Jump to content

Hiszpania samochodem

lilijka
 Share

Recommended Posts

Witajcie

Wybieram się w tym roku w sierpniu na urlop samochodem do Hiszpanii. Mam pytanko - czy ktoś z Was może już tak podróżował ...tzn. zamierzamy jechać przez Szwajcarię, Francję do Barcelony.

Po drodze zmierzamy coś zobaczyć, a w Hiszpanii zwiedzić Barcelonę i poleżeć troszkę na plaży pod palmami. Interesują mnie wszelkie informacje - tzn. gdzie spać - przede wszystkim w Hiszpanii (może ktoś ma jakiś namiary na apartamenty w niedalekiej odległości od Barcelony?), koszty noclegu, co warto zobaczyć zarówno w drodze jak i na miejscu. Jak z pogodą - a może lepiej jechać we wrześniu ?? :wink: Będę wdzięczna za każdą wskazówkę :smile:

Może Lloret de Mar? Niedaleko Barcelony, dość popularne miejsce, pogoda na pewno będzie nawet i teraz ;) Nie znam jeszcze nikogo kto by narzekał na Lloret. Co do zwiedzania - obowiązkowe punkty to Sagrada Familia i Camp Nou ;)

Co do Camp Nou - potrzebuję kogoś kto by mi przywiózł do Polski i wysłał do mnie jakąś koszulkę czy coś takiego (dałbym znać co dokładnie i przelał pieniądze). Prezent dla kumpla na urodziny to ma być :mrgreen:

A zaliczyłem parę lat temu taki trip - 3 tygodnie aż do Malagi. Etap do Barcelony - na 100% warto zatrzymać się w Avignon i zobaczyć zamek papierzy, rynek, słynny most i wiele innych ciekawych miejsc. Dodatkowo o kilkanaście minut jazdy jest Arles z wielkim i pięknym koloseum (czynnym - ja akurat załapałem się na corridę - tak, corrida we Francji) i oczywiście słynnym domem, w którym Van Gogh uciął sobie ucho. Generalnie całe Arles jest wyjątkowo malownicze.

Dalej Carcassonne - odbudowane na początku 20w. średniowieczne miasto obronne - zagrało w kilku filmach - wrażenie robi wielkość.

Warto zboczyć z autostrady i przejechać sie po Pirenejach, przy okazji wpaść na tanie zakupy w Andorze.

Warto zobaczyć Gironę a zwłaszcza uniwersytet - jeden ze starszych.

Niedaleko jest też Escala - fajne nadmorskie miasteczko z ruinami greckiego a potem rzymskiego portu i faktorii.

Jechaliśmy kiedyś do Hiszpanii samochodem, w Niemczech był nocleg, we Francji w super małym hotelu w miejscowości Mullhouse (albo jakoś podobnie, nie pamiętam), w Hiszpanii na campingu niedaleko Barcelony. Noclegu szukaliśmy "po drodze" :wink: .

Nie jechalismy przez Szwajcarię.

We Francji pamiętam, że trochę za autostrady sobie liczyli :roll: , ale omijanie autostrad wiąże się z permanentną jazdą po rondach :wink: masakra :twisted: :wink: .

Jechaliśmy do Denii.

Nie ma najmniejszego sensu omijać autostrad - nie są to jakies masakryczne koszta a czasu się sporo zaoszczędza, nerwów i paliwa tez. Omijając Szwajcarię oszczędzasz jakieś 40CHF na całoroczną winietę (nie pamiętam dokładnie ceny).

Spanie - po drodze w motelach, gdzie wypadło + w Awignonie 3 dni mieliśmy jakiś hotel - o tyle fajny, że ze śniadaniem kontynentalnym a nie tylko francuskim.

Omijając Szwajcarię oszczędzasz jakieś 40CHF na całoroczną winietę

Omija się też przejazd przez Alpy... w sumie na ślepo to trochę wybrałem, ale wydaje mi się, że dla tego przejazdu warto jednak Szwajcarii nie omijać, jak jest inaczej to proszę o sprostowanie. Ewentualnie czy warto coś tam zobaczyć :)

Omijasz Alpy ale hajłeje są i tak luksusowe więc nie ma to znaczenia - jedziesz jak po gładkim przez cały kraj. Szczerze mówiąc to zawsze traktowaliśmy CH jako kraj tranzytowy do Francji więc nie powiem wiele o tym co oglądać poza widokami natomiast co do samego omijania przez Francję to trzeba jeszcze pamiętać, że trzymająć się autostrad nadkłada się sporo kilometrów a to też ma znaczenie. Robiłem tą trasę kilkanaście razy we francuskie alpy i tylko 2 razy się skusiliśy na objazd - nie polecam.

Inna sprawa to że jeśli jedziesz z Krk to może warto pomyśleć o trasie przez Austrię, Włochy - ztcw jest krócej ale wypadasz na południu Francji i mniej zobaczysz po drodze ale ponoc wiele autokarów jeżdżących do Hiszpanii czy na południe francji czy nawet w alpy jeździ przez Włochy - trzebaby policzyć czy sie opłaca.

STIFF, cel wycieczki to też pozwiedzać coś po drodze, dlatego właśnie jazda autem a nie lot samolotem, być może włochy będą w drodze powrotnej... a być może Paryż :)

Witajcie

Na początek STIFF, Apal, kapsel, dzięki za wszelkie info :wink: . Każda wskazówka mile widziana. kapsel, - koszulkę możemy Ci przewieźć tylko nie wiem, czy termin późniejszy Ci odpowiada - bo my przełożyliśmy wyjazd na początek września, może być ?

• 3 weeks later...
  • 1 month later...