Skocz do zawartości

Hiszpania samochodem


lilijka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Wybieram się w tym roku w sierpniu na urlop samochodem do Hiszpanii. Mam pytanko - czy ktoś z Was może już tak podróżował ...tzn. zamierzamy jechać przez Szwajcarię, Francję do Barcelony.

Po drodze zmierzamy coś zobaczyć, a w Hiszpanii zwiedzić Barcelonę i poleżeć troszkę na plaży pod palmami. Interesują mnie wszelkie informacje - tzn. gdzie spać - przede wszystkim w Hiszpanii (może ktoś ma jakiś namiary na apartamenty w niedalekiej odległości od Barcelony?), koszty noclegu, co warto zobaczyć zarówno w drodze jak i na miejscu. Jak z pogodą - a może lepiej jechać we wrześniu ?? :wink: Będę wdzięczna za każdą wskazówkę :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Lloret de Mar? Niedaleko Barcelony, dość popularne miejsce, pogoda na pewno będzie nawet i teraz ;) Nie znam jeszcze nikogo kto by narzekał na Lloret. Co do zwiedzania - obowiązkowe punkty to Sagrada Familia i Camp Nou ;)

 

Co do Camp Nou - potrzebuję kogoś kto by mi przywiózł do Polski i wysłał do mnie jakąś koszulkę czy coś takiego (dałbym znać co dokładnie i przelał pieniądze). Prezent dla kumpla na urodziny to ma być :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaliczyłem parę lat temu taki trip - 3 tygodnie aż do Malagi. Etap do Barcelony - na 100% warto zatrzymać się w Avignon i zobaczyć zamek papierzy, rynek, słynny most i wiele innych ciekawych miejsc. Dodatkowo o kilkanaście minut jazdy jest Arles z wielkim i pięknym koloseum (czynnym - ja akurat załapałem się na corridę - tak, corrida we Francji) i oczywiście słynnym domem, w którym Van Gogh uciął sobie ucho. Generalnie całe Arles jest wyjątkowo malownicze.

Dalej Carcassonne - odbudowane na początku 20w. średniowieczne miasto obronne - zagrało w kilku filmach - wrażenie robi wielkość.

Warto zboczyć z autostrady i przejechać sie po Pirenejach, przy okazji wpaść na tanie zakupy w Andorze.

Warto zobaczyć Gironę a zwłaszcza uniwersytet - jeden ze starszych.

Niedaleko jest też Escala - fajne nadmorskie miasteczko z ruinami greckiego a potem rzymskiego portu i faktorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechaliśmy kiedyś do Hiszpanii samochodem, w Niemczech był nocleg, we Francji w super małym hotelu w miejscowości Mullhouse (albo jakoś podobnie, nie pamiętam), w Hiszpanii na campingu niedaleko Barcelony. Noclegu szukaliśmy "po drodze" :wink: .

Nie jechalismy przez Szwajcarię.

We Francji pamiętam, że trochę za autostrady sobie liczyli :roll: , ale omijanie autostrad wiąże się z permanentną jazdą po rondach :wink: masakra :twisted: :wink: .

 

Jechaliśmy do Denii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najmniejszego sensu omijać autostrad - nie są to jakies masakryczne koszta a czasu się sporo zaoszczędza, nerwów i paliwa tez. Omijając Szwajcarię oszczędzasz jakieś 40CHF na całoroczną winietę (nie pamiętam dokładnie ceny).

Spanie - po drodze w motelach, gdzie wypadło + w Awignonie 3 dni mieliśmy jakiś hotel - o tyle fajny, że ze śniadaniem kontynentalnym a nie tylko francuskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omijając Szwajcarię oszczędzasz jakieś 40CHF na całoroczną winietę

Omija się też przejazd przez Alpy... w sumie na ślepo to trochę wybrałem, ale wydaje mi się, że dla tego przejazdu warto jednak Szwajcarii nie omijać, jak jest inaczej to proszę o sprostowanie. Ewentualnie czy warto coś tam zobaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omijasz Alpy ale hajłeje są i tak luksusowe więc nie ma to znaczenia - jedziesz jak po gładkim przez cały kraj. Szczerze mówiąc to zawsze traktowaliśmy CH jako kraj tranzytowy do Francji więc nie powiem wiele o tym co oglądać poza widokami natomiast co do samego omijania przez Francję to trzeba jeszcze pamiętać, że trzymająć się autostrad nadkłada się sporo kilometrów a to też ma znaczenie. Robiłem tą trasę kilkanaście razy we francuskie alpy i tylko 2 razy się skusiliśy na objazd - nie polecam.

Inna sprawa to że jeśli jedziesz z Krk to może warto pomyśleć o trasie przez Austrię, Włochy - ztcw jest krócej ale wypadasz na południu Francji i mniej zobaczysz po drodze ale ponoc wiele autokarów jeżdżących do Hiszpanii czy na południe francji czy nawet w alpy jeździ przez Włochy - trzebaby policzyć czy sie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Na początek STIFF, Apal, kapsel, dzięki za wszelkie info :wink: . Każda wskazówka mile widziana. kapsel, - koszulkę możemy Ci przewieźć tylko nie wiem, czy termin późniejszy Ci odpowiada - bo my przełożyliśmy wyjazd na początek września, może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...