Skocz do zawartości

2.0 125 KM kręci tylko 6200r/min. Jak zdjąc blokadę


pit.o

Rekomendowane odpowiedzi

Powinien przyspieszac płynnie słabo.

 

A on to robi dopóki obroty nie dojdą do 4500r/min. Potem przyspiesza jakby miał ponad 150 KM. To jest dla mnie nie zrozummiałe. Jeździłem róznymi dziwactwami ale z takim czymś się nie spotkałem. Mój ojciec mówi na to że " auto ma odpał" a na co dzień jeździ Vectrą GT 150 KM więć coś w tym jest. Chętnie podeślę zainteresowanym jakieś multimedia i podzielę się tym zjawiskiem. Gdyby to auto nie schodziło obrotami poniżej 4500r/min to jazda była by jako taką frajdą.

Pozdrawiam

PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak przy okazji zapytam:

- chcąc uzyskać najszybsze możliwe przyspieszenie w Foresterze 2.0 N/A z 2000 r. do ilu należy go kręcić?

 

Tak z ciekawości pytam ...

Ja wychodzę z założenia że na każdym biegu do końca, ponieważ co z tego że zmienimy bieg na wyższy wcześniej i silnik będzie pracował w zakresie obrotów pomiędzy max momentem i max mocą skoro opory związane z innym (wiekszym) przełożeniem będą dużo wyższe i w rezultacie stracimy na dynamice rozpędzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pit.o, znalazłem... też - jako autor tamtego wątku - powinieneś. ;)

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=683293#683293

 

Tylko tam miałeś odwrotny problem...

 

Witaj,

Wszak miałęm problem bo wówczas wogóle nie było przyspieszenia i jechał w całym zakresie jak flaki z olejem. Suma sumarum chciałem coś tam z tego lichego motorku wyciągnąć ale może nawet nie potrzebnie. POjechałem w finałowym kryterium Toru Kielce i jedno od czego należało zacząć to felgi i opony a nie obroty silnika. Wszytkim dziękuję za uwagi i życzę samych soczystych postów.

Tutaj mini video kolegi Kwapisa. Jam jest ten zielony co wyginał gumy śmiało ile się dało!!

 

Pozdrawiam

PIT

A tak to wygląda na IMG

..i tak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu skojarzyłem problem, nie wiedziałem, że Ty jesteś autorem wątku. A rozwiązania problemu niestety nie znam.

 

1:17s -to Ty? Mało co i by Ci ta szykana pierwszeństwo wymusiła :mrgreen:

 

Super filmik.

Hejka,

Tak od 1:16 do 1:26 to ja a potem od 2:09 do 2:22. Jak na pierwszy raz w jakiejkolwiek imprezie to zauważenie małego zielonego żuczka całkiem fajnie. POjechałem dla zabawy- maksymalnie się ślizgając i nawet nie byłem ostatni - a startowały POTWORY. Nawet Citron AX miał chyba 140KM. Wszyscy po 3 kpl opon itp. Imprezy tego typu polecam gdyż tam dopiero widać jaki margines bezpieczeństwa mamy w postaci Subaraka pięknego z czterech lap czlapiacego.

Pozdrawiam

PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...