Jump to content

Dziwne zachowanie Walbro

the.wolf
 Share

Recommended Posts

Siema,

ostatnio zaobserwowalem dziwne zachowanie pompy paliwa. Po przekreceniu zaplonu oczywsicie slychac ze sie wlacza. Jednak sluchac z baku bulgotanie-przelewanie sie benzyny....

W baku mialem jakies 3/4 benzy. Walbro zamontowana w pazdzierniku.

Zdarzylo mi sie upalac ponizej polowy benzyny w baku i niestety silnik pare razy przerwal.

Moze wymienic sitko na ori, jak mi poradzono i obserowac, czy moze Walbro mowi papa.... zastanawiam sie czy na cyne nie wstawic ori pompy po prostu, w trosce o silnik...

Siema,

ostatnio zaobserwowalem dziwne zachowanie pompy paliwa. Po przekreceniu zaplonu oczywsicie slychac ze sie wlacza. Jednak sluchac z baku bulgotanie-przelewanie sie benzyny....

W baku mialem jakies 3/4 benzy. Walbro zamontowana w pazdzierniku.

Zdarzylo mi sie upalac ponizej polowy benzyny w baku i niestety silnik pare razy przerwal.

Moze wymienic sitko na ori, jak mi poradzono i obserowac, czy moze Walbro mowi papa.... zastanawiam sie czy na cyne nie wstawic ori pompy po prostu, w trosce o silnik...

Załóż sitko ori. Te dołączane w komplecie to jakaś pomyłka. Tylko wsześniej wymyj je w benzynie ekstrakcyjnej i przedmuchaj sprężonym powietrzem dmuchając w króciec, który zakłada się na pompę, kilkukrotnie wymyj i przedmuchaj.

Co do bulgotania nie wiem.

a mozecie powiedziec gdzie takie sitko kupic bo ostatnio tez zamontowałem walbro do gtka i załozyłem sitko to co było razem z pompą, może jakies zdjęcie?

dzięki

A nie masz swojego starego sitka?

Pewnie w ASO maja albo w tym, no jak im tam, 6piston.pl czy jakos tak.

ATB

panowie - jezdze na tym sitku malym z walbro od 2 lat i nic sie nie dzieje - pompa byla w czerwonej teraz jest w bialej

moze trzeba je po prostu dobrze zamontowac :roll:

.....tyrtyrki, drut, poxipol a potem jeszcze czarnym matem.... :grin:

panowie - jezdze na tym sitku malym z walbro od 2 lat i nic sie nie dzieje - pompa byla w czerwonej teraz jest w bialej

Adas, wszystkiego najlepszego! :mrgreen:

A w temacie, pewnie masz racje.

ATB

Adas, wszystkiego najlepszego! :mrgreen:

A w temacie, pewnie masz racje.

ATB

dzieki a racje mam na pewno

a wolf to po prostu psuja :mrgreen:

a na serio wolfenstein sprawdz stan swojego zbiornika ;)

[ Dodano: Czw Cze 18, 2009 2:29 pm ]

adamusmax, nie wiem czy montowałeś pompe u siebie, ale tam nie ma czego schrzanic.... wszystko jest bolt-on....

uwierz mi ze jest co schrzanic - np obsadzenie filterka

mam u siebie podobny problem: przy upalaniu moge zapomniec o jezdzie ponizej polowy baku :shock: tez mam walbro , czy to moze byc faktycznie wina tego sitka :?:

i jeszcze ostatnio wiesza mi sie paliwomierz (przy upalaniu) pokazuje rezerwe i do tego zaswieca sie check engine (na komp. pokazuje bledna wartosc paliowmierza) :evil:

uwierz mi ze jest co schrzanic - np obsadzenie filterka

ostatnio miałem problemy z pompą... zabrałem się za ten temat i podobno fabryki się nie poprawia, ale zawsze można coś ulepszyć ;) oczywiście do swoich potrzeb... teraz nie martwię się czy mam 1/2 baku paliwa czy nie... poprawnie zamontowana część samochodu jaką jest pompa paliwa... daje dużą satysfakcję, naturalnie liczę się z tym że za jakiś czas będzie trzeba znowu ją wymienić... ale teraz nowa pompa + prawidłowe podejście do tematu (montaż) daje mi na jakiś czas spokój :)

POZDRO!