Skocz do zawartości

wymiana na manual


tomson156

Rekomendowane odpowiedzi

Temat był niegdyś poruszany na forum.

 

Mam osobiste doświadczenia z BMW 525iA (E34) i ZDECYDOWANIE odradzam. Zabieg bardzo kosztowny i wymaga szeregu modyfikacji powiązanych z przeróbką AT na MT (np. deska rozdzielcza).

Przeniesienie napędu 4x4 i skrzynią automatyczną są ze sobą integralnie związane. W AT w skrzyni rozdzielczej siedzi sprzęgło wielopłytkowe sterowane elektronicznie, w MT zupełnie inaczej (wiskoza). To tak zdaniem laika.

 

Nawet z manualem Twój Legacy nie będzie rakietą. Darowałbym sobie.

 

pozdrawiam

mistee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam legacy 2,5l.z 2000r. automat,czy jest możliwość wymiany skrzyni na manualną bez większych przeróbek ??

 

Jeśli masz skrzynię, koło zamachowe, rozrusznik, sprzęgło wraz ze sterowaniem, wał napędowy, dyfer, wiązkę el. i ecu od M/T, to większych przeróbek nie będziesz musiał robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam legacy 2,5l.z 2000r. automat,czy jest możliwość wymiany skrzyni na manualną bez większych przeróbek ??

 

Jeśli masz skrzynię, koło zamachowe, rozrusznik, sprzęgło wraz ze sterowaniem, wał napędowy, dyfer, wiązkę el. i ecu od M/T, to większych przeróbek nie będziesz musiał robić.

 

Drobiazg, prawie drugie auto w gratach.... :lol: i miesiąc roboty :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam legacy 2,5l.z 2000r. automat,czy jest możliwość wymiany skrzyni na manualną bez większych przeróbek ??

 

Jeśli masz skrzynię, koło zamachowe, rozrusznik, sprzęgło wraz ze sterowaniem, wał napędowy, dyfer, wiązkę el. i ecu od M/T, to większych przeróbek nie będziesz musiał robić.

 

Drobiazg, prawie drugie auto w gratach.... :lol: i miesiąc roboty :lol:

 

U mnie trwało to pięć dni. Od wjechania do wyjechania z warsztatu.

Dodatkowo był przekładany silnik z 2.2 n/a na 2.0t wraz z wiązką, deską i zawieszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie więcej niż 200 km/h. Jeżeli zamknąłeś licznik to dlatego, że licznik przekłamuje. Silnik ma już swoje lata, a z każdą kolejną kreską na cyferblacie samochodzik doświadcza większych oporów powietrza.

 

bezwzględność ajerodynamiki ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest możliwość założyć europejski licznik i czy nie będzie oszukiwał. druga rzecz to obrotościomierz.zamiast niego jest zaślepka,przy ewentualnej wymianie zegarów gdzie go podlączyć?

 

Nawet po zamianie licznika na europejski (a raczej nie licznika a "tła" dla wskazówki prędkościomierza) i tak będzie miało miejsce przekłamanie prędkości. To taki trik producentów, aby zwiększyć bezpieczeństwo ruchu drogowego, na liczniku jest 80 km/h a faktycznie GPS pokazuje, że poruszasz się z prędkością np. 72 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie zgadza prętkość licznika z tym co pokazuje gps.

prętkość się może zgadać, co nie znaczy że prędkość się zgadza :D :D

 

Skoro ci się zgadza, to może masz jakiś inny niż standardowy rozmiar kół?

Ja mam przekłamanie ok +7-10km na liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Padło stwierdzenie o przekłamaniu licznika o 7-10kmh, błąd licznika jest całkowicie normalnym zjawiskiem, prawie wszystkie auta tak mają, żaden licznik nie pokazuje co do kilometra, na ogół pokazują ciut ,,optymistyczniej", nie masz co się tym przejmować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...