Skocz do zawartości

Stukanie z tyłu podczas szybkiej zmiany biegów


wojtek_gtx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od czasu zakupu auta cały czas przy szybkiej zmianie biegów coś mi stuka .

Myślałem że to zawieszenie (poduszki) skrzyni biegów lub jakieś duże luzy w przeniesieniu napędu .

Okazało się wczoraj że poduchy na skrzynce są ok , luzy (jak na 10 letni samochód w miarę)

ale zobaczyłem że przy szarpaniu napędem wali taka duża podpora mocująca tylny most - od prawej strony do lewej zakończona siemrblokami wciskanymi w tą podporę .

Czy ktoś z was to wymieniał , czy dużo roboty i czy dostępne te gumy . Może są jakieś lepsze zamienniki (wytrzymalsze) bo te są cięte .

Gumy zaznaczone czerwonymi kwadracikami

 

tyl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z robota cos kolo 400 -500 PLN ale nie jestem pewien. Pamietaj ze teraz ceny czesci mocno w gore poszly.
A co takiego się wydarzyło, że ceny części poszybowały w górę?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że Niemcy nie chcą sprzedawać używanych 9 latków i starszych bo wolą się załapać na premię ekologiczną /2 500 euro ?/ przy kupnie nowego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Niemcy nie chcą sprzedawać używanych 9 latków i starszych bo wolą się załapać na premię ekologiczną /2 500 euro ?/

Jeśli za używane 10-letnie auto dostaną w sprzedaży >2 500 €, to czemu mieliby nie sprzedawać?

Np za 10-letnią, zdrową imprezę turbo raczej na pewno dostaną > 2 500 €.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem jak pan miał stukanie podczas szybkiej zmiany biegów przy imprezie :)chciałbym sie dowiedziec jaki koszt wymiany tych gum :)

 

Żeby wyeliminować stuki mocowania dyfra przy zmianie biegów , najprawdopodobniej wystarczy zastosować dodatkowe mocowania Whitelina KSB751. Kosztują około 130-140zł.

Chyba że tuleje są juz rozerwane, wtedy trzeba je wymienić . koszt około 130zł/szt.(potrzebne 2 szt.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...