Skocz do zawartości

polosie i przeguby


domator

Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz moje subaru w zeszlorocznych mistrzostwach spisywalo sie dzielnie ( http://domator.capri.pl/zdjecia/7.jpg ) a w tym roku buduje nowe auto bede tez korzystal z kilku podzespolow tej marki.

Miedzy innymi zwrotnice z piastami a tym samym przegub zewnetrzny i fragment polosi (przeguby wewnetrzne bede innej marki bo dyfer tez z czego innego jest).

Korzystam z piast z legacy kombi z 1993 roku (jesli to ma znaczenie). I mam w zwiazku z tym pytania dwa:

1. Czy przeguby zewnetrzne (w szczegolnosci wielowypusty) sa takie same w legacy, imprezie czy forsterze?

2. Czy mozna gdzie znalezc jakies znacznie lepsze przeguby. Znaczy - bardziej wytrzymale. Bo i silnik moj bedzie "troszke" wiekszy i boje sie zeby nie strzelaly za czesto.

 

pozdrawiam

 

domator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję "rurowozu" :D !

 

1. Czy przeguby zewnetrzne (w szczegolnosci wielowypusty) sa takie same w legacy, imprezie czy forsterze?

2. Czy mozna gdzie znalezc jakies znacznie lepsze przeguby. Znaczy - bardziej wytrzymale. Bo i silnik moj bedzie "troszke" wiekszy i boje sie zeby nie strzelaly za czesto.

 

pozdrawiam

 

domator

 

Na pierwsze pytanie odpowiem tak:

kupując kiedyś przeguby do mojego legaca'92 musiałem się pofatygować do sklepu z uszkodzonym przegubem bo katalogi podawały do mojego rocznika bodajże 5 modeli przegubów zewnętrznych, z czego wyeliminowano od razu 3 na podstawie określenia typu silnika, napędu, obecności ABS i budowy nadwozia. Pozostałe 2 modele różniły się właśnie ilością "zębów".

 

Na podstawie doświadczeń z eksploatacji mojej subarynki - pierwsze klęknięcie przegubów (tylko przód) przy przebiegu ok 180kkm (były fabryczne NTN, samochód z automatem) oraz artykułów w prasie motoryzacyjnej na temat subaraków - odpowiedziałbym na drugie pytanie: z pewnością można, ale GLO za 150 zł/szt powinny chyba jeden rajd wytrzymać?

:lol:

 

powodzenia w budowie wehikułu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...