Skocz do zawartości

RSMP: The final countdown


Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie maj, wreszcie dłuuugie wolne, wreszcie inauguracja sezonu. Najbardziej oczywiście cieszy fakt, iż na tegorocznym Elmocie zobaczymy 2 Imprezki WRC. Szkoda, że nie ma co liczyć na równorzędną walkę pomiędzy obiema rajdówkami, bo przepaść technologiczna jest ogromna. Liczy się jednak fakt, że i tak będzie co podziwiać. Liczę, że zarówno Kuzaj jak i Czopik pokażą się z jak najlepszej strony w - nie ma co ukrywać - najpiękniejszych rajdówkach świata :D Trzymam kciuki. SUBARU GO !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały być cztery: Kuzaj i Czopik w Subarkach oraz Tercjak Corollą i Kuchar Focusem. Ostatecznie będą dwa...

 

Tercjak coś ściemnia o problemach z celnikami, a Kuchar podobno nie dostał jakiś części, bo M-Sport się za bardzo na Foce 03 skupił i nie zdążył przygotować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tercjak?? Kto to? Pierwsze słysze. Wygrał już coś? I od razu na WRC się porywa, hmmm, to może nie Polak jest. Coś mi to wygląda tak jak Chudobiński na Monte Carlo wyskoczył i nic z tego nie wyszło. Tak teraz ten z WRC. Ale ja tam sie nie znam, moze jest znany i dobry.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też go zbyt dobrze nie znam, ale wiem, że w zeszłym roku pomykał odkupionym od Kuchara Golfem Kit-Car. Niby źle mu nie szło, ale z drugiej strony jak ma się jedno z mocniejszych aut w klasie...

 

Corollka nie miała być jednakże "kucharowa" (ta została zdemolowana na Network Q), ale z tego co słyszałem, to "kuzajowa" z Future World.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Tercjak i Corolka to moim skromnym zdaniem niezbyt trafiony pomysł. Pamiętam go z Rajdu Pokale 2000, gdzie to jadąc Miśkiem EVO V zajął 5 miejsce w generalce ustępując m.in. Gielacie w Octavii Kit-Car, Fryczowi w Felicji Kit-Car, Uliarczykowi i Gabrysiowi w Pugach :shock: W sumie same znane nazwiska, więc była presja :P Co do inych wyników, nie znam, nie śledzę jego kariery, ale nazwisko jak najbardziej rozpoznawalne. A takim właśnie "Kucharowym" golfem wymiatał w zeszłym sezonie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma co liczyć na równorzędną walkę pomiędzy obiema rajdówkami, bo przepaść technologiczna jest ogromna.

 

mysle, ze nie tylko wystepuje w tym wypadku przepasc technologiczna ale takze umiejetnosci obu kierowcow sa rozne. ..... i wydaje mi sie, ze to jest glowny powod tego, iz nie zobaczymy rownorzednej walki miedzy czoperem a kuzajem......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie ma co stawiać znaku równości pomiędzy Kuzajem a Czopikiem. Kuzi jeździ wurcem dobrych kilka latek, a debiut Tomka nastąpił 'dopiero' na ubiegłorocznym Rajdzie Warszawskim.

Czy wiadomo Wam, kto będzie stałym pilotem Kuzaja w tym sezonie ? Póki co fajnie, że Elmot pojedzie z Magdą Lukas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max9: to Ty masz jakis aparat z lepszej pułki :?: czy takie dobre zdjecia potrafisz zwykla "pukawka" zrobic :?:.....

 

Mój sprzęt to Canon Eos 3000, jeden z tańszych z rodziny EOS'ów, tylko na taki mnie było stać. Ale kupiłem lepszy obiektyw. A same zdjęcia to dobra klisza (Fuji Superia 200) wywołana na CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z Elmotu. Atmosfera raju byla niesamowita a Subarka Kuziego poprostu przepiekna, to samo Czopera. Hmmm taka ciekawostka to Kuzaj ma ta Imprezke po Solbergu. Do szczescia chyba brakowalo zlotych felg i obu zalofgach, wtedy to byl by chyba kosmos. Zalujcie Ci co nie byli na Elmocie...a no i jeszcze bardzo ladnie wygladala Lancia, ale gorzej juz z wynikami...i szkoda Tej Fabi TDI, ktora chyba przez caly rajd jechala na awaryjnych...no ide juz spac bo zmeczony jestem, ale szczesliwy ze bylem na tym rajdzie...Mam nadzieje ze choc jedna fotka ktorejs z Imprez wyjdzie dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

