Skocz do zawartości

gtek wahacze? sprezyny?


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy byly jakies rocznikowe roznice w wahaczach przednich?

Czy pasuja wahacze od WRX do GT? widzialem takie rozwiazanie, ale byly chyba jeszcze inne laczniki stabilizatora. Po co, ktos to wsadzil i co to mialo na celu?

Gdzie kupic sprezyny przednie, ktore sa 10% twardsze niz seryjne w GT? Jaka maja twardosc seryjne - moze jest gdzies dokumentacja do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy byly jakies rocznikowe roznice w wahaczach przednich?

Czy pasuja wahacze od WRX do GT? widzialem takie rozwiazanie, ale byly chyba jeszcze inne laczniki stabilizatora. Po co, ktos to wsadzil i co to mialo na celu? (...)

tak, o ile wiem, whacze od new age WRX pasuja plug & play do GT... tylko taka zamiana troche bez sensu jest, bo i te, i te sa ze stali :smile:

 

imho jezeli juz zmieniac, to na alu wahacze od STi (w tym przypadku trzeba tez zakladac inne/odpiwednie laczniki przedniego stabilizatora)

 

wahacz od GT/WRX

wlsbl3.jpg

 

wahacz od STi (od GC8, w nowszych STI chyba sa takie same)

img4177.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emotorsport, ale mi chodziło o alu wahacze do gc.

 

sorki, nie zajarzyłem, ale szczerze mówiąc jeszcze takich nie spotkałem, muszą byc bardzo rzadkie... :lol:

 

wersje sti gc8 w takie są ubrane seryjnie (nie wiem czy wszystkie)

zakładałem do mojego gacka, trzeba tylko łączniki wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki.

Może mi ktoś podać numer katalogowy wahaczy do mojego forka s-turbo 2001r ?

znalazlem na allegro ale nie jestem pewny czy beda pasowaly

http://www.allegro.pl/item571356425_sub ... 2_07r.html

 

jakieś opinie? propozycje ?

 

[ Dodano: Wto Mar 31, 2009 10:51 pm ]

oczywiście chodzi mi o tuleje wahacza (sinerbloki)

 

[ Dodano: Wto Mar 31, 2009 10:57 pm ]

apropo sprężyn i zawieszenia samopoziomującego!

Wylał mi sie amor, niestety cena mnie przerazila wiec kupilem w usa za 110$ po kursie 2,1pln :)

okazalo sie ze jest to amor kyab niesamopoziomujacy. po zalozeniu forek dalej sziedzial tylkiem na asfalcie a jazda po dolkach byla ciezkim przezyciem nie mowiac o wozeniu kogokolwiek na tylnej kanapie. rozwiazalem problem w nastepujacy sposob: wyjalem sprezyne, zawiozlem do fabryki sprezyn i zrobili mi sprezyny z grubszego drutu i o jeden zwoj wieksze, teraz forek wreszcie wyglada, ma duzy przeswit, duza ladownosc (5 osob + bagarze i nie dobija nawet na duzych dolkach) koszt w sumie to 730zl + robocizna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylał mi sie amor, niestety cena mnie przerazila wiec kupilem w usa za 110$ po kursie 2,1pln :)

 

zawiozlem do fabryki sprezyn i zrobili mi sprezyny z grubszego drutu i o jeden zwoj wieksze, teraz forek wreszcie wyglada, ma duzy przeswit, duza ladownosc (5 osob + bagarze i nie dobija nawet na duzych dolkach) koszt w sumie to 730zl + robocizna :)

 

A komplet nowych samopoziomujących w USA to coś koło 600 dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...