Skocz do zawartości

Klakson i inne


zyg

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie za zawracanie głowy banalnymi problemami z moim foresterem 1998 /122 KM/!

1. Klakson działa w "kratkę" - nie działa oczywiście wtedy kiedy jest akurat potrzebny,

2. Podobnie zachowują się światła cofania.

 

Sprawdziłem bezpieczniki - są OK! Może podpowiecie jak uporać się z tymi drobiazgami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie zapała Ci sie kontrolka AIRBAG ? ja miałem podobne problemy z klaksonem ale zapalała mi sie też kontrolka AIRBAG az całkiem padł i musiałem wymienić taka taśme : http://www.allegro.pl/item508022021_tas ... f_vat.html i teraz wszystko jest OK, co do światel cofania to może padł (pada) czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby przeczyścić styki, to trzeba zdjąć osłonę poduszki air?

 

[ Dodano: Nie Gru 21, 2008 7:55 am ]

Niestety nie wiem także, gdzie jest czujnik świateł cofania?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styki to wyczyśc pod maską a czujnik do świateł cofania jest w skrzyni z boku po stronie kierowcy /jako że są dwa to ten bliższy wału napędowego/.

 

ps.Zawsze w okresie jesiennym pod maską rozłączam wszystkie wtyczki i pryskam WD 40 to samo czynię z każdą masą jaką znajdę osiągam przez tyle że nic dziwnego zimą mi nie wyskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styki to wyczyśc pod maską a czujnik do świateł cofania jest w skrzyni z boku po stronie kierowcy /jako że są dwa to ten bliższy wału napędowego/.

 

ps.Zawsze w okresie jesiennym pod maską rozłączam wszystkie wtyczki i pryskam WD 40 to samo czynię z każdą masą jaką znajdę osiągam przez tyle że nic dziwnego zimą mi nie wyskakuje.

 

Dzisiaj do braku klaksonu dołączyła świecąca ciągle kontrolka "AIRBAG"! Czy trzeba wymienić "taśmę ...", czy wystarczy czyszczenie styków, o umiejscowieniu których nie mam pojęcia!? Kontrolka w dwóch przypadkach po uruchomieniu silmika gasła, w pozostałych świeciła w czasie jazdy. POMÓŻCIE !

 

A dziś kontrolka "AIRBAG" swieci już permanentnie, co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Prawdopodobnie to nie jest kwestia kabla air baga tylko samego zwijaka. Można się do niego dostać po zdjęciu kierownicy jest to takie czarne coś, do czego dochodzą kabelki, a z jego środkowej, obrotowej części wychodzą kabelki. Niestety nie da się tego naprawić bo najczęściej przerywa się taka sprężysta taśma, która znajduje się w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba kupić taśmę airbaga tak?

 

Tak.

 

Druga sprawa czy wiecie gdzie można kupić wszelakie spinki, śruby i wkrety ori do subaru?

Wykorzystujesz stare wkręty i jedną, dwie trytytki :roll:

 

Czyli trzeba kupić taśmę airbaga tak? 200zl kosztuje wiec tragedii nie ma....będę rozbieral w poniedziałek.

 

200 zł w AS0? Chyba trochę więcej. Problem jest tylko taki, ze trzeba dokładnie szukać, bo różnią się między modelami, rocznikami takimi pierdołami jak kształt wtyczek czy rozmieszczeniem wkrętów mocujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 zł w AS0? Chyba trochę więcej. Problem jest tylko taki, ze trzeba dokładnie szukać, bo różnią się między modelami, rocznikami takimi pierdołami jak kształt wtyczek czy rozmieszczeniem wkrętów mocujących

 

 

No coś Ty?????? To np od STI jest inna od Combi inna i od Sedana inna? Roczniki tez się musza zgadzać? Można taka cześć kupić używana? Te 200zl to używana cena na ogol...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...