i wsadzę bezpiecznik to zamyka wszystkie zamki, natomiast przy otwarciu z kluczyka nie otwiera i nie zamyka zamków..

dodam że nie świeci tez podświetlenie tylnej tablicy i przednia lewa postojówka.

Prosze o pomoc gdzie szukac błędu i problemu??

 

poza tym co to za przycisk na kolumnie kierownicy u góry??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie drodzy Subarowicze!

 

Tu możesz się przywitać oficjalnie :

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p= ... 91a#905046

 

Nie świeci tylne lewe światło pozycyjne _ żarówka jest dobra

... szukaj prądu na kostkach .

Nie działa tylna wycieraczka

... napięcie na kostce sprawdziłeś ???

nie świeci tez podświetlenie tylnej tablicy i przednia lewa postojówka

... żarówki nie są spalone, bezpieczniki sprawdzałeś ?

poza tym co to za przycisk na kolumnie kierownicy u góry??

... włącznik świateł pozycyjnych .

 

 

 

 

PS Chyba mam dzisiaj dobry humor . :mrgreen:

 

 

 

[ Dodano: Pon Sie 31, 2009 1:41 am ]

Kupiłem ją baaardzo okazyjnie z nową instalacją gazową

... zabrzmiało bardzo nieciekawie i ciekawe jak bardzo dostał po dupce . :neutral: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie bezpieczniki i żarówki sprawdzone... nie ma napięcia w gniazdach żarówek. Dziwna sprawa z centralnym który zamyka po wyciągnięciu i wsadzeniu bezpiecznika. czy poza tymi pod maską są jeszcze gdzieś bezpieczniki?

... zabrzmiało bardzo nieciekawie i ciekawe jak bardzo dostał po dupce . .

Samochód kupiony od kuzyna i wiem że katowany nie był. instalacja załozona miesiąc temu i jeździ na niej bardzo dobrze więc nie rozumiem?

przywitanie oficjalne dopełnione :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód kupiony od kuzyna i wiem że katowany nie był. instalacja załozona miesiąc temu i jeździ na niej bardzo dobrze więc nie rozumiem?

... pisząc "po dupce" miałem na myśli uderzony tył .

Przynajmniej problemy z elektryką mogą na to wskazywać .

Ale jeśli masz samochód ze znanego źródła i masz do kuzyna pełne zaufanie to nie ma tematu .

 

Wracając do meritum, jeżeli żarówki , bezpieczniki są sprawne to przynajmniej ja nie bawiłbym się w szukanie przerwy na przewodzie . Wziąłbym założył szybko-złączkę na sprawny przewód światła postojowego z prawej strony i rozgałęził prąd doprowadzając do lewej postojówki i do klapy (odpinając stare przewody prądowe) .

 

Większe zmartwienie będzie ze światłem mijania . Prąd do niego możesz podprowadzić tylko spod przekaźnika świateł mijania .

Próba podłączenia się do przewodu z drugiego reflektora może skończyć się pożarem .

 

Do wycieraczki też szukałbym prądu przy przełączniku .

 

Z centralnym podjedź do fachowców, trzeba go przemierzyć .

Piloty sprawdzałeś ???

 

[ Dodano: Pon Sie 31, 2009 6:35 pm ]

czy poza tymi pod maską są jeszcze gdzieś bezpieczniki?

 

UPS !!! w kabinie przed lewym nadkolem .

 

Chyba znalazło się rozwiązanie Twoich problemów.

 

Naciskaj pomuka !!!

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję za tak wyczerpującą wypowiedź :) sam myslałem nad zmostkowaniem światła prawego z lewym... wiesz samochód mam dopiero od zeszłego piątku i dopiero go poznaję :)

pilotów do centralnego nie mam i nie było jak przywiózł subaraka rok temu z niemiec, a powinny być?

 

co to zaufania.. znam to auto od dawna i bite nie było na bank.. w sumie był jako zapasowy samochód w rodzinie i ostatnio ciągnął biedak przyczepę bo kuzyna audi było w serwisie. będę zatem drązył temat dalej :) pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam myslałem nad zmostkowaniem światła prawego z lewym

... najpierw sprawdź bezpieczniki.

ostatnio ciągnął biedak przyczepę

... możliwa przyczyna Twoich kłopotów . Zwarcie w przyczepie, albo podpięcie przyczepy przy zapalonych światłach .

 

[ Dodano: Pon Sie 31, 2009 7:42 pm ]

Bez pilota nie masz centralnego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tego co wiem i pamiętam wersja GL (ten który mam) wcześniej reagował na kluczyk.. od środka guzik w drzwiach kierowcy mi też nie zamyka drzwi.. nie no głowę sobie dam obiciąć że on się zamykał z kluczyka...

 

swoją drogą ile i od czego są bezpieczniki pod kierownicą wie ktoś może?? dzisiaj juz nie pójdę sprawdzić bo ciemno ale rano sie za to biorę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że problem nie do końca rozwiązany a temat zdechł piszę raz jeszcze jak sie wymienia podświetlenie automatycznej skrzyni oraz nawiewu? odnośnie nawiewu umiem wyciągnąc ten cały panel ale gdzie są żarówki? jak się dostać do żarówki podświetlenia skrzyni?

co do tylnej wycieraczki - faktycznie zatarta na ośce była

 

mam jeszcze pytanie co do centralnego. wszystkie bezpieczniki spoko, jak wyciągnę i wsadzę bezpiecznik zamyka wszystkie zamki, ale nie reaguje na kluczyk i wewnętrzny przycisk zamykania zamków. czy mozna dać inną centralkę na pilota? - niestety do mojego autka nie było w zestawie :/ jak z kwestią podłączenia?

 

[ Dodano: Nie Wrz 06, 2009 7:15 pm ]

widzę że nikt nic nie wie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu ktoś rzucił jakimś konkretem :) przeglądałem forum i jakoś się nie natknałem na ten temat.. na pewno sprawdzę jak wygląda sprawa w drzwiach i mam nadzieję że to chociaż rozwiąże problem zamykania z kluczyka całego centrala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nie działa tylna wycieraczka - pompa spryskiwacza działa i pompuje.

Jeżeli dochodzi prąd do silniczka, to prawdopodobnie zatarta jest oś. Miałem podobny przypadek - trzeba zdjąć wycieraczkę, wyjąć silniczek z mechanizmem, rozebrać, przeczyścić drobnym papierem i czymś posmarować.

Według mnie trochę kiepsko rozwiązano sposób uszczelnienia osi tylnej wycieraczki. Dobrym wyjściem jest regularne używanie tylnej wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...