Skocz do zawartości

Szczegółowe dane techniczne WRX-STi


Kozzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam dość nietypową prośbę. Piszę pracę inżynierską dotyczącą obliczeń układu hamulcowego. Mam subaru leone(jestem biednym studentem ;) ) i na początku myślałem o wzięciu "pod lupę" tego samochodu, ale pomyślałem sobie, że będzie o wiele ciekawiej jeśli zrobię to w oparciu o samochód o którym marzę i nie tylko ja:)

 

Jest jedno "ale", potrzebuje szczegółowych danych technicznych typu:

-średnice tarcz hamulcowych, tłoczków oraz średnice tłoczyska pompy.

-rozkład masy na poszczególne osie przy samochodzie obciążonym i nieobciążonym

- położenie środka ciężkości (wystarczy mi odległość od podłoża, w płaszczyźnie poziomej obliczę sobie;) )

-rozstaw osi (ale to znajdę)

 

Jeśli ktoś mógłby mi pomóc, byłbym bardzo wdzięczny. Jeżeli nie uda mi się znaleźć tych danych będę musiał liczyć jakieś wozidełko:(

 

Pozdrawiam fanów najlepszej marki i z góry dzięki za pomoc

Paweł

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tak szczytnego celu :wink: proponuje skontaktowac sie bezposrednio z Dyrekcja http://forum.subaru.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=11 i wyjasnic o co chodzi. Wszystkie te dane znajdziesz w instrukcji servisowej samochodu. Tutaj masz czesc danych dotyczacych amerykanskich wersji WRX i STI http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=256730&highlight=sti+brake+master+cylinder+diameter

I jeszcze z programu Best Motoring, STI Spec C 2002 gotowy do jazdy wazy 1361kg, przod 809kg, tyl 552kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bym powiedział, że ma kiepski rozkład mas bo około 60:40

A czego się spodziewasz po sedanie z silnikiem i skrzynią z przodu?

 

BMW 3 (sedan) ma 50:50... seria 1 tez... zreszta teraz kazde ma 50:50... rzedowy silnik - z przodu, ale cofniety maksymalnie do tylu, skrzynia z przodu, naped tyl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...