Skocz do zawartości

Modyfikacje zawieszenia S-turbo


korzenny

Rekomendowane odpowiedzi

anakinsky też jestem z Wawy - jest szansa sie spotkać, cobym zobaczył jak wygląda i się sprawuje Forek na zakupionym przez Ciebie zawiasie?
jasne, zapraszam na Kabaty po 18.00
Obniżony Forester, spojlery z przodu, z tyłu, niskie progi, owinięta gumą felga 18''... Niestety, podtrzymuję swoje stanowisko...
dobrze, podtrzymuj, polecam Ci jednak artkuł autorstwa Sieli w ostatnim "kmh" nt. Forestera STi
Take są "zasady" uniwersalności - nie jest najlepszym narzędziem w żadnej z tych dziedzin' date=' ale w przeciwieństwie do wszystkich innych wynalazków, ktore są tylko "średnie", forek jest baaardzo dobry w każdej I o to właśnie chodzi, taka jest koncepcja tego samochodu.[/quote'] tylko, że ta koncepcja "uniwersalności', jak to określasz, w wykonaniu seryjno-fabrycznym zakłada, że: a) masz samochód, który ma 224 KM, B) rozpędza się do 100 km/h w trochę ponad 6 sek., c) jego fabryczne zawieszenie nie nadaje się do niczego, d) że nie wspomnę o spowalniaczach zwanych eufemistycznie hamulcami, jest dokładnie jak
Forek w serii nie nadaje się ani do mocnej jazdy w trasie ani nie radzi sobie w terenie.
no chyba' date=' że mając na myśli
wiejski tuning
...może chodziło Ci o wygląd...? Bo inaczej nie rozumiem przesłania... :neutral:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anakinsky, ależ ja neguję sensu, ba - potrzeby, poprawienia stabilności, zmiany hamulców etc. Ja nie potrafię się jedynie pogodzić z zupełną zmianą charakteru TEGO samochodu... :sad:

Tam zaraz przesłanie... :lol: Sęk w tym, że jak mój forek nie uwali sie w błocie po lusterka co najmniej raz na tydzień, to smutny jakiś jest... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skorupa, która wygląda jak kupa gówna

 

ooo... Panie Grzegorzu!!! No ja nie wiem, nie wiem, ale pamiętajmy że brzydale zawsze cieszą się powodzeniem wśród pięknych kobitek. Więcej wiary w czar niezaprzeczalny :mrgreen: ... nawet na niskopiennym zawieszeniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wystarczy sam drążek stabilizatora czy potrzeba kupić z mocowaniami i łącznikami
(...) do tego grubszego stabilizatora tylniego proponuję również sztywniesze łączniki zamontować.

Ale łączniki pasują te co są ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stabilizatora tylnego GTkowego polecacie lepsze łaczniki (whiteline?)

gdzie takowe można zanabyć? I czy mozna je też dobrać do przedniego seryjnego forkowego...

 

Z chęcią zobaczyłbym jak to wyglądają w forkach stabilizatory, rozpórki, zawias TEIN, może ktoś z tymi elementami (nie koniecznie wszystkimi na raz) wybiera się na spota Warszawskiego niedługo, wpadłbym i podpatrzył... Zawias jezeli faktycznie da się ustawić tak, ze będzie minimalnie niższy niż seria to może i byłby warty przemyślenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stabilizatora tylnego GTkowego polecacie lepsze łaczniki (whiteline?)

Tak.

 

gdzie takowe można zanabyć?

Priv .

 

I czy mozna je też dobrać do przedniego seryjnego forkowego...

Tak.

 

Z chęcią zobaczyłbym jak to wyglądają w forkach stabilizatory, rozpórki, zawias TEIN, może ktoś z tymi elementami (nie koniecznie wszystkimi na raz) wybiera się na spota Warszawskiego niedługo, wpadłbym i podpatrzył

Zapraszam do Piaseczna, ul. 17 Stycznia 9, pon.-piąt. 8.00 - 16.00 .

 

Zawias jezeli faktycznie da się ustawić tak, ze będzie minimalnie niższy niż seria to może i byłby warty przemyślenia....

Co to znaczy minimalnie ? Standardowo TEIN SSM obniża o 80mm. Podnoszenie do góry moim zdaniem spowoduje ograniczenie regulacji negatywu pochylenia kół. Wartości w przedziale -1,5 -2,0 mogą być nie do osiągnięcia - a to jest to z czym Forek się bardzo dobrze czuje w szybkich zakrętach ;-)

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
odgrzewam kotleta.

Czy do Forestera S-turbo (buda SF, czyli ta 97-01, tak?) podejdzie komplet amortyzatorów wraz ze sprężynami z Imprezy? coś z GC lub GD?

podejsc podejdzie tylko amory i sprezyny od imprezy sa krutsze :!: i auto bardzo ci usiadzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, biore to pod uwage ;)

z którego modelu Imprezy brac amory ze sprezynami?

 

 

Sam jeżdżę obecnie (wylany i regenerowany Tein SSM) na takim zestawie. Najbardziej sprawdzonym modem zawieszenia jest zestaw z bugeya . Najlepiej z STi, może być z WRX. Owszem auto jest niżej od serii (ale ciut wyżej od Teina SSM) ale moim zdaniem prowadzi się genialnie ;-) Polecam.

 

Co włożysz z przodu (czyli z której Imprezy) jest dokładnie obojętne, może być z bugeye, dropa albo hawka, z tyłu praktycznie wybór zawężony jest tylko do bugeye.

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...