Jump to content

Podswietlanie zegarow

marcinch
 Share

Recommended Posts

Witam,

Przestały mi się podświetlac wskaźniki temperatury silnika i poziomu paliwa. Czy w GT MY99 da się jakoś łatwo wymienic żarówki czy trzeba pół deski rozebrac? Z gory dzieki za podpowiedzi...

marcinch, odkręcasz górny plastik w daszku zegarów (bodaj dwie śruby), potem odkręcasz same zegary - też chyba dwie śruby i wywlekasz całość odpinając ewentualnie wtyki od wiązek kabli. Żarówki znajdziesz po drugiej stronie ;)

• 2 weeks later...

u mnie tez tak sie ostatnio zrobilo, nie ma podswietlenia polowy obrotomierza, mozesz podpowiedziec gdzie kupic zarowki?

i jeszcze tak myslalem zeby moze wymienic wszystkie na niebieskie, zeby pasowalo do podswietlenia turbo timera ;) tylko ze tam jest jeszcze zegarek cyfrowy co swieci na zielono, to da sie go jakos zmienic na niebieski tez?

• 2 weeks later...
Koledzy, jakie tam żarówki wchodzą? Właśnie mi jedna się przepaliła :evil:

takie jak do postojówek i kierunków bocznych. W5W wciskowe. Bardzo prosto się wymienia. Polecam wymienic odrazu wszytskie na nowe i wyczyscic tarcze zegarów, efekt piorunujący :mrgreen:

K1_Czarny, wielkie dzięki :) Rozumiem, że to jest spokojnie do ogarnięcia w poł godzinki? Czyli te dwie śrubki nad zegarami, dwie do zegarow i wyciagam zestaw, tak? Wychodzi bez problemu czy trzeba kiere demontowac?

Ile jest tam żarówek? Żarówki nada sie?

wczoraj wymienialem, tam sa roznego typu zaroweczki, ja mialem spalone dwie po prawej stronie podswietlajace obrotomierz, nie wiem dokladnie jaki to spec bo nie kupowalem tylko znajomy mi przyniosl, ale one byly bardzo malutkie 1.2 watowe, nie pamietam dokladnie ale wieksza zaroweczka byla chyba tylko w okolicach podswietlenia zegarka.

Sprawa demontazu to odkrecasz dwie srubki w daszku i wyciagasz go do siebie u dolu sa dwa zatrzaski, nastepnie zobaczysz 3 srubki mocujace zegary, jedna u gory i dwie u dolu. i to tyle. jeszcze zanim wyjmiesz zegary odlacz 3 wiazki przewodow podlaczone z tylu do zegarow.

obudowy zegarow nie trzeba rozbierac bo zarowki wyciagasz z tylu, wyglada to tak jak pokretlo, przekrecsz pol obrotu i wyciagasz obudowe w ktorej siedzi zaroweczka, latwizna ;)

U mnie przepalila sie konkretnie chya jedna ktora podswietla predkosciomierz w zakresie 0-120 :) I tylko polowa swieci i mnie irytuje :???: Chyba kupie W5W i dzisiaj to dziadostwo rozbiore i zajrze co tam świeci :)K1_Czarny, a po ktorej stronie czysciles tarcze? Od spodu czy od zewnątrz? Rozumiem ze rozkladales calą obudowę zegarów? Mozna coś spieprzyc przy tym?

warto dodac, ze duzym ulatwieniem jest opuszczenie kierownicy na sam dol. latwiej wyjac i wlozyc licznik. zaroweczki rzeczywiscie sa rozne. zarowno w5w jak i te mniejsze. zepsuc raczej nic sie nie da, ale trzeba uwazac na plastikowe elementy obudowy licznika aby ich nie polamac, bo sily troszke trzeba uzyc przy montazu i demontazu

to dziwne, u mnie są wszytskie W5W, jedynie w kontrolkach były te mniejsze.

U mnie wlasnie to te mniejsze podswietlaja obrotomierz i predkosciomierz. Takie same jak do kontrolek.

kaczluk, a mógłbyś mi na necie znaleźć takie żaróweczki, żebym wiedział co kupić :)

Cos takiego mi sie wyguglowalo ;) 1.2wat 12v to to co ja wymienilem.

http://www.interlumen.com/12v-12w-w2x46 ... -2576.html

Kupisz je pewnie wszedzie, bo wygladaja na standardowe. Wpinasz je tylko w okragle montowanie co wyglada jak pokretelko z tylu obudowy zegarow

Posumowując. Roboty jest na 20 minut. Tak jak pisaliście - śrubek 5szt, kiere trzeba opuścić i wszystko wychodzi jak na talerzu :) Kostki z zegarów wypina się w 20 sekund. Żaróweczki to: 2szt W5W, 2 szt 1,2W (T5 chyba) i reszta (nie liczylem ale chyba coś kolo 6-8 sztuk) to takie większe T5 (3W). Zegarów nie rozbieralem, bo nie chcialem nic popsuć, ale sam zabieg wymiany żaróweczek to pikuś :mrgreen:

• 3 weeks later...

Podpinam się pod temat z pytaniem jakie żaróweczki są w podświetleniu konsoli środkowej w GTku MY98 i czy jest to duża filozofia żeby je wymienić czy podobnie jak w podświetleniu zegarów?

• 2 months later...
Mialem to, z tym ze u mnie wystarczylo trzepnac umiarkowanie mocno od gory w obudowe zegarow i sie naprawilo, dziala do dzis :twisted: sprobuj najpierw tego :idea:

u mnie nie działało podświetlenie wskaźnika poliwa i temperatury - mój poprzednik przez pół roku, ja przez jakiś rok żyliśmy w nieświadomości...

postanowiłem tak z czystej ciekawości potraktowac zegary z pięści i... :idea::idea: działa! :grin:

• 2 weeks later...