555: jeśli będziesz miał fotki, wrzuć parę na forum, chętnie pooglądamy :)

Tak, jak można było przewidzieć Kuzi wygrał w pięknym stylu (efektowna jazda), chociaż bez presji ze strony innych zawodników. Miejmy nadzieję, że równie dobrze pójdzie mu w ME, bo z taką furką to ma wielkie szanse na tytuł. Mile zaskoczyły mnie słowa samego Leszka:

(...) Nowa pilotka spisywała się znakomicie i w związku z tym znalazła angaż na cały sezon. Rozumieliśmy się dobrze, jechało nam się także dobrze. Nie mieliśmy jakichś stresów podczas tego rajdu.

Czyżby rewolucja na jego prawym ? Gratulacje dla Magdy za profesjonalizm. Słowa uznania należą się także Sebastianowi i Michałowi za udany come back do N-ek. Myślę, że zapowiada się ciekawy sezon, zapewne wmiesza się w walkę jeszcze Gabryś. Tomkowi Czopikowi należy oczywiście pożyczyć więcej szczęścia na kolejnych rajdach, na pewno będzie lepiej, pierwsze koty za płoty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie z sport-rally.com autorstwa Roxi i KUZIfana :

 

1.jpg

 

Moze mi ktos powiedziec, co to za firmy? :

HARP

MOVE!

Andropol

 

Oklejenie calkiem calkiem, choc troche ubogie, mogliby zrobic tak calkowicie na wzor SWRT :D . I tak juz fajnie, ze zrobili SPRT :D :

 

18.jpg

 

Pozdrawiam,

ThanJu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedziec, co to za firmy? :

HARP

MOVE!

Andropol

 

Harp - opony felgi, serwis, od dawna sponsor i serwisant kuzaja (zdaje mi sie ze juz od corolli w barwach mocnych, moze jeszcze wczesniej wspomagaja kuzaja), firma z krakowa (Pl. Serkowskiego).....

reszty firm nie kojarze......

 

Oklejenie calkiem calkiem, choc troche ubogie, mogliby zrobic tak calkowicie na wzor SWRT :D . I tak juz fajnie, ze zrobili SPRT :D :

 

tez chcialem zauwazyc, ze oklejenie auta bylo dosc mizerne i przydalo by sie cos wymyslic bardziej finezyjnego, napewno nie jestem za opcja than juniora --> calkowicie na wzor SWRT......ale cos z tym Subaru Poland Rally Team mozna by pokombinowac :P .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nierealne, ale marzy mi się WRC bez żadnych naklejek, taki "golas". Przeciez te cale okleiny strasznie szpecą samochody, choc sa nieodzowne. Jednak gdyby chociaż "fabryki" jeździły bez niczego...taki 206 czy Impreza...istna rewia mody by była !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie oklejanie jest nieodzownym elementem rajdowego samochodu. Takie mamy czasy, że bez sponosora ani rusz. Jeśli więc staramy się o finansowanie startów, to jako kartę przetargową rezerwujemy dla sponosora określone miejsce na samochodzie na reklamę. Im hojniejszy sponsor, tym zazwyczaj samochód lepiej wygląda, a cała okleina tworzy jakąś sensowną całość. Gorzej, gdy jest kilku mniejszych partnerów i wtedy mamy zlepek różnokolorowych logosów. Oczywiście taka wyklejanka może samochodowi zarówno dodać uroku jak i wręcz przeciwnie - zrobić z niego choinkę świąteczną :wink: Zależy od inwencji. A mimo wszystko "golasy" są the best :D

 

P.S. fajne czapki mają w sklepie na kuzaj.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: ciekawe czy te polary i inne gadzety to jakiejs pozadnej jakosc jak np. poprzednia kolekcja firmy House of colours <--- sam mam jedna koszulke i jakosciowo jest super

:arrow: nie Wiecie przypadkiem czy bezposrednio w salonie przy M. Konopnickiej mozna nabyc owe gadzety :?:

:arrow: szkoda, ze koszulek nie ma w ofercie (jeszcze <--mam nadzieje 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...