Skocz do zawartości

Woda pod wykladzinia od strony pasazera


RoniN_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

ostatnio jak podnioslem wykladzine od strony pasazera (czyli od kierowcy od strony PL) to bylo tam mokro wykladzina byla mokra od spodu i delikatnie wilgotna na gorze w kilku miejscach, blisko przedniej sruby mocujacej fotel do reszty przy tunelu i przy przedniej srubie z drugiej strony. Nie stwierdzilem wycieku z nagrzewnicy bo w okolicach komputera jest sucho. Auto mialo wymieniona kolumne mcpersona a w zasadzie to cos na czym jest tabliczka znamionowa. Moze zostalo zle poskladane?? Czy ktos mial podobny problem juz, z woda w tym miejscu??. Ja prewencyjnie wylozylem gruba folie pod wykladzine, ale to generalnie nie zalatwi sprawy na dluzsza mete

Prosze o pomoc, kurcze nie chce aby wykladzina byla wilgotna bo wiadomo ze zgnije w koncu :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu załatwiłem sprawę takim płynnym klejem do tego celu, ale to było parę lat temu, wlewało go się pod uszczelkę kilka razy i pomogło.

Żeby mieć 100% pewności pozdejmuj plastiki od strony pasażera tak aby odchylić wykładzinę a druga osoba na zewnątrz niech leje wodę szlauchem po całej powierzchni szyby po dachu, słupku, pasie przednim od grodzi silnika.

Jak będzie ciekło uzyskasz 100 % pewności a potem ........ jak znajdziesz klej do tego celu to załatwisz sprawę, bądź dowiedz się ile kosztuje wycięcie i ponowne wklejenie szyby. Zresztą zakład który ją wklejał powinien to zrobić za darmo.

 

[ Dodano: Nie Lis 16, 2008 6:55 pm ]

I jeszcze ważna sprawa, przy okazji wycinania szyby sprawdź w jakim stanie jest podszybie. Czy nie wymaga naprawy blacharsko lakierniczej. Często szyba lubi pękać lub pojawiają się takie przecieki gdy podszybie rdzewieje.

U mnie teraz na jesieni robiłem co prawda w dostawczym podszybie gdy szyba pękła. Gdy wycieli okazało się że podszybie jest całe pordzewiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dwóch autach miałem dokładnie taki sam problem. I też z wodą bywało różnie, raz było mega dużo, a raz ledwo wilgotne. Panowie z serwisu szybowego poprawili uszczelkę i działało już do końca jak miałem samochód. Myślę, że wycinanie szyby nie będzie potrzebne. U mnie w jednym miejscu uszczelka nie dolegała dobrze i ciekło. Panowie użyli czegoś w rodzaju elastycznego kleju do uszczelek - miało to zapewnić, że przy zmianach temperatur nie rozklei się ponownie :) Po rozwiązaniu problemu dobrze wysusz wszystkie wykładziny bo to niewyobrażalne jak szybko potrafi zgnić. Nie wspomnę o tym, że pojawi się problem parowania szyb i niezbyt miłego zapachu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to glupie ale tamtety idzie wezyk od skroplin klimy. moze sie przyjzyj sie wlasnie temu wezykowi....

Wcale nie glupie, masz racje bo to byl powod ale niestety nie jedyny, bo leci jeszcze skads ale nie wiem czy to nie byl w/w wpomniany klips mocujacy podszybie bo dalej troszeczke struzka cieknie, wylalem troche wody i raz cieknie raz nie i w sumie nie wiem.

To fotka przy pracy, czerwona strzalka to ten wezyk, a zolta wskazuje miejsce gdzie jeszcze ciekla dodatkowa "rzeczka" :???:

spa0013wq7.th.jpgthpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wykladzina wyjechala z auta i teraz jest jak track days car :mrgreen:

fotka pogladowa:

 

photo0022tr9.th.jpgthpix.gif

Teraz jezdze bez wykladziny i pilnie obserwuje gdzie pojawia sie woda

 

[ Dodano: Pon Lis 24, 2008 6:17 pm ]

Panowie z serwisu szybowego poprawili uszczelkę

Powiedz mi jak poprawili uszczelke bo znalazlem skad cieknie, a mianowicie z rogu na gorze i w dol po plastikowej oslonie slupka prosto na podloge pasazera. I teraz pytanko czy mozna wyjac uszczelke to na gorze (wydaje mi sie ze ona jest na klipsy ale nie jestem pewny i dlatego pytam bo nie chce czegos polamac) i przesmarowac tam klejem do szyb dla uszczelnienia, czy to cos da czy od razu jechac na wyciecie szyby??

Tutaj zaznaczylem ktoredy leci woda:

photo0027my0.th.jpgthpix.gif

A tutaj widac dokladnie ktoredy splywa na dol (wyjalem schowek i widac wszystko dokladnie)

photo0025yk3.th.jpgthpix.gif

Mozecie cos doradzic, glownie jak wyjac ta uszczelke z gory, aby jej nie polamac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...