Skocz do zawartości

Subaru SVX też psuję


FENDER

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nic nie sprawdzałem, zacznę o świec... Jest problem tylko na wolnych obrotach. Kiedy wkręcam w obroty zachowuję śię normalnie. Nic nie przerywa. silnik pracuję równo.

 

[ Dodano: Nie Lis 30, 2008 2:45 am ]

Dziękuję w ogóle za odpowiedź. A jak się sprawdzić przepływomierz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fender to chyba ty dzwoniles do mnie w kwestii skrzyni z mojego wolnossaka?

Co do swapu to ja swapowalem do siebie skrzynie z Turbo wywalając stara skrzynie, do SVX nie założyłbym raczej skrzyni z wolnego ssaka bo cenowo niema wielkiej różnicy ze skrzynia z turbo a wytrzymałość sporo większa i skrzynia mniej kapeluszowo zestopniowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fender to chyba ty dzwoniles do mnie w kwestii skrzyni z mojego wolnossaka?

Co do swapu to ja swapowalem do siebie skrzynie z Turbo wywalając stara skrzynie, do SVX nie założyłbym raczej skrzyni z wolnego ssaka bo cenowo niema wielkiej różnicy ze skrzynia z turbo a wytrzymałość sporo większa i skrzynia mniej kapeluszowo zestopniowana.

Szukam od kilku dni rozwiązania. Bardzo możliwe ze dzwoniłem w sprawie skszyni. Dzieki za radę. Nadal nie mam ostatecznej decyzji.

 

[ Dodano: Nie Sty 04, 2009 2:56 am ]

http://www.svx-iw.com/svxiw/article/?article=95

http://www.smallcar.com/index.php?act=v ... oductId=82

tu masz to co jest w necie, ogolnie to ja sie dopiero do tego przymierzam;)

zastanow sie jeszcze nad wypadem do Niemiec po dawce.

Dzięki za linki. Smallcar spotkałem na ebayu. Trochę za drogo wychodzi. Jeśli da się dobrze poznać temat, można samemu zrobić. Reperować starą skrzynie nie ma sensu. Dawce, masz na myśli do swapu, czy założyć drugą w automacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak: ja mam juz 2 svx'a, w pierwszym wlasnie padla mi skrzynia, naprawa trwala bardzo dlugo i duzo tez kosztowala - nie polecam.

Teraz masz 3 opcje:

1.kupic w usa albo w niemczech skrzynie(orginalny automat) tak zeby miala niski mozliwie najnizszy przebieg - i ja wsadzic i wtedy od razu(!!) zalozyc dodatkowa chlodnice oleju ze skrzyni.

2.pojechac do niemiec po svx'a w ktorym skrzynia jeszcze dziala, wyciagnac z niego ta skrzynie (i jw), i co tam jeszcze bys uznal za potrzebne, i albo sprzedac na czesci na allegro, albo jezeli planujesz dluzsza przygode z svx'em to zostawic go sobie na czesci;) - tyle, ze zarowno z 1 jak i z 2 opcja nie masz gwarancji, ze to bedzie dlugoterminowe bo z przebiegiem jest jak z wiekiem pomalowanej kobiety :mrgreen:

3.wlozyc manualna skrzynie z wolnossacej imprezy (intruskcje masz wyzej) tyle, ze to troche potrwa a i cenowo nie wiem jak Cie mechanik skasuje, bo jest tam troche zabawy.

 

Ja osobiscie psychicznie i merytorycznie szykuje sie do manualnej (patrz tu: http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=121823 ) bo uwazam, ze jest to najlepsze rozwiazanie. Tylko, ze ja mam troche inna sytuacje bo moj ojciec jest wlascicielem warsztatu samochodowego w ktorym nomenomen codziennie auto parkuje, takze mam latwiej :roll:

Decyzja nalezy do Ciebie, a uzaleznialbym ja od tego czy svx ma byc dla Ciebie przygoda czy miloscia na duzo dluzej :razz:

 

tu masz jedna skrzynie z usa:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Parts-Ac ... 240%3A1318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie i porady na ten temat. Silnik odpala dobrze. Wolne obroty spadają do 500-700 i silnik zaczyna pracować nie równo. Często gaśnie.

 

witam.

Nie wiem ,czy juz rozwiązałeś "ten" problem,ale przyczyną może być czujnik temperatury spalin. najlepiej podpiąć pod kompa.Dokladnie takie same objawy mialem z wrx.

Koszt czujnika w aso do wrx'a to 270 PLN

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...