Skocz do zawartości

Nowy salon w Kielcach


wil3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jako, że wreszcie rusza salon i serwis w Kielcach, mam pytanie jak wyglądają kompetencje "nowych" w branży? Subaru to dość specyficzna marka i szczerze mówiąc wybierając się na wgranie nowego oprogramowania np. skrzyni biegów mam wątpliwości, czy wybrać nowy serwis w Kielcach, czy doświadczony np. w Krakowie.

 

Czy ekipa jest szkolona w zakresie niuansów związanych z naszymi samochodami, czy po prostu stają się autoryzowani i hulaj dusza?

 

Z góry przepraszam za może banalne pytanie, ale jak wszyscy chcę dla autka jak najlepiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście trochę na początku od razu się zraziłem, ogłaszają się w necie że jest serwis, są części, dzwonie o rozrząd, a tu lipa, pan informuje że dopiero za 2 miesiące najwcześniej. Były serwis fiata obecnie seat. Bywałem na usuwanie jakiś usterek w ibizie, i powiem szczerze że chłopaki uczyli się dopiero na moim aucie obsługo kompa serwisowego VASA, co do subarki to chyba wolałbym wycieczkę do kraka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel

Wszystkie nowe serwisy uczestniczą naturalnie w programach szkoleniowych.

 

Niemniej trudno jest oczekiwać, aby od razu posiadały tak duże doświadczenie, jak te pracujące z Subaru już od wielu lat.

 

Niemniej pomoc ze strony SIP naturalnie jest.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak na razie pierwszy kontakt polegający na zadaniu pytania o cenę części zakończył sie całkiem dobrze, Miły Pan oddzwonił zgodnie z obietnicą i podał precyzyjnie koszt części oraz montażu a jutro jade na zrobienie geometrii czyli zobaczymy, zobaczymy pierwsze koty za płoty :grin:

 

p.s. na jakiś komputer podobno jeszcze czekaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety nie jest tak, jeśli SIP dopuszcza żeby ASO Subaru miało maszyny niedostosowane do aut z napędem 4*4 (o czym pisałem w Pytaniach do Działu Technicznego, a nikt z SIP nie zadał sobie nawet trudu, żeby odpisać) to znaczy, że problem jest dużo poważniejszy, niż tylko "krótki staż w sieci".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety nie jest tak, jeśli SIP dopuszcza żeby ASO Subaru miało maszyny niedostosowane do aut z napędem 4*4 (o czym pisałem w Pytaniach do Działu Technicznego, a nikt z SIP nie zadał sobie nawet trudu, żeby odpisać) to znaczy, że problem jest dużo poważniejszy, niż tylko "krótki staż w sieci".

 

dajmy szansę "nowym", na pewno chwilkę zajmie zbieranie doświadczenia ale na pewno przy pomocy SIP chłopaki wszystko będą ogarniać :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nikt z SIP nie zadał sobie nawet trudu, żeby odpisać)

A ja pytalem Pana jaki cel i kto zlecil te badanie na linii diagnostycznej/maszynach panskiego auta :?: ......i tez Pan nie odpowiedzial :?: :wink: ....

AK

ps.nie spotkalem sie z obowiazkiem posiadania tego typu urzadzen , rowniez w innych bardzo wymagajacych firmach....awd czy fwd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu odpowiada diler, a nie dyrekcja.

Proszę mi wyjaśnić czy jest różnica dla wyników testów na ścieżce diagonstycznej, w zależności od tego, kto zleca to badanie.

Cel jest chyba jasny, sprawdzenie zawieszenia i hamulców.

 

Oprócz tego OT dokładnie pod Pana ASO Subaru wczoraj około 23 widziałem jak biegła sobie kuna, ciekawy jestem czy gryzą przewody w autach w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi wyjaśnić czy jest różnica dla wyników testów na ścieżce diagonstycznej, w zależności od tego, kto zleca to badanie.

Pytam bo spotkalem sie z celowym ( platnym :idea: ) kierowaniem aut na sciezke diagnostyczna...ale skoro Pan sam chciał wjechac na sciezke dla fwd autem awd to ok.

AK

ps. ta kuna to kolezanka moich kotów :idea: Od lat mieszka gdzies w tym niedokonczonym domu obok motelu. Fajna do ogladania zimą , jak siedzi razem z kotami i cos tam kombinują..... :mrgreen: Ale kun w miescie sporo :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skoro Pan sam chciał wjechac na sciezke dla fwd autem awd to ok.

AK

 

Nigdzie nie napisałem, że sam chciałem wjechać na ścieżkę dla fwd autem awd, po prostu po przeglądzie dostałem wydruk z maszyny, z którego wynikało że zarówno hamulce jak i zawieszenie są do niczego, więc zacząłem dociekać o co chodzi.

Ścieżki ani nie zlecałem, ani za nią nie płaciłem osobno, myślałem że w ramach opłaty za przegląd.

 

Jednak to wszystko moim zdaniem nie powinno mieć miejsca, w wyposażenie ASO Subaru w maszyny do fwd jest chyba nieporozumieniem.

 

ps. ta kuna to kolezanka moich kotów :idea: Od lat mieszka gdzies w tym niedokonczonym domu obok motelu. Fajna do ogladania zimą , jak siedzi razem z kotami i cos tam kombinują..... :mrgreen: Ale kun w miescie sporo :!:

 

W niektórych rejonach Niemiec kuny niemal masowo gryzą przewody w autach, jest to problem do tego stopnia duży, że można tam kupić specjalne elektroniczne urządzenia, które odstraszają te zwierzęta, więc zacząłem się martwić czy jak zostawia się auto na licznych niedaleko parkingach dla osób wylatujących z Okęcia, to nie trzeba takich urządzeń instalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Pan Diler zaspokoił swoją ciekawość, ale NIKT z Dyrekcji dalej nawet nie raczył zareagować.

 

Ponadto, proszę o info czy skoro instrukcja obsługi zabrania holowania pojazdu na dwóch kołach, to czy ta ścieżka diagnostyczna dla aut fwd mogła zaszkodzić mojemu Forkowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Pan Diler zaspokoił swoją ciekawość, ale NIKT z Dyrekcji dalej nawet nie raczył zareagować.

 

Ponadto, proszę o info czy skoro instrukcja obsługi zabrania holowania pojazdu na dwóch kołach, to czy ta ścieżka diagnostyczna dla aut fwd mogła zaszkodzić mojemu Forkowi?

Zdecydowanie nie zaszkodziła :idea: myslałem , ze finansowo wplynela jakos......

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
To niestety nie jest tak, jeśli SIP dopuszcza żeby ASO Subaru miało maszyny niedostosowane do aut z napędem 4*4 (o czym pisałem w Pytaniach do Działu Technicznego, a nikt z SIP nie zadał sobie nawet trudu, żeby odpisać) to znaczy, że problem jest dużo poważniejszy, niż tylko "krótki staż w sieci".

Zgodnie z obowiązującym prawem wyposażenie techniczne autoryzowanych stacji serwisowych musi odpowiadać wymaganiom producenta. Tak więc to nie "SIP dopuszcza", lecz FHI .

 

Łączę pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w poprzednim aucie Seat Leon mialem uszkodzony zamek maski, pojechalem do ASO Solo w Kielcach zamowilem nowy i chcialem go takze u nich zamontowac, czekalem 3h ogladajac telewizje w poczekalni w tym czasie panowie 'serwisanci' przykrecili go na chybil trafil i przez 3 godziny !! tlukli sie maska o zamek, po czym zwiazali mi maske na tryktyki i dali mi wizytowke do ich blacharza w sobote o 14 !! oczywiscie dopiero w poniedzialek byl warsztat czynny wiec auto dzieki temu ASO mialem unieruchomione na weekend, po tym jak zjawilem sie u blacharza okazalo sie, ze ASO uszkodzilo zamek tlukac sie bezmyslnie maska nie regulujac go !!

zostalem z wgnieceniem na masce i z zamkiem nadajacym sie tylko na smietnik...

 

2 dni temu pytalem o cene rozrzadu do WRX MY04 Pan zajmujacy sie sprzedaza czesci zapytal, krotko diesel czy benzyna ?

 

mysle, ze nic wiecej nie trzeba dodawac, ryzykujesz zostawiajac tam samochod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...