Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie Walbro


the.wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

ostatnio zaobserwowalem dziwne zachowanie pompy paliwa. Po przekreceniu zaplonu oczywsicie slychac ze sie wlacza. Jednak sluchac z baku bulgotanie-przelewanie sie benzyny....

W baku mialem jakies 3/4 benzy. Walbro zamontowana w pazdzierniku.

 

Zdarzylo mi sie upalac ponizej polowy benzyny w baku i niestety silnik pare razy przerwal.

 

Moze wymienic sitko na ori, jak mi poradzono i obserowac, czy moze Walbro mowi papa.... zastanawiam sie czy na cyne nie wstawic ori pompy po prostu, w trosce o silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

ostatnio zaobserwowalem dziwne zachowanie pompy paliwa. Po przekreceniu zaplonu oczywsicie slychac ze sie wlacza. Jednak sluchac z baku bulgotanie-przelewanie sie benzyny....

W baku mialem jakies 3/4 benzy. Walbro zamontowana w pazdzierniku.

 

Zdarzylo mi sie upalac ponizej polowy benzyny w baku i niestety silnik pare razy przerwal.

 

Moze wymienic sitko na ori, jak mi poradzono i obserowac, czy moze Walbro mowi papa.... zastanawiam sie czy na cyne nie wstawic ori pompy po prostu, w trosce o silnik...

 

Załóż sitko ori. Te dołączane w komplecie to jakaś pomyłka. Tylko wsześniej wymyj je w benzynie ekstrakcyjnej i przedmuchaj sprężonym powietrzem dmuchając w króciec, który zakłada się na pompę, kilkukrotnie wymyj i przedmuchaj.

 

Co do bulgotania nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozecie powiedziec gdzie takie sitko kupic bo ostatnio tez zamontowałem walbro do gtka i załozyłem sitko to co było razem z pompą, może jakies zdjęcie?

dzięki

 

A nie masz swojego starego sitka?

Pewnie w ASO maja albo w tym, no jak im tam, 6piston.pl czy jakos tak.

 

ATB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie - jezdze na tym sitku malym z walbro od 2 lat i nic sie nie dzieje - pompa byla w czerwonej teraz jest w bialej

 

moze trzeba je po prostu dobrze zamontowac :roll:

 

.....tyrtyrki, drut, poxipol a potem jeszcze czarnym matem.... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie - jezdze na tym sitku malym z walbro od 2 lat i nic sie nie dzieje - pompa byla w czerwonej teraz jest w bialej

 

moze trzeba je po prostu dobrze zamontowac :roll:

 

Adas, wszystkiego najlepszego! :mrgreen:

 

A w temacie, pewnie masz racje.

 

ATB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie - jezdze na tym sitku malym z walbro od 2 lat i nic sie nie dzieje - pompa byla w czerwonej teraz jest w bialej

 

moze trzeba je po prostu dobrze zamontowac :roll:

 

Adas, wszystkiego najlepszego! :mrgreen:

 

A w temacie, pewnie masz racje.

 

ATB

 

dzieki a racje mam na pewno

 

a wolf to po prostu psuja :mrgreen:

 

a na serio wolfenstein sprawdz stan swojego zbiornika ;)

 

[ Dodano: Czw Cze 18, 2009 2:29 pm ]

adamusmax, nie wiem czy montowałeś pompe u siebie, ale tam nie ma czego schrzanic.... wszystko jest bolt-on....

 

uwierz mi ze jest co schrzanic - np obsadzenie filterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie podobny problem: przy upalaniu moge zapomniec o jezdzie ponizej polowy baku :shock: tez mam walbro , czy to moze byc faktycznie wina tego sitka :?:

 

i jeszcze ostatnio wiesza mi sie paliwomierz (przy upalaniu) pokazuje rezerwe i do tego zaswieca sie check engine (na komp. pokazuje bledna wartosc paliowmierza) :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwierz mi ze jest co schrzanic - np obsadzenie filterka

 

ostatnio miałem problemy z pompą... zabrałem się za ten temat i podobno fabryki się nie poprawia, ale zawsze można coś ulepszyć ;) oczywiście do swoich potrzeb... teraz nie martwię się czy mam 1/2 baku paliwa czy nie... poprawnie zamontowana część samochodu jaką jest pompa paliwa... daje dużą satysfakcję, naturalnie liczę się z tym że za jakiś czas będzie trzeba znowu ją wymienić... ale teraz nowa pompa + prawidłowe podejście do tematu (montaż) daje mi na jakiś czas spokój :)

 

POZDRO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...