Skocz do zawartości

Subwoofer


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pozdrawim

bedę miał 1 lub 2 subwoofery Panasonic dedykowane do Subaru.

Sprzęt uzywany stan dobry kompletny z mocowaniem do samochodu i okablowaniem do podłączenia do Pansonic CQ-EF.... i do Kenwood FZDA/GX

Subwoofer podają 120 Wat...

Czy jest tym sprzętem zainteresowanie ?

Jakie są realne ceny ?

 

Pamietaj, ze te suby sa niemal wszytskie identyczne, ale sa dedykowane do Imrpezy, Forka, OBK, itd. Ja kupilem od Imprezy i jedyny mankament to, ze roznia sie one blacha, ktora sie wkreca pod mocowanie fotela. Wiadomo, rozne auta - inaczej wyprofilowana blacha. Jednak uwazam, ze nie jest ona niezbedna, sama wiacha elektryczna + specjalna tasma przylepna na subie oraz wglebienie pod siedzieniem powoduje, ze sie nie rusza. Kostka radia w Imprezach, OBk i Forkach przez wiele lat byla taka sama. Teraz jedynie cos namieszali i jest inna. Dokladnie mozna poczytac na nasioc'u, jaka do czego.

 

Cana . .w pl jest towar deficytowy, bo nie ma tego na allegro, a w ASO to lepiej nawet sie nie pytac o cene :mrgreen:. W US nowy kosztuje kolo 200$, ale uzywki mozna dostac dosc tanio 30-150$, ja w super stanie zaplacilem tyle co podalem w glownym watku, wiec wyszedl mnie grosze.

 

Dla niemajacych moge smialo polecic, dosc prosty i w miare skuteczny sposob na poprawe fabrycznego audio :wink: Instalacja tez jest bardzo prosta :cool:

 

BTW. Jakbys dorwal gdzies nakladke na podlokietnik to daj znac, bo poluje juz na nia od roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sherif jest tak jak napisałeś, wprawdzie subwofer PANASONIC jest w 2 nieco (optycznie) róznych obudowach (jedna ma wzorki na froncie 2 jest gładka ale to to samo...

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Genuine- ... ioQ5fVideo

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2005-200 ... Enclosures

 

Wiadomo takie małe pudełko cudu nie zrobi, ale poprawa jest wyraźna....

pozatym pod siedzenia legacy nic wyższego nie wchodzi...

 

PS Mam taką nakładke na podłokietnik , polecam, ja kupiłem w ASO (jasny plastik i jasna skóra) trudno było dobrać padłem coś około 400,-

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anakinsky, a co Ty wozisz w bagażniku?

Jak chcesz dam Ci jedną skrzynkę przymierzyć, posłuchasz jak gra. :cool:

ja wiem, jak gra sub w skrzyni - miałem taki w Imprezie, u siebie chciałem zastąpić te fabryczne badziewie w bagazniku np. czymś takim http://www.scoobymods.com/8_sub_fxt_sub ... tml?t=3689

przymierzę to ja się do Twojej nalewki, o ile będziesz z nią u Michaela :mrgreen:

 

[ Dodano: Sro Sty 06, 2010 10:43 pm ]

Wiadomo takie małe pudełko cudu nie zrobi, ale poprawa jest wyraźna....
bardzo możliwe, ale na pewno nie za tyle kasy, co wystawione na tych aukcjach, IMHO za tyle można kupić cos na prawdę fajnego do bagażnika... no chyba, że jest się fanem OEM'owych akcesoriów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sherif jest tak jak napisałeś, wprawdzie subwofer PANASONIC jest w 2 nieco (optycznie) róznych obudowach (jedna ma wzorki na froncie 2 jest gładka ale to to samo...

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Genuine- ... ioQ5fVideo

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2005-200 ... Enclosures

 

Wiadomo takie małe pudełko cudu nie zrobi, ale poprawa jest wyraźna....

pozatym pod siedzenia legacy nic wyższego nie wchodzi...

 

PS Mam taką nakładke na podłokietnik , polecam, ja kupiłem w ASO (jasny plastik i jasna skóra) trudno było dobrać padłem coś około 400,-

pozdrawiam

 

Jestem prawie pewien, ze jest gladki, ma napis 120W i regulacje odciecia oraz wzmocnienia. Mimo, ze w opisie bylo ze jest z 2007 :roll:

 

 

chwila czy my mowilem o tym samym, mi nie chodzi o pokrowiec tylko o przedluzenie.podwyzszenie podlokietnika :

 

 

 

centarmrestextuplegacy.jpg

 

 

i ona wystepuje w dwoch kolorach jasnym i ciemnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos byl zintersowany tematem to na ponizszym linku jest troche wiecej zdjec subika wraz z instrukcja (sam manual jest w sieci do sciagniecia):

 

http://www.subaru.com.cz/viewtopic.php?t=536

 

BTW. Udalo mi sie wlasnie upolowac podlokietnik w dobrej cenie :wink: , jakby kto chcial to widzialem, ze byla jeszcze jedna aukcja na ebay'u/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sherif - prawie Adam Słodowy. dzięki za link.

