Skocz do zawartości

Co włożyć do garnka ... co macie dziś na obiad?


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

A z oleju nie ma co całkowicie rezygnować w kuchni.

 

Oczywiście że nie. Jak gotuję makaron, dodaję oleju do wody, żeby kluchy ładny glanc miały. :)

 

ja akurat wtedy oliwe leje :D

 

Ja też ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie. Jak gotuję makaron, dodaję oleju do wody, żeby kluchy ładny glanc miały. :)

a to jakieś urban legend mój znajomy Włoch nigdy nie dolewał i jego mama też nie :D

ale może to od regionu Włoch zależy :)

W każdym razie rzepakowy jest bdb do smażenia, dobry rzepakowy ma więcej kwasów omega 3-6 niż oliwa z oliwek, cudze chwalicie, swego nie znacie ;)

Oliwkę daję tylko tam, gdzie ma oddać swój smak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jakieś urban legend mój znajomy Włoch nigdy nie dolewał i jego mama też nie :D ale może to od regionu Włoch zależy

Raczej nie urban legend tylko racjonalny powód: zaolejo(liwio)nej pasty sosik się nie trzyma i je się wtedy osobno makaron i sos :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie. Jak gotuję makaron, dodaję oleju do wody, żeby kluchy ładny glanc miały.
popieram to w praktycie, Nie lubie jak sie makaron klei.

A propos łyżkę do spaghetti podaje sie tylko turystom.

 

Fana szybka recepta jest camembert z pieca. jak ktos nie zna warto sprobowac :drool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jakieś urban legend mój znajomy Włoch nigdy nie dolewał i jego mama też nie :D ale może to od regionu Włoch zależy

Raczej nie urban legend tylko racjonalny powód: zaolejo(liwio)nej pasty sosik się nie trzyma i je się wtedy osobno makaron i sos :(

 

to się robi sosik z klejem, czyli dodaje do niego trochę wody z makaronu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej kokosowy ? O,a co to daje i jaką ztego korzyść,smak

W najbardziej naturalnej formie dodaje lekko kokosowy smak do potrawy, czasem moze to komus nie pasowac. Rafinowany jest bez smaku. Mozna go jesc na surowo (nawet niewielka ilosc dodaje szybko energii) lub smazyc na nim. Dzieki temu ze jest to olej w wiekszosci nasycony, nie ulega on zjełczeniu pod wplywem wysokiej temperatury, swiatla czy powietrza. Ja w kuchni do smazenia stosuje glownie smalec, olej kokosowy i czasem maslo. Na zimno uzywam oleju z olivek, kokosowego i maslo (klade na usmażone juz mieso lub ryby aby poprawic smak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...