Skocz do zawartości

Rejestracja RHD w Polsce


emotorsport

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to, żeby najpierw zarejestrować auto w PL, potem ewentualnie je przełożyć, jeżeli będzie tego warte, chodzi mi konkretnie o mojego Legacy Twinturbo, bo w jego przypadku przeróbka hamulców jest na granicy prototypu, dużo roboty i kasy, a wolałbym najpierw pojeździć, zobaczyc jak się sprawuje na codzień, nie tylko na krótkiej jeździe próbnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to jest to łamanie prawa przez Polskę bo będąc członkiem UE mieliśmy mieć zapewnione prawo do swobodnego przepływu ludzi, towarów i usług. Samochód skoro był zarejestrowany w jednym kraju UE powinien mieć prawo do rejestracji w innym nie ważne po której stronie ma kierownice. RHD można przecież zarejestrować w Niemczech i nikogo to nie dziwi. Nasz rząd boi się chyba zalewu naszego rynku 15-letnimi vectrami i mondeami RHD dlatego nie chce ich rejestrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premo, nie wiem czy tak jest do końca, swego czasu (w którymś Fifth Gear) słyszałem, że Angielskie firmy przewozowe rejestrują TIRy np. we Francji właśnie po to, żeby ich kierowcy mogli używać aut LHD po całej Europie (żeby bezpieczniej jeździli w ruchu prawostronnym), po co by to robili gdyby w Anglii mogli rejstrować takie auta ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premo, nie wiem czy tak jest do końca, swego czasu (w którymś Fifth Gear) słyszałem, że Angielskie firmy przewozowe rejestrują TIRy np. we Francji właśnie po to, żeby ich kierowcy mogli używać aut LHD po całej Europie (żeby bezpieczniej jeździli w ruchu prawostronnym), po co by to robili gdyby w Anglii mogli rejstrować takie auta ?????

 

Bez problemu rejestrują w GB auta LHD, jest ich masa, wszyscy Anglicy, którzy mają np. nieruchomości w Hiszpanii czy Francji jeżdżą LHD, bo wygodniej.

W Polsce stacje diagnostyczne powołują się na bodaj 66 artykuł Kodeksu, który bredzi coś tam o wygodnej pozycji kierowcy i dobrym polu widzenia....a nasz kraj jest przodownikiem w tworzeniu i pielęgnacji bezsensownych przepisów oraz łamania prawa europejskiego - patrz: chryja z bezprawnie pobierana akcyzą oraz bezprawnymi pierwszymi przeglądami dla aut mających aktualne przeglądy zagraniczne, a sprowadzonych do nas... :neutral: i nie tylko....szkoda gadać.

Ale chyba coś zmieni się z rejestracją RHD, bo nawet na Allegro jakiś sprzedający RHD reklamuje mozliwość zarejestrowania w PL, własnie od 01.02.2009, miejmy nadzieję, że nie jest to tylko chwyt reklamowy.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężarówki to co innego, pewno ze względu na podatki lub dlatego że jest różnica w gabarytach osobówki i ciężarówki rejestrują je tam , gdzie mają jeździć, jak angielska firma ma filię we Francji i tam wozi rupiecie, to pewno im wygodniej jeździć LHD, niż RHD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...