 

Sa jeszcze inne jego relacje na tym forum, dolozenie zmieniarki oraz xenony - choc na forum Legacygt jak dal linka to polewali sie z instalki xenonow :mrgreen:

Zdjecia czasem sie przydaja, bo mozna podejrzec co i jak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra czeska strona -gdybym jeszcze zrozumial do pisza synowie jozina z bazin

 

rozumiem ze te zabawki nie podejda do najzwyklejszego radia z Legacy My04 [ CD ] pewnie nie ma tam wyjscia

 

czasem jest problem ze zrozumieniem, a czasem smiesznie sie czyta :lol:

 

Odnosnie suba to podejdzie :wink:

Tez mam MY04, zauwaz, ze na zdjeciach (czeskich) masz te same radio.

Do podlaczenia suba, nie jest potrzebne wyjscie na sub ! Sub wlacza sie pomiedzy radio a wtyczke instalacji - taka przelotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
BTW. Udalo mi sie wlasnie upolowac podlokietnik w dobrej cenie :wink: , jakby kto chcial to widzialem, ze byla jeszcze jedna aukcja na ebay'u/

Trochę się spóźniłem, ale jaki to podłokietnik? Masz jakieś fotki?

 

Wyżej masz fotke, montuje sie go w miejscu tradycyjnej "przykrywki". Dwa tygodnie temu doszedl do mnie, zamontowalem go (odkrecenie dwoch srub) i jestem mega zadowolony. Jest duzo wyzszy i bardziej wysuniety do przodu (po rozlozeniu). Mozna trzymac reke oparta na wprost drazka zmiany biegow (miasto), na trasie natomiast, spokojnie mozna podeprzec lokiec i trzymac kierownice (w standardowym mi nie starczalo reki). Minus to troche zaslania dostep do uchwytu na kubki, ale zawsze mozna go zlozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałeś o subwoofer-ze czy o podłokietniku ?

suba najtaniej w takim sobie stanie widziałem za około 37 $ bez okablowania (obserwuję ebay od kilku miesiecy)

w dobrym stanie z kablem licytują za około 55-75$

Nowy conajmniej 100$....

 

plus przesyłka (DHL około 55$ pocztą około 32$ jeśli dojdzie)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałeś o subwoofer-ze czy o podłokietniku ?

suba najtaniej w takim sobie stanie widziałem za około 37 $ bez okablowania (obserwuję ebay od kilku miesiecy)

w dobrym stanie z kablem licytują za około 55-75$

Nowy conajmniej 100$....

 

plus przesyłka (DHL około 55$ pocztą około 32$ jeśli dojdzie)

 

pozdrawiam

Wszytsko masz powyzej, o subie pisalem podajac 40$, nizej o podlokietniku (20$)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podlaczenia suba, nie jest potrzebne wyjscie na sub ! Sub wlacza sie pomiedzy radio a wtyczke instalacji - taka przelotka.

czyli mam z tego zrozumieć, że każdy dedykowany sub (w moim przypadku do Legacy US spec) podejdzie? Kupuję, wpinam i działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podlaczenia suba, nie jest potrzebne wyjscie na sub ! Sub wlacza sie pomiedzy radio a wtyczke instalacji - taka przelotka.

czyli mam z tego zrozumieć, że każdy dedykowany sub (w moim przypadku do Legacy US spec) podejdzie? Kupuję, wpinam i działa?

 

tak, jezeli kupisz do danego przedzialu rocznikow, te nowe chyba maja inne kostki.

Najlepiej bedzie jezeli dostaniesz zdjecie kostki od suba, w pewnych rocznikach wszytskie modele mialy takie same, porownasz sobie czy taka masz i mozna zamawiac. Rozpiski, zdjecia kostek oraz opisy subow znajdziesz na forum Nasioc'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jezeli kupisz do danego przedzialu rocznikow

ok, dzięki, będę szukał w takim razie sba dedykowanego.

a tak przy okazji - sa tzw ipod inerface kity - czy ktoś temat przerabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem na rynek USA dedykowane jest radio Panasonic, na europe Kenwood (dot. legacy OBK model 2004/2009)

Subwoofery które widziałem są 3 rodzaje (1.stary do 2002, 2. gładki, 3.karbowany) 2i3 to generalnie to samo. Subwoofer dostarczany jest z uchwytem i kablem podłączeniowym do danego modelu, a skrzynka z głośnikiem to to samo.

Subwoofer ma podłączenie równolegle z głosnikami lub RCA (po niskiej)

ale kostki przystosowane są do Panasonica

Do 2005 montowali tez sub w bagażniku (wzmacniacz pod siedzeniam)

to jest taki owalny głośnik.

.......

czy podłączenie Ipod rozumiesz jako wejście po niskiej ?

W kenwood takie wejście jest na oddzielnej płytce drukowanej (nowsze radia to mają)

Ja podłaczam iphona za pomoca jack 3,5 cala i słucham z wejcia aux

co ciekawe jak zadzwoni kiedy słucham a ja odbiorę to audio mam w głośnikach, mikrofon z iphona działa i mam głośną rozmowę...

w Panasonik nie sprawdzałem jak jest z wejściem po niskiej, niemiałem potrzeby (Uwaga radio Panasonic z USA ma rastr 200 a nie 100 jak w europa i nie odbiera wszystkich stacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...