Skocz do zawartości

Podswietlanie zegarow


marcinch

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

u mnie tez tak sie ostatnio zrobilo, nie ma podswietlenia polowy obrotomierza, mozesz podpowiedziec gdzie kupic zarowki?

 

i jeszcze tak myslalem zeby moze wymienic wszystkie na niebieskie, zeby pasowalo do podswietlenia turbo timera ;) tylko ze tam jest jeszcze zegarek cyfrowy co swieci na zielono, to da sie go jakos zmienic na niebieski tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Koledzy, jakie tam żarówki wchodzą? Właśnie mi jedna się przepaliła :evil:

 

takie jak do postojówek i kierunków bocznych. W5W wciskowe. Bardzo prosto się wymienia. Polecam wymienic odrazu wszytskie na nowe i wyczyscic tarcze zegarów, efekt piorunujący :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wymienialem, tam sa roznego typu zaroweczki, ja mialem spalone dwie po prawej stronie podswietlajace obrotomierz, nie wiem dokladnie jaki to spec bo nie kupowalem tylko znajomy mi przyniosl, ale one byly bardzo malutkie 1.2 watowe, nie pamietam dokladnie ale wieksza zaroweczka byla chyba tylko w okolicach podswietlenia zegarka.

Sprawa demontazu to odkrecasz dwie srubki w daszku i wyciagasz go do siebie u dolu sa dwa zatrzaski, nastepnie zobaczysz 3 srubki mocujace zegary, jedna u gory i dwie u dolu. i to tyle. jeszcze zanim wyjmiesz zegary odlacz 3 wiazki przewodow podlaczone z tylu do zegarow.

obudowy zegarow nie trzeba rozbierac bo zarowki wyciagasz z tylu, wyglada to tak jak pokretlo, przekrecsz pol obrotu i wyciagasz obudowe w ktorej siedzi zaroweczka, latwizna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przepalila sie konkretnie chya jedna ktora podswietla predkosciomierz w zakresie 0-120 :) I tylko polowa swieci i mnie irytuje :???: Chyba kupie W5W i dzisiaj to dziadostwo rozbiore i zajrze co tam świeci :)K1_Czarny, a po ktorej stronie czysciles tarcze? Od spodu czy od zewnątrz? Rozumiem ze rozkladales calą obudowę zegarów? Mozna coś spieprzyc przy tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto dodac, ze duzym ulatwieniem jest opuszczenie kierownicy na sam dol. latwiej wyjac i wlozyc licznik. zaroweczki rzeczywiscie sa rozne. zarowno w5w jak i te mniejsze. zepsuc raczej nic sie nie da, ale trzeba uwazac na plastikowe elementy obudowy licznika aby ich nie polamac, bo sily troszke trzeba uzyc przy montazu i demontazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne, u mnie są wszytskie W5W, jedynie w kontrolkach były te mniejsze.

 

U mnie wlasnie to te mniejsze podswietlaja obrotomierz i predkosciomierz. Takie same jak do kontrolek.

 

 

kaczluk, a mógłbyś mi na necie znaleźć takie żaróweczki, żebym wiedział co kupić :)

 

Cos takiego mi sie wyguglowalo ;) 1.2wat 12v to to co ja wymienilem.

 

http://www.interlumen.com/12v-12w-w2x46 ... -2576.html

 

Kupisz je pewnie wszedzie, bo wygladaja na standardowe. Wpinasz je tylko w okragle montowanie co wyglada jak pokretelko z tylu obudowy zegarow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posumowując. Roboty jest na 20 minut. Tak jak pisaliście - śrubek 5szt, kiere trzeba opuścić i wszystko wychodzi jak na talerzu :) Kostki z zegarów wypina się w 20 sekund. Żaróweczki to: 2szt W5W, 2 szt 1,2W (T5 chyba) i reszta (nie liczylem ale chyba coś kolo 6-8 sztuk) to takie większe T5 (3W). Zegarów nie rozbieralem, bo nie chcialem nic popsuć, ale sam zabieg wymiany żaróweczek to pikuś :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Mialem to, z tym ze u mnie wystarczylo trzepnac umiarkowanie mocno od gory w obudowe zegarow i sie naprawilo, dziala do dzis :twisted: sprobuj najpierw tego :idea:

 

u mnie nie działało podświetlenie wskaźnika poliwa i temperatury - mój poprzednik przez pół roku, ja przez jakiś rok żyliśmy w nieświadomości...

postanowiłem tak z czystej ciekawości potraktowac zegary z pięści i... :idea::idea: działa! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...