Skocz do zawartości

szarpanie przy przyśpieszaniu


kubanow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wczoraj robiłem trasę (około 120 km) i było wszystko OK

dziś rano jak wracałem auto zaczęło się dziwnie zachowywać przy przyśpieszaniu tak pomiędzy 2 a 3 tyś obrotów auto bardzo odczuwalnie szarpie, dzieje się tak na każdym biegu

powyżej 3 tyś obr auto już jedzie w miarę OK, do tego wydaje mi się że w zakresie obrotów gdzie auto szarpie silnik głośniej pracuje niż po przekroczeniu obr od których już jedzie płynnie

trasa pokonywana i w jedną i w drugą stronę na tym samym paliwie (auto tankowane tylko i wyłącznie na Statoil) zresztą po drodze powrotnej zatankowałem żeby sprawdzić czy to paliwo i nie pomogło, także złe paliwo raczej odrzucam

auto to Forek 2.0 z 2007

czy spotkał się ktoś z czymś takim , co się może dziać z autem i czy mogę spokojnie jeździć z tym

od jakiegoś czasu lubi mi się zaświecić kontrolka od poduszek powietrznych, oraz przestało działać sterowanie radiem z kierownicy ale to raczej odrzucam (jeszcze nie zdążyłem tego zgłosić w serwisie)

auto jest na gwarancji więc sprawdzę to w serwisie, ale póki co chce poznać wasze sugestie co może być nie tak

 

pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie objawy jak dluzej jezdze na PB98 ,na 3cim baku zaczyna tak wlasnie przerywac,jak sie wroci do PB 95 problem znika. Tez tankuje na Statoil Supreme 95 ,wg mnie lepsza od Eurosuper ,PB98 tez super ale spala sie o wiele szybciej. Czasemu uzywam czarnego preparatu STP do oczyszcania wtryskow ,po nim silnik jako zywiej chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to miałem kilka razy, na tym samym paliwie wiec chyba nie w tym problem. z innych watkow wychodzi ze to raczej wady sterownika (programu). akurat udalo mi sie za kazdym razem szarpanie "przełamać" dając przez parenascie km ostrzej w palnik i odpukac od dluzszego czasu mam spokoj :wink: takze chyba spokojnie mozesz tak sprobowac jak dalej beda problemy to aso...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem wgrywane to nowe oprogramowanie sterowania wtryskiem i co ciekawe problem wystepuje tylko po zmianie.Ogolnie wszystko jest dobrze ale jak juz pisalem za dluga jazda na PB98 i szarpanie sie pojawia przy ok 40km/h przerwa i nagle wystrzal i potem ciagnie normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem wgrywany ten soft przy przeglądzie na 15 kkm teraz mam 26 kkm i takie objawy pojawiły mi się pierwszy raz

szarpanie które eliminowało wgranie softu było dużo łagodniejsze, teraz szarpie dość mocno

auto cały czas jeździ na eurosuper ze statoilu (oprócz tankowań jak byłem za granicą ale to dość dawno temu było, jeszcze przed pierwszym przeglądem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
ja też miałem wgrywany ten soft przy przeglądzie na 15 kkm teraz mam 26 kkm i takie objawy pojawiły mi się pierwszy raz

szarpanie które eliminowało wgranie softu było dużo łagodniejsze, teraz szarpie dość mocno

auto cały czas jeździ na eurosuper ze statoilu (oprócz tankowań jak byłem za granicą ale to dość dawno temu było, jeszcze przed pierwszym przeglądem)

 

Szarpanie się skończyło? U mnie pomogła zmiana przewodów w/n z SENTECH na NGK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...