Skocz do zawartości

Aktualizacja oprogramowania ECU


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

Czy ktoś się orientuje czy subaru wypuszcza aktualizaję pragramów do silników?

Mój forester 2.5XT jest z pierwszego rzutu MY06 i tak się zastanawiam, czy przez te kilka lat nie udoskonalono oprogramowania dla 2.5 turbo?

 

pozdrawiam

 

p.s.

czy ASO serwis jest w stanie stwierdzić, że program ecu był przerabiany przez np. firmę tuningową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ASO serwis jest w stanie stwierdzić, że program ecu był przerabiany przez np. firmę tuningową?

Przy prawie wszystkich powazniejszych awariach jest to sprawdzane.

czy przez te kilka lat nie udoskonalono oprogramowania dla 2.5 turbo?

Raczej nie bylo nic zmieniane w For.2.5T

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

 

zbliża mi sie kolejny przegląd a martwi mnie wynik mojego afr. Robiłem ponownie testy na hamowni i za każdym razem AFR było podobnie, czyli bardzo złe. (może hamownia jakaś zrąbana, ale podobno tylko ja tak mam)

 

Ponieważ nadal silnik nie chodzi jak powinien (też stwierdza to aso, silnik ma chwlowe zamulenie po wdepnięciu gazu) czasami zgaśnie na dojeźdze do skrzyżowania, czasami obroty spadają do prawie do 0 (w korku). Rano jak jest zimno (około 3 st c) po odpaleniu obroty wchodza na 1500 rpm potem spadają do 700 i po chwili 2000rpm i znowu 1500 rpm aż do rozgrzania (przy 9 st nie ma tegoo problemu, auto stoi w grażu). Raz miałem błąd przepustnicy. Na poprzednim przeglądzie aso wyczyściło co trzeba ale nadal nie było idelanie. Dodatkowo słychjać głosne stuki przewodów paliwowych z miejsca gdze są takie czarne tłumiki (wkurzające ma maxa). Teraz nie odpuszczę ani na mm i chce to doprowadzić tak jak to zostało wymyślone jednoczesnie chciałbym aso jakoś pomóc. Jak już zapłaciłem majątek, żeby go kupić to się pogodziłem z innymi kosztami (450pln szt przegub kulowy od samopoziomowania świateł, oczywiście przeba wymienić przód i tył, oba się totlanie zpiekły tak, że kontownik przy wachaczu się ułamał)

 

pozdrawiam

p.s.

Auto kupiłem na długie lata i chcę aby czały czas forek był zadabny bo jak potem coś się sypnie to mnie bedzie to dużo bardziej bolało. Forkek jest moim pierwszym autem które spełnia moje oczekiwania w 100%, i nie mam zamiaru go zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...