Jump to content

Subwoofer

sherif
 Share

Recommended Posts

Witam !

Bawil sie ktos z Was w doinstalowywanie suba ?

Warto sie pokusic na ten fabryczny ?

Co ciekawe jak widze sa dwa rozwiazania, instrukcja mowi o subie w bagazniku, n.t na amerykanskich stronach Subaru sprzedawane sa suby pod siedzenie - pytanie tylko czy da sie cos takiego podlaczyc pod standardowe radio w wersji EU :?:

Do wersji US sa specjalne przejsciowki dodawane do suba, a z tego co pamietam radia US aEU sa rozne :neutral:

Pozdrawiam

Marcin

sherif, Ja mam OBK 2.5 07 i mam sub w bagażniku. Chcesz to możemy się umówić i zobaczysz jak gra ;)

Przy jakies okazji z checia, a moze chcesz sie go pozbyc :mrgreen: ?

Jakie masz radio ? Bo wg schematow to sub "nalezy" sie przy radio Mackintosh i jest polaczony z zewn wzmacniaczem, ktory steruje subem - chyba ze cos poplatalem :roll:.

sherif, u mnie jest fabryczny kenwood (ten co mp3 czyta). Sub jest nie fabryczny i jest podlaczony przez jakąś tam przejściówkę Hi-low czy jakoś tak. Nie pamiętam dokładnie. Jakbyś miał się pojawić na jakiejś imprezie forumowej to dawaj znać. Przyjadę kredensem ;)

sherif, u mnie jest fabryczny kenwood (ten co mp3 czyta). Sub jest nie fabryczny i jest podlaczony przez jakąś tam przejściówkę Hi-low czy jakoś tak. Nie pamiętam dokładnie. Jakbyś miał się pojawić na jakiejś imprezie forumowej to dawaj znać. Przyjadę kredensem ;)

ok dzieki na info.

Skontaktuje sie via priv.

ten co mp3 czyta

w MY 04 nie ma takiej opcji :sad:

jestes na 100% pewna ?

Pamietam jak kiedys wytarmosilem tego Kenwooda, to mial jedno duze, wolne zlacze, tylko jzu nie pamietam do czego bylo :roll: , moze do zmieniarki, albo do suba.

W wersjach US, sa nawet manuale na stonie jak samemu podlaczyc suba (>MY05), tyle, ze to wersje US...

Sub jest nie fabryczny i jest podlaczony przez jakąś tam przejściówkę Hi-low

Nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Najlepszy jest sub w bagażniku podłączony pod dobry wzmacniacz i radio.

Sub jest nie fabryczny i jest podlaczony przez jakąś tam przejściówkę Hi-low

Nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Najlepszy jest sub w bagażniku podłączony pod dobry wzmacniacz i radio.

to prawda

Ja dołożyłem fabrycznego (import USA), i jakość uległa dramtaycznej poprawie - w porównaniu do fabrycznej tektury oczywiście - na jakiś czas wystarczy ale wymiana głośników jest tak czy inaczej nieunikniona.

Ja dołożyłem fabrycznego (import USA), i jakość uległa dramtaycznej poprawie - w porównaniu do fabrycznej tektury oczywiście - na jakiś czas wystarczy ale wymiana głośników jest tak czy inaczej nieunikniona.

Dzieki za opinie, co do poprawy jakosci to racja, ze coby nie zrobic to poprawi sie jakosc tego naglosnienia :wink:.

BTW. Sam to podlaczales, czy w zestawie byl taki kabel przejsciowka, ktory wpina sie w radio ? Orientujesz sie czy byl to dedykowany model do OBK, czy wszystkie suby sa takie same (choc maja rozne numery) ?

Rozumiem, ze dokladales ten pod siedzenie ?

Suba do montażu pod siedzenie kierowycy do legacy przysłał mi znajomy z USA - kupiony w ichniejszym salonie. Podłączałem u Freya (nie chciałem mieć potem kłopotów z gwarancją na audio czy elektrykę fotela).

• 3 weeks later...
Warto sie pokusic na ten fabryczny ?

Ja mam fabryczny po fotelem i prawdopodobnie inne niz standardowe pozostałe głośniki. Gra bardzo dobrze. Cały czas się dziwiłem czytając narzekania na audio w Outback'u, ale jak wsiadłem do EU Spec'a, wtedy zrozumiałem o co chodziło osobom opisującym seryjne ..."audio" :shock: :sad:

• 6 months later...

Witam, pozdrawim

bedę miał 1 lub 2 subwoofery Panasonic dedykowane do Subaru.

Sprzęt uzywany stan dobry kompletny z mocowaniem do samochodu i okablowaniem do podłączenia do Pansonic CQ-EF.... i do Kenwood FZDA/GX

Subwoofer podają 120 Wat...

Czy jest tym sprzętem zainteresowanie ?

Jakie są realne ceny ?

to proste ...

wchodzisz na stronę ;

http://subaru.pl/broszury_akcesoria.html

tam wybierasz samochód do którego chcesz akcesoria....

w broszurce na stronie "application list" znajdujesz subwoofer oznaczony ;

H630SAG000 (trzy ostatnie cyfry oznaczają kabelek do danego modelu)

który zaleca manufaktura SUBARU...

Czy to nie proste ?

TYLKO MI NIE NAPISZ ŻE CI POMOGŁEM !!!

taki jest w bagażniku ale mało skuteczny, zasilany bezpośrednio z radia CQ-EF, ze wzmacniacza, chyba mam gdzieś taki głośnik, ale wszędzie gdzie to słyszałem grało marnie...

w sedanie lepiej niż w kombi...

Subwoofer ten pod fotelem zbadałem grunkownie w kilku autach, a u jednego z użytkowników OBK słuchałem gruntownie, wł/wył różnica jest duża i poprawa wyraźna...

:wink: