Skocz do zawartości

turbo nie doładowywuje w MY 99


maju

Rekomendowane odpowiedzi

S.O.S Prosił bym o pomoc - a mianowicie - mam Subaru GT My 99 od ponad roku i coś dziwnego mi sie dzieje - turbo nie ładuje jak trzeba autko idzie ale nie tak jak powinno - mam zegar na posostoju pokazuje -8 a jak cisne 0.6bara - byłem z tym u mechanika na komputerach nic nie pokazały, mechanik rozebrał cały dolot i nie ma nieszczelności - wszystkie czujniki od turbo zostały wymienione - sterowanie turbem też - myślałem że to przepływówka ale nie - obiawy jeszcze są takie że czasem pachnie 98 ale to pewnie wina nie spalonego paliwa skoro nie dostaje pow. tyle ile trzeba - ręce mi opadają - co moge jeszcze sprawdzić???? - bardzo chętnie wybrał bym sie na serwis ale nie mam takiej możliwości nie chodzi tu o odległość ale o czas - dziękuje o jakie kolwiek porady - Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo chętnie wybrał bym sie na serwis ale nie mam takiej możliwości nie chodzi tu o odległość ale o czas - dziękuje o jakie kolwiek porady - Pozdrawiam Mariusz

No to musisz gdybać dalej...

Podjedź do kogoś, kto podłączy auto do kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.O.S Prosił bym o pomoc - a mianowicie - mam Subaru GT My 99 od ponad roku i coś dziwnego mi sie dzieje - turbo nie ładuje jak trzeba autko idzie ale nie tak jak powinno - mam zegar na posostoju pokazuje -8 a jak cisne 0.6bara - byłem z tym u mechanika na komputerach nic nie pokazały, mechanik rozebrał cały dolot i nie ma nieszczelności - wszystkie czujniki od turbo zostały wymienione - sterowanie turbem też - myślałem że to przepływówka ale nie - obiawy jeszcze są takie że czasem pachnie 98 ale to pewnie wina nie spalonego paliwa skoro nie dostaje pow. tyle ile trzeba - ręce mi opadają - co moge jeszcze sprawdzić???? - bardzo chętnie wybrał bym sie na serwis ale nie mam takiej możliwości nie chodzi tu o odległość ale o czas - dziękuje o jakie kolwiek porady - Pozdrawiam Mariusz

 

Jeżeli na postoju masz -0.8 bara to spokojnie dwie dziesiąte możesz dodać do odczytu czyli jak ciśniesz 0,8 bara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maju, zacznij od sprawdzenia ciśnienia paliwa.

Jeżeli na postoju masz -0.8 bara to spokojnie dwie dziesiąte możesz dodać do odczytu czyli jak ciśniesz 0,8 bara.

U mnie na wolnych też jest -0,8 a jednak na zegarze pokazuje się pełne doładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maju, zacznij od sprawdzenia ciśnienia paliwa.
Jeżeli na postoju masz -0.8 bara to spokojnie dwie dziesiąte możesz dodać do odczytu czyli jak ciśniesz 0,8 bara.

U mnie na wolnych też jest -0,8 a jednak na zegarze pokazuje się pełne doładowanie.

 

Poprawny odczyt podciśnienia na wolnych obrotach i rozgrzanym silniku przy serii to ok -06bara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zainteresownie - właśnie o to chodzi że jak go zagrzeje to dopiero cisne i jest 0.6 - nie tak dawno stracił tą moc dla tego zdecydowałem sie na zamontowanie zegara- i zrobieniu z tym coś - ale jak narazie prucz wymianie ruru dolatującej do turbo , czujników , filtra paliwa, pow. rozebraniu i sprawdzeniu turba na stole nic nie osiągnięto - do tego zastanawia mnie zapach 98 - bo komp podaje prenie paliwo na normalna mieszanke a go nie sapla- pozdro Ciał

 

[ Dodano: Czw Lip 09, 2009 11:12 am ]

Panowie już wiem !!!!!!!!!! oglukał sprawe taki koleś zajeło mu to 25sekund pomacał wężyki i ten wężyk górny mały co wychodzi z turbiny on powinien mieć taką małą kuleczke w środku i jej nie miał bo był sztukowany przez co miał też mniejszy przekrój - włożyłęm dobry ale nie regulowałęm zaworu i dobrze że mam zegar bo ładowała mi turbina 1.1 bara:) - szybko wymieniłęm wężyk na ten co miałem i musze wyregulować turbo żeby ładowało 8 barów pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...