Skocz do zawartości

Podswietlanie zegarow


marcinch

Rekomendowane odpowiedzi

Dyzio_d po opisie rozumiem że wymieniałeś w wueriksiaku? Jak teraz masz podświetlone zegary? Widać w dzień że są czerwone czy jest tak jak przy zielonych(w dzień białe)? Ile i jakich diodek tam weszło?????

 

Więc tak: w dzień nie widać podświetlenia zegarów, ale widać podświetlenie stacyjki i pokręteł od wentylacji. Jakie diody to nie powiem, bo poszedłem do sklepu z diodami pokazałem żaróweczkę i kolo powiedział, że ma takie mocniejsze i takie słabsze. Kupiłem wszystkie jakie miał w sklepie koło 20. Teraz tak - do licznika przychodzi 12 diod, do kokpitu chyba dwie + jedna do zapalniczki + jedna do stacyjki. Uwaga! Diody nie działają jak żarówki! Diodę musisz spasować biegunowo.

[edit]

Zapomniałem! W miejscach gdzie są podświetlenia np. kierunkowskazów lub innych kontrolek podświetlanych na zielono lub pomarańczowo, nie ma potrzeby wymieniać żaróweczek na diody. W ten sposób z 12 diod robi nam się parę mniej, ale już nie pamiętam ile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
BTW wymienial ktos zarowki w na konsoli srodkowej?

 

Był już temat, gdzie między innymi i ja dzieliłem się spostrzeżeniami na ten tamat. Rozbierałem i wymieniałem żarówy, a nawet dorabiałem dodatkowe podświetlenie pod któryś przycisk. Był to spryskiwacz reflektorów, albo regulacja kąta odbłyśników, nie pamiętam dokładnie, ale fabrycznie nie był podświetlany. Z czym tam nie możesz sobie poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszukiwarka działa do kitu i nie moge zlokalizowac tego topicu. Problemu jeszcze nie mam, bo sie za to nie zabralem. Chcialbym wiedziec ile i jakie zarowki mam kupic.... :)

 

 

edit: juz wyszperałem w Twoich postach. 6szt T5 zielonych. tylko nie wiem ilu watowe maja byc. 2,3W? 3W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wlasnie przerobilem temat wymiany zaroweczek i bardzo bardzo POLECAM!!

 

Zegary swiecily mi tak jak zegarek sciemniony, bylo kiepsko do tego stopnia ze w pochmurny dzien wlaczalem wylaczalem swiatla by sie upewnic ze mam zapalone :)

Zaroweczki mogly miec XX lat bo cale od srodka wygladaly jak pokryte rtecia.

Wymiana banalna a calkowity koszt 4zl :)

Efekt taki ze az chce mi sie autem jezdzic. Taka mala rzecz a cieszy.

Te 3 sztuki ktore powinny byc 3W u mnie sa 2W jak dobrze pamietam a jest o wieeeeeeele jasniej :)

 

Teraz pora na podswietlenie nawiewu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeżeli chce Ci się troche pobawić to kup czerwoną listwę LED i zamontuj za tarczami, diody skieruj do środka. W ten sposób uzyskasz równomierny efekt :) zasilanie podepnij biegunowo z tyłu zegarów. Jak chcesz to moge Ci podrzucić fotki jak wygląda u mnie efekt białych zimnych diód :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wieczorkiem jak nie zapomnę to podeślę, teraz nie bedzie efektu :D ważne jest żeby przykleić te listwy w układzie pionowym, diodami skierowanymi do środka zegarów, wtedy podświetlenie jest równomierne. Listwy sa elastyczne, wiec nie ma problemu z ich układaniem

 

-- 15 paź 2011, o 16:32 --

 

Przepraszam że tak długo to trwało, ale robiłem zdjęcia aparatem z telefonu i nie były zadowalające a dopiero dziś miałem dostep do swojego lustra, więc oto obiecane zdjęcie

dsc08941u.jpg

Wszystko świeci idealnie na biało tak jak obrotomierz. Mam porysowaną szybkę dlatego prędkościomierz wygląda tak jak wygląda. W planach jest jeszcze pomalowanie wskazówek czerwoną farbą fluorescencyjną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie michmalan :D Chyba się za to w końcu zabiorę bo efekt naprawdę ciekawy, a na pewno wygląda ciekawiej (przynajmniej dla mnie) niż seryjne, delikatnie-zielone !

Dużo intensywniej niż się spodziewałem 8)

Nie ma problemu, że tak długo, ponieważ na razie i tak jest to dopiero plan :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa dodam jeszcze, że trzeba rozpuszczalnikiem wytrzeć zielony filtr z tyłu tarcz dla całkowitej bieli. Jak zamówię farbę fluorescencyjną to dodam fotki bez szyby żeby pokazać w całości ten biały efekt, bo jednak trochę ona przeszkadza :D powodzenia w modach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...