Skocz do zawartości

Lublin spoty...


pmlody

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie chamstwo, no moze nie chamstwo, a raczej debilizm to wlasnie chec bycia tak bardzo fer wobec tych stojacych w "kolejce"(absurd wynikajacy z czasow prl gdzie sie stalo w kolejkach) ze az robia dwa razy wiekszy korek za nimi w innym miejscu...

To sie nazywa "kolejkowa krotkowzrocznosc"

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie jeżdżę tą trasą idwa stałe teksty na CB radio: 1) rano, Nadbystrzycka w stronę miasta: "nie wpuszczać tych cwaniaków z lewego pasa" 2) popołudnie, Narutowicza w stronę Czubów: "nie wpuszczać tych cwaniaków z prawego pasa"

 

Dwa strasznie newralgiczne punkty w centrum... Codziennie jeżdżę tą trasą i jeżeli mogę doradzić to żeby się przebić do Nadbystrzyckiej od Narutowicza to lepiej prawym pasem polecieć, ale nie wciskać się na siłę jak to sugeruje HH, bo przez dodatkowo blokuje się jadących w prawo. Po 50m na Głębokiej jest przerywana i na tyle szeroko, że spokojnie da się zakręcić i na strzałce prawoskrętnej od razu zjechać w Nadbystrzycką. A popołudniami korków nie ma na Głębokiej, więc jest to wykonalne bez większej ekwilibrystyki :P.

A jeżeli chodzi o tych "cwaniaków" z lewego pasa na Nadbystrzyckiej w stronę centrum to raczej kulturalni ludzie są :D Ino nie ma innej opcji zjazdu ze skrzyżowania przy siłowni Paco niż na pas lewy, bo prawy jest regularnie zablokowany przez jadących od JP II . Sam tam swoje odstałem, więc zacząłem jeździć Glinianą, później przez osiedle - sprawnie i z dużą oszczędnością czasu... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wciskać się na siłę jak to sugeruje HH
:yellowcard:

Wypraszam sobie bo nic takiego nie sugerowałem.

Lewy pas na narutowicza jest zapchany często w całości i w 99% zainteresowanymi wjazdem w nadbystrzycką.

W narutowicza wjeżdża się z trzech innych ulic i część pojazdów z tych ulic chce jechać w głęboką prawym pasem który jest często dużo szybszy.

Użytkownicy ci, nie mogą jechać w głęboką dlatego, że debile wjeżdżający z np lipowej a chcący jechać do nadbystrzyckiej na samym początki prawego pasa stają z lewym kierunkowskazem chcąc ustawić się na końcu "KOLEJKI" na pasie lewym, przez co cały prawy pas jest pusty a za takim debilem jest paraliż bo się nie da wjechać w narutowicza wcale i właśnie wtedy się stoi po kilka zmian świateł.

Jedyne co SUGEROWAŁEM to to, żeby jechać prawym mniej więcej do wysokości przystanka (gdzie robi się szerzej), zbliżyć się do lewego pasa (absolutnie się nie wciskając) i zasygnalizować kierunkowskazem chęć wjechania na lewy pas. Powoduje to, że pas prawy jest drożny i chcący jechać w głęboką mogą takiego gościa ominąć. A kulturalni kierowcy wpuszczają takiego kogoś, kto się nie wciska tylko grzecznie sygnalizuje chęć.

A co do nie wpuszczania, to co ma zrobić ktoś kto wyjechał z rowerowej albo z komendy a chce do nadbystrzyckiej :question: :question: :question:

Też powinien od razu sparaliżować prawy pas tylko po to, żeby być w porządku wobec "kolejki" :question: :question: :question:

A <you> co stoisz w "kolejce" nigdy nie wiesz i nie będziesz wiedział czy ktoś kto sygnalizuje chęć wjechania przed Ciebie nie miał innego wyjścia czy jest cwaniakiem.

Ale podpowiem, prawdziwy cwaniak zazwyczaj sygnalizuje chęć wjechania poprzez zajechanie drogi a nie kierunkowskazem...

Edytowane przez Hattorihonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dla rozluźnienia nastroju, przypomnę, że dziś 19 w Czeskiej Pivnicy się spotykamy ;-) Na dole, w sali na końcu! :drinks:

 

Lista:

1. Naleśnik

2. Pmlody

3. TOMA52

4. Q

5. Dzioba :drool:

6. Hattorihonza :angry:

7.

8. Junior (do potwierdzenia)

9.

10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co SUGEROWAŁEM to to, żeby jechać prawym mniej więcej do wysokości przystanka (gdzie robi się szerzej), zbliżyć się do lewego pasa (absolutnie się nie wciskając) i zasygnalizować kierunkowskazem chęć wjechania na lewy pas. Powoduje to, że pas prawy jest drożny i chcący jechać w głęboką mogą takiego gościa ominąć. A kulturalni kierowcy wpuszczają takiego kogoś, kto się nie wciska tylko grzecznie sygnalizuje chęć.

 

Tyle razy ile ja tamtędy już jechałem to nie widziałem, żeby trzy auta dały radę się zmieścić na tej drodze, nawet na wysokości przystanku - tym bardziej w takich warunkach jak teraz. Ludzie widzą kto wyjeżdża z komendy, a kto leci od Narutowicza i chce ominąć korek. Wtedy zaczyna się problem, bo się jedzie na centymetry między samochodami, nikt nie chce wpuścić, zaczyna się wzajemne ochrzanianie (zarówno ze strony stojących w kolejce jak i tych, którzy próbują ominąć kolejkę) i niepotrzebne nerwy. Sam wielokrotnie byłem świadkiem takiej sytuacji dokładnie na tej ulicy - dwa razy skończyło się na mandatach i wcale się nie dziwie, bo przez takie zachowania na tym odcinku jest zapchana nie tylko Narutowicza, ale Lipowa i przedłużenie za Hotelem Victoria. Nie popieram tego - lepiej pojechać 100 m dalej i kulturalnie zrobić nawrotkę niż walczyć o to, żeby Cię ktoś wpuścił i blokować cały ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy ja tam prosilem uprzejmie o miejsce tyle razy je dostalem na wysokosci przystanka i za kazdym razem udawalo mi sie nie wywierac presji na pasie lewym i nie blokowac prawego. Ale co ja tam wiem, forester waski to sobie moge tak stawac i nawet kiepsko jezdzace kobiety daja rade mnie ominac.

Poza kilkoma przypadkami smieszacych mnie facetow z lewego pasa, mega spinajacych sie zeby tylko mnie nie wpuscic do "kolejki" nie odnotowalem innych napiec. Takie niewpuszczanie mnie smieszy i poprostu dalej sobie mrogam lewym kierunkowskazem az ktos doceni ze sie nie wpiepszam i mnie wpusci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dla rozluźnienia nastroju, przypomnę, że dziś 19 w Czeskiej Pivnicy się spotykamy ;-) Na dole, w sali na końcu! :drinks:

 

Lista:

1. Naleśnik ja odpadam bo od godziny nie mam czym jeździć (pani myślała że sygnalizatory nad skrzyżowaniem powiesili jako lampki na święta i nie służą one do kierowania ruchem) :facepalm:

 

2. Pmlody

3. TOMA52

4. Q

5. Dzioba :drool:

6. Hattorihonza :angry:

7.

8. Junior (do potwierdzenia)

9.

10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waraxe nie wiem jak Ty, ale po tym dzisiejszym kontrakcie Miśka mnie na stadionie w najbliższym sezonie nie będzie, chyba że wpadnę na jakiś trening z Piszczem pogadać.

10 pln za transmisje w ITVL i przynajmniej Daruś nie zarobi, a telewizja. Dramat nie klub. Też mi się odechciało.

A ja jednak bede

A ja miałem wpaść, ale niestety obowiązki...Pozdrowienia dla "śledziujących"

 

I pozdrowienia też dla forumowicza ze srebrnego golfa, parę minut po 20-stej na Sławinkowskiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I pozdrowienia też dla forumowicza ze srebrnego golfa, parę minut po 20-stej na Sławinkowskiej ;)

 

Właśnie miałem pisać że pozdrawiam wyjeżdżającego przede mną spod Biedronki na Sławinkowskiej Micrusa Waraxe, ale mnie ubiegłeś :)

Edytowane przez Marcin LU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pisać że pozdrawiam wyjeżdżającego przede mną spod Biedronki na Sławinkowskiej Micrusa Waraxe, ale mnie ubiegłeś

już Cię namierzyłem, cfaniaku, pod Biedroną jak wózek odprowadzałeś, ale pakująca zakupy mama nie pozwoliła mi ruszyć by Cię rozjechać :D. Ale potem chwilę poczekałem na Ciebie aż ruszysz, ale koniec końców dopiero na Zbożowej awaryjnymi pomrugałem, a Ty poleciałeś prosto Sławinkowską...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdro dla zespotowanych :hi:

 

do dzisiaj na torze :pstryk:

 

 

 

 

Także pozdrawiam zespotowanych w Ceskich Pivnicach; jak zwykle było miło i wesoło. Pozdrawiam starych/stałych Bywalców :D i nowopoznanych forumowiczów :) Jak czas pozwoli, to do następnego spota i ..............Wